SHARE

Сільський ревізор
Шкарівка

Чи знаєте Ви село з бюджетом понад 21 мільйон гривень, з більше ніж 40 підприємствами, з 3 великими футбольними полями та школою, в яку приїздять навчатись навіть із міста? Команда Сільського Ревізора — так. У нашу 8-му мандрівку ми навідались у чарівну Білоцерківщину, село Шкарівка.

Село Шкарівка розташоване в 3-х км на південь від Білої Церкви. Воно дуже горбисте та пронизане, мов стрічкою, річкою Рось, по обидва берега якої ростуть розкішні дерева. За однією з легенд про походження назви села, у другій половині 16 століття в урочищі Монастирище була облаштована невелика пасіка з хутором, які згодом придбав білоцерківський підстароста Шкаровський. Саме він і надав поселенню, що відроджувалось, сучасну назву за ім'ям свого родового гнізда — Шкарів, що на Волині.

Культура

Будинок культури

Першим пунктом нашої ревізії став творчий осередок села Шкарівка — будинок культури. Як то кажуть, з корабля — на бал. При вході нас чекали керівники художніх гуртків на чолі з директором.
Будинок культури заснований ще в 1951 році, а я вже тут працюю 22 роки. У кабінеті своєму я не надто багато часу проводжу, більше часу в бібліотеці, там гуртуємось. Ми проводимо дискотеки в будинку культури, там і техніка стоїть, — махнувши рукою на шафу, — вмикаємо тільки молодіжну музику,
— розповіла Лариса Степанова, директор будинку культури.
Лариса Степанова, директор будинку культури в селі Шкарівка
Лариса Степанова, директор будинку культури
У будинку культури функціонує 7 гуртків. Одним з них є фольклорний ансамбль «Водограй», який було створено у 1997 році. До складу колективу входять працівники культури, школи, всі жителі с. Шкарівка. У репертуарі ансамбля «Водограй» українські народні пісні, твори сучасних українських композиторів та інструментальні твори.
Я керівник народного фольклорного ансамбля «Водограй» та дитячого ансамблю шумових інструментів «Кумасики». У 2008 наші дітки брали участь у міжнародному конкурсі «Золота осінь Будапешта», де здобули Гран-Прі. Нещодавно виступали у Києві у Колонній залі, де здобули 2 місце. Їздили ми в Угорщину, Австрію, Білорусь. Чим більше їздите — тим частіше запрошують. У колективі «Водограй» до 15 людей,
— зазначив Геннадій Тупчій, художній керівник будинку культури.
А ми вже покрякали далі знайомитись із будинком культури і потрапили на головну сцену, де на нас вже зачекався хореограф.
Ми тільки з колективом повернулись з Болгарії, де виграли 1 місце. Готували два номери: французький вальс у середній віковій категорії (діти до 11 років) та народний український таночок «Чепурненька», його ще в Україні ніхто не бачив. З костюмами проблем не маємо, на це виділяє кошти Шкарівська сільська рада,
— Андрій Крят, хореограф танцювального колективу Sunrise.
У танцювальній програмі колективу більше 16 танців та хореографічних картинок різних напрямків. Також є танці, де задіяні всі групи.

Актова зала розрахована на 252 місця, але вміщує вона і до 300 людей.
Актова зала в будинку культури с. Шкарівка
Актова зала в будинку культури с. Шкарівка
У нас тут постійно аншлаги. Ми часто запрошуємо артистів, проводимо концерти, різні масови заходи. З усього району з'їжджаються до нас, адже Шкарівку всі знають. Ремонт в актовій залі робився 8 років назад, але про це і не скажеш. Це все завдяки нашому сільському голові,
— розповіла голова будинку культури.

Бібліотека

В одному приміщенні з будинком культури функціонує й бібліотека.
«До нас приходять і дітки, і молодь, і старші люди. Ми проводимо різні масові заходи, бесіди, літературні вечори. З дітьми ми буває граємось в бібліотеці, на вулиці малюємо крейдою. Це наша працязаохочувати дітей до бібліотеки. Пенсіонери до нас приходять, щоб поспілкуватись по Skype з дітьми, а я їм допомагаю. Буває, що літнім людям проводжу різні уроки, тренінги, як правильно користуватись мишкою, друкувати. От прийде людине і каже: «Я хочу навчитися, хочу туди-туди зайти», — і я допомагаю. Буває приходять сюди серіали переглядають. Коли є діти, люди в бібліотеці — це мені приносить задоволення», — з посмішкою розповіла Катерина Степанова, завідувачка бібліотеки в будинку культури с. Шкарівка.
 Катерина Степанова, завідувачка бібліотеки в будинку культури с. Шкарівка
Сільський Ревізор разом з Катериною Степановою, завідувачкою бібліотеки в будинку культури с. Шкарівка
У бібліотеці тісно співпрацюють з сільською радою, дитячим садочком та школою. Беруть активну участь у Всеукраїнських конкурсах «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», поетичному конкурсі Місяць Вінграновського та повертаються завжди з перемогами.
Кожного року Шкарівська сільська рада нам поновлює книжковий фонд, і по шкільній програмі, і на задоволення читачів. Просять закупляти більше романів, фантастики. По шкільній програмі буває іноді не вистачає навіть примірників. Минулого року Шкарівська сільська рада поповнила фонд на 50 тисяч гривень — сума велика, мабуть, з Білоцерківського району лише в нас так поповнюється асортимент. Двічі в рік ми робимо підписку на газети, журнали,
— зазначила пані Катерина.
Коли ми були в бібліотеці, то приємно здивувались, адже натрапили на місцеву зірку — письменника, який підтримав акцію, що проходить в бібліотеці «Подаруй книгу».
Моє кредо: «Казка в кожному із нас», адже в нашому житті стільки відбувається проблем, що місце, де дитина може побути дитиною та й навіть дорослий, коли читає своїй малечі — це місце відпочинку. У нас в селі дуже талановиті дітки, вони вірші пишуть, а прозу яку!
— розповів Олексій Зоредар, письменник, вчитель блогінгу в школі.
Олексій Зоредар, письменник, вчитель блогінгу в школі
Олексій Зоредар, письменник, вчитель блогінгу в школі
За розвиток культури, творчості, креативності всіх жителів Шкарівки Сільський Ревізор віддає п'ятірку будинку культури та бібліотеці! Бажаємо Вам натхнення та побільше читачів!

СПОРТ

Спорт у Шкарівці — це не лише 3 великі футбольні поля, можливість займатись баскетболом, настільним тенісом, волейболом, пауерліфтингом, спортивним та водним туризмом, легкою та важкою атлетикою, вільною боротьбою, кінним спортом, а головне — люди, які не сидять склавши руки. Ви здивовані, що це все можливе в селі? Воно й не дивно, що коли команда Сільського Ревізора тільки завітала у село, то всі місцеві жителі переконували нас першим ділом навідатись до Сергія Ковальчука, керівника відділу спорту Шкарівської сільської ради та вже протягом 10 років головного тренера місцевого футбольного клубу «Граніт».
Сергій Ковальчук, керівник відділу спорту Шкарівської сільської ради та головний тренер футбольного клубу «Граніт»
Сергій Ковальчук, керівник відділу спорту Шкарівської сільської ради та головний тренер місцевого футбольного клубу «Граніт», з сином
Основні мої функції — забезпечення усіх необхідних умов для нормального функціонування спортивних секцій, що є в нашому селі. Всього там задіяні близько 200 людей. З кожного виду спорту в нас є окремі тренери, які за плечима мають не один рік виступів у професійному спорті. Головна задача — створення належних умов праці і для тренерів, і для спортсменів. Насамперед, придбання спортивного інвентаря, амуніції та допомога командам безпосередньо на виїзди та змагання — все це здійснюється за кошти Шкарівської сільської ради, а саме відділу спорту. На сьогодні всі секції на 100% забезпечені спортивним інвентарем. Найменшим відвідувачам є 5 років, а найстаршимвже й за 70,
— розповів пан Сергій.
У 2010 році депутатами сільської ради були прийняті програми розвитку спорту на селі та сільських стадіонів. Вони надали можливість розвинути спорт у Шкарівці до якісного рівня. Спортсмени здобували перемоги на районних, міських, обласних змаганнях, є навіть чемпіони України та чемпіон світу! До речі, на Білоцерківщині щороку проводять сільські спортивні ігри, де визначають переможців з 14 видів спорту. Вже протягом 4 років саме Шкарівка є найспортивнішим селом на Білоцерківщині! А, можливо, і в усій Україні?

Команді Сільського Ревізора пощастило, адже потрапили на тренування футбольної команди. Хлопці з таким азартом та наснагою грали, що ми мимоволі спочатку подумати, що потрапили на справжнісінький матч!
ФК «Граніт» — одна з найкращих команд Білоцерківщини і мало того, як на мене, вона займає чільне місце на карті обласного футболу. Наш футбольний клуб є багаторазовим переможцем як районних, міських змагань, так і обласних турнірів. До речі, хороші успіхи у гранітівців і у футзалі. Ми чинні чемпіони Європи, за останні 4 роки тричі вигравали першість у Київській області з футзалу, неодноразові переможці першості Білоцерківщини і міста Білої Церкви, а також призери Всеукраїнських змагань в Одесі та у Львові,
— зазначив Сергій Ковальчук.
Після футбольної баталії ми навідались до секції настільного тенісу, аби точно впевнитись, що справи там йдуть у тому ж дусі, що й з футболом:)
У нас 4 тенісні столи зараз в школі знаходяться, а 2 тут поруч з футбольним полем. У школі ми займаємось в навчальний період, а влітку тут. Канікул у нас немає, адже так можна втратити навички. Займається настільним тенісом більше 30 дітей постійно. Ми систематично беремо участь у різних змаганнях та займаємо призові місця. Молодь у нас дуже перспективна і створені всі умови для досягнення щоякнайкращих результатів. Хороше ставлення і від керівника Сергія Ковальчука, і від сільського голови Анатолія Бондаря, я задоволений,
— зазначив Віктор Коноплястий, тренер з настільного тенісу.
Займаються в секції як хлопчики, так і дівчатка з 2003-2008 років народження.

Біля школи ми натрапили на тренування секції спортивного та водного туризму. Цей гурток існує вже 10-ий рік. Є дві групи: молодша — 5-6 клас та старша — 10-11 клас, загалом там навчається 20 дітей. Протягом часу, що гурток існує, у них з'явилась хороша матеріально-технічна база.

Старші учні сходили на зимову Говерлу та сплавлялись по річках. Молодші ж поки відпрацьовують ці практики.
А ми вже поспішаємо на тренування баскетбольної команди, Ви з нами? Покрякали!
Вже протягом двох років ми більш професійно граємо, адже хлопці зрозуміли, що хочуть вигравати. В 2018-2019 н. р. вони стали чемпіонами серед шкіл та посіли 3 місце на області з баскетболу 3х3. На останньому чемпіонаті вони грали не з ровесниками, а зі старшими, але все одно виграли,
— розповіла Ольга Чорна, яка протягом 7 років є вчителем фізкультури та тренером баскетбольної команди.
Ну, звичайно, команда Сільського Ревізора не змогла оминути та не спробувати зіграти з такими чемпіонами. Чесно, наші гусочки давно так не бігали! Можливо, це тому, що ми вперше грали баскетбол 3x3, але тепер ми точно знаємо: усі спортсмени у Шкарівці справжні професіонали.
На чемпіонаті області ми були вперше, тому трішки нервували, десь навіть не вірили в себе, але під час гри показували свої сили та все, на що ми здатні,
— зазначив капітан баскетбольної команди Богдан Ковальчук.
Більше 20 людей займаються баскетболом, менші діти мають з кого брати гарний приклад і також біжать у спортзал, аби погратись:)

Нас вже, напевне, зачекались у тренажерному залі, тому поспішаємо до чемпіонів України та світу.
Пауерліфтингом я займаюсь з 2013 року, до того займався важкою атлетикою та гирьовим спортом. Зараз цей вид спорту розвинений, а я вже був підготовлений спортсмен, тому це далось мені легко. На 7 чемпіонатах України, 4 чемпіонатах Європи, 2 чемпіонатах світу я посідав тільки 1 місце, здобув кубок світу, кубок Євразії. Хочу подякувати Сергію Вікторовичу (ком. ред. — керівник відділу спорту Шкарівської сільської ради), молодому хлопцю, який зумів організувати таку роботу. Він для нас в селі створює такі ж хороші умови, як в містах,
— розповів Віктор Степанов, майстер спорту міжнародного класу по пауерліфтингу, майстер спорту по гирьовому спорту, майстер спорту з важкої атлетики СРСР.
А про діяльність самого тренажерного залу спортивного комплексу «Граніт» ми дізнались у майстра спорту України з жиму лежачи Романа Степанова. Він зазначив, що зал працює тричі в тиждень, тоді кожен із жителів села має змогу прийти і позайматись. Як ми дізнались, серед місцевих є попит на заняття на тренажерах, сюди приходять як діти шкільного віку, так і старші люди. Тренажерний зал хоч і невеликий, але має все обладнання, що потрібно, як для людей, що тільки розпочинають займатись спортом, так і для тих, хто робить це професійно.

Також команда Сільського Ревізора дізналась, що у Шкарівці є кінний клуб «IMPERIAL HORSE CLUB».
Коней у нас близько 30. Не всі вони є професійними спортсменами, є вже старенькі, що просто гуляють в левадах, парках. Основних спортсменів, що беруть участь у кожних змаганнях, людей 10. Багато є діток-аматорів, які роблять перші кроки в кінному спорті. Ми беремо активну участь в різних змаганнях регіональних, міжнародних, які відбуваються в Україні та за її межами. Наша команда змагалась у Чехії, Словаччині, Німеччині, Греції, Італії, Іспанії. Ми здобули найвизначнішу перемогу минулого рокукубок України,
— зазначила Наталія Нормуратова, тренер з кінного спорту в напрямку конкур.
Орендований манеж, де тренуються коні та спортсмени, маленький, і це є болючою проблемою, адже влітку, як зазначають тренери, добре було б займатись на відкритому конкурному полі з хорошим покриттям. Але нам розповіли по секрету, що це питання вже вирішується. На конюшні представлені різні породи коней: Вестфальська, Голштинська, Ганноверська, Українська верхова. Тут коні не лише тварини чи спортсмени, це партнери та друзі, яких не хочеться залишати після тренування чи робочого дня.
Протягом 6 років я вже займаюсь кінним спортом. Мого партнера звати Алібастер, він вороний, повністю чорний. Це найкращий кінь в моєму житті, який є і взагалі буде. Алібастер віддає всю душу справі, якою ми займаємось, дуже допомагає. Він не лише хороший партнер для мене, а й мій найкращий друг. Також визначну роль для результату відіграє тренер, якому я повністю довіряю в підготовці нас до змагань. А оскільки ми багато часу проводимо разом в конюшні, то він допомагає нам становлюватись не тільки як спортсменам, а й гідним людям,
— зізналась Олександра Баляліна, срібна призерка чемпіонату України.
Це була одна з найнасиченіших сфер, яку так любить команда Сільського Ревізора. Без зайвих інтриг наша команда віддає заслужені 5 балів спорту на селі. Шкарівчани, продовжуйте в тому ж дусі, побільше Вам перемог та наснаги!

Освіта

Школа

Під час знайомства з селом погляд гусаків та гусочок привернула велика триповерхова сучасна будівля. Як потім ми дізнались, це опорний навчальний заклад (далі ОНЗ) Шкарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. І хоч зараз в дітвори канікули, ми не могли оминути храм знань.
Багато вчителів Ви можете зустріти, які скажуть: «Як я працював, так і буду працювати», але не в Шкарівці. Щоб люди добре працювали, їх треба мотивувати, і нам це вдалося. Всі 35 педагогів усвідомлюють і знають, що і як мають робити. Все, що в школі робиться, все заради дитини. Але тим, що рухає реформи, ключовою особою є вчитель. Для керівництва школи важливим є професійний розвиток педагогів. Ми беремо участь у багатьох проектах, майстер-класах, семінарах. Але головне не кількість, а ефективність. Сьогодні не так складно змінити матеріальну базу, як складно змінити ментальність вчителя,
— розповіла Галина Лавренчук, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Галина Лавренчук, заступник директора з навчально-виховної роботи
Галина Лавренчук, заступник директора з навчально-виховної роботи
Коли наша команда потрапила в школу, то спочатку й не зрозуміла, що це сільський заклад освіти. Лише у 3 класах немає мультимедійного обладнання, кабінетів інформатики аж 3, великі актова та спортивна зали. Спочатку ми навідались до початкових класів і зрозуміли, що реформування процесу навчання в них розпочалось ще раніше, ніж усюди.

Для Шкарівської школи НУШ розпочалась у 2017-2018 н.р., коли вони брали участь у регіональному експерименті. Тоді 1-ий, а зараз вже 3-ій клас працює за новими програмами, тобто вони йдуть попереду і прокладають шлях іншим. Клас забезпечений і одномісними партами, і мультимедійним обладнанням. Сільська рада закупила в початкову школу м'які меблі. Там проходять зазвичай ранкові зустрічі.
«Якщо ми будемо вчити так, як вчили вчора чи так, як вчили нас, то ми вкрадемо в дітей майбутнє», — Галина Лавренчук, заступник директора з навчально-виховної роботи
Якщо ми будемо вчити так, як вчили вчора чи так, як вчили нас, то ми вкрадемо в дітей майбутнє,
— Галина Лавренчук, заступник директора з навчально-виховної роботи
Також у школі є діти, які потребують особливої уваги. Вони мають змогу навчатись в інклюзивних класах та районному інклюзивно-ресурсному центрі, який знаходиться в школі та відкритий для всіх діток. Там працюють і шкільний психолог, і психолог саме з цього центру, вони проводять факультативи, групові та індивідуальні заняття з дітьми. Також в центрі є реабілітолог.
Школа має 2 автобуси. Підвезення здійснюється з 5 сіл і з Білої Церкви.

Шкарівський ОНЗ є активним учасником різних районних, обласних, всеукраїнських інноваційних програм. Важливим поштовхом для розвитку стала участь у всеукраїнській програмі «Демократична школа», хоч у школі й апробують й електронні підручники, й інструментарій для інституційного аудиту.

Несподіванкою став бібліотечно-інформаційний центр, який вже функціонує протягом 9 років в Шкарівській ЗОШ. Цю ініціативу запровадив Олег Крутаков, директор школи.
Ми проводимо конкурси читців ім. Лесі України, ім. Івана Франка, ім. Миколи Вінграновського. Хто в нас посідає перше місце, їде в місто і теж привозить призові місця. Це не тільки їх стимулює показувати ще кращі результати, а й так вони вивчають біографію поета, письменника та його твори,
— розповіла Людмила Мішуткіна, завідувач бібліотечно-інформаційного центру.
Також у цьому центрі є лекційний зал, де проходять багато занять, семінарів. Він забезпечений повністю мультимедійним обладнанням. Його називають тут мистецькою лабораторією.
Учнівське самоврядування зараз знаходиться на етапі розквіту. Вже зараз вони ініціюють ярмарки, залучені кошти з яких витрачають на соціально корисні справи, наприклад, на проведення по всій школі інтернету.
Наші учні розвиваються різносторонньо. Для нас важливо, аби вони опанували шкільні навчальні програми, але освітня програма — це не тільки уроки, а й позашкільна діяльність. На базі школи працює близько 20 гуртків. Для проведення занять гурткової роботи не вистачало приміщень, тому в коридорі на 2-ому поверсі в кінці 2019-го року ми відділили простір і зробили їм такі прозорі кімнати
— зазначила Галина Лавренчук, заступник директора з навчально-виховної роботи.
У школі започаткували так звану рейтингову систему оцінювання. Оцінювання проходить не лише за досягненнями у навчанні, а й за залученістю у позашкільне життя. Нагородою за активну громадянську позицію, за хороші бали є можливість оздоровитись у найкращих таборах України. Цей відпочинок фінансує сільська рада. Учні шкарівської школи відпочивали і в Криму раніше, і в Скадовську, але зазвичай їздять у Закарпаття, Прикарпаття. Кожного року 40-70 дітей з школи отримують такі путівки. Як нас запевнили в школі, шанси в усіх однакові.
Приміщення, де будуть проходити гуртки, у школі с. Шкарівка
Приміщення, де будуть проходити гуртки, у школі с. Шкарівка
Особливістю навчального процесу також було проведення акції «Прийди і проведи урок», яка відбувалась в останні травневі дні навчального року. Мами і татусі проводили заняття для своїх дітей, пробували себе у ролі вчителя.
Якщо говорити про рецепт успіху Шкарівського навчального закладу, то слід зауважити на декількох моментах. Перший — педагогічний колектив, на чолі з лідером, який постійно розвивається, саме зараз Олег Владиславович Крутаков перебуває на навчанні. Другий — активна та дієва співпраця з сільською радою, тому що Анатолій Григорович Бондар не просто державний службовець, не просто громадянин України з великої літери, а це людина, яка дуже небайдужа до освіти, яка живе нею, яка переймається усіма проблемами села Шкарівка. Третій — учнівський колектив, у нас дуже гарні діти,
— Галина Лавренчук, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Також команда Сільського Ревізора мала змогу поспілкувались з членами учнівського самоврядування. Вони розповіли, що вже протягом 3 років «Клуб лідерів» є в школі, але саме у 2018-2019 н.р. вони відіграють найактивнішу роль. Вони займаються організацією свят, конкурсів на рівні школи та села. Самоврядування брало участь у всеукраїнській акції «Книга, що лікує» і облаштували у районній лікарні невеличку бібліотеку, а також у всеукраїнському екологічному проекті ZERO WASTE SCHOOL від Klitschko Foundation, де навчались як сортувати сміття та вберегти нашу екологію.
«Клуб лідерів» на чолі з Вікторією Філіповою керівником гуртка
«Клуб лідерів» на чолі з Вікторією Філіповою (третя зліва), керівником гуртка
У самоврядуванні всього 15 людей, але допомогу надають педагогічний та батьківський колективи. Зараз учнівське самоврядування активно втілює в життя проект з реконструкції внутрішнього дворика у школі.
Хочу сказати, що наші дітинайкращі. За ці роки вони дуже виросли і вони вже стали помічниками для педагогів. Їм можна довірити все. Я координую діяльність усіх проектів,
— розповіла Вікторія Філіпова, керівник гуртка «Лідер».
Два роки тому за сприянням сільського голови було зроблено ремонт в актовому залі школи. Тут проходять заняття театрального гуртка «Дебют». Також команді Сільського Ревізора надзвичайно пощастило, адже ми мали можливість потрапити на випускний вечір одинадцятикласників.
Сльози радості та печалі, страх та невтомне бажання дізнатись, що ж там у дорослому житті, останній вальс та пісні на сцені актового залу востаннє. І хоч з директором ми не мали змоги поспілкуватись особисто, але він записав прощальне вітання випускникам, яке дуже розчулило наших гусочок, що ми і самі ностальгували за своїм випуском. А Ви пам'ятаєте Ваш випускний вечір, Ваші емоції? Ех, як швидко летить час!

Ми бажаємо випускникам легкого та плідного шляху, а учням, вчителям постійного розквіту та розвитку, та всім гарних канікул:)

Дитячий садок

А наші гусочки вже покрякали до найменшої дітвори в дитячий садок «Веселка». До речі, він там цілорічний, чи не чудово?
У нас навчається 64 дитинки, а вже 1-го вересня чекаємо на 80. Малеча у нас тільки зі Шкарівки. Черги немає, але всі 3 групи переповнені. Йде добудова приміщення садочку та планують відкривати ще одну групу, відповідно будемо збільшувати і штаб, зараз у нас 4 виховательки,
— розповіла в.о. завідувачки дитячого садочка Галина Говгаленко.
Команда Сільського Ревізора потрапила до садочка на День води. Зараз у садочку літньо-оздоровчий період, тому занять немає, більше часу проводять на вулиці, як розповіла нам Тетяна Карпенко, вихователька середньої групи.
Коли відкриють четверту групу, то зменшиться середня наповнюваність і до кожної дитини можна буде приділяти геть інший підхід, більше часу. У змішаних групах вихователі проводять із дітьми комбіновані заняття, адже позайматись треба і з молодшими, і зі старшими в один час. А надалі буде основна група, де вчитимуться за однією програмою всі. Сільська рада забезпечує нас повністю кольоровими олівцями, картоном, кольоровим папером, фарбами, пластиліном, ножицями,
— поділилась Світлана Балас, вихователька ясельної групи.
Дітвора не могла всидіти на місці і разом з Сільським Ревізором грала у різноманітні ігри. Але ми вже поспішаємо оглянути, в яких умовах росте малеча!

Садочок розфарбований різними барвами, найяскравішими малюнками та загадками. На стінах дошкільного навчального закладу в цікавій розважальній формі подані наукові факти.
Колектив дитячого садочку
Колектив дитячого садочку
Все, чого потребує садочок: ремонт, оновлення, іграшки, канцтоварицим нас забезпечує сільська рада, на балансі якої ми знаходимось. У нас за законодавством 40% від вартості порції сплачують батьки, а 60% — сільська рада. У нас немає потреби брати участь ні в яких проектах, адже орган місцевого самоврядування забезпечує нас всім необхідним,
— зазначила пані Галина.
У садочку є музичний зал, який планують надалі розширювати. Там дітки можуть співати, танцювати, а також грати у рухливі спортивні ігри. Після розширення планують запросити і психолога, і соціального педагога в садочок.
Ми маємо високопрофесійний колектив вихователів, які вміють правильно організувати день малечі. Щодня ми маємо тематичні завдання, чи то День прапора, чи День правил дорожнього руху. Діти із задоволенням ідуть у садочок. У нас національно-патріотичне виховання,
— розповіла Галина Говгаленко.
У садочку є живі куточки, в одній з груп живе черепаха, в іншій — рибки. А ще великий плюсом є наявність кондиціонерів у спальнях, які дозволяють відпочивати діткам у комфортних температурах.

За такий якісний та чудовий внесок у наше майбутнє — в наших дітей команда Сільського Ревізора Шкарівському опорному навчальному закладу та дитячому садочку «Веселка» віддає заслужені 5 балів!

Підприємство

У Шкарівці є понад 40 підприємств, зокрема «Ресіліент Агро», меблева фабрика «УКРЮГ» та інші. Усі міцно стоять на ринку. Вони забезпечують місцевих та людей з сусідніх сіл роботою, а шкарівську казну збагачують за рахунок податків. Але команда Сільського Ревізора дізналась, що в селі розвивається рекреаційно-оздоровчий комплекс «Шкарлові вари». Наші гусаки та гусочки не змогли оминути та не розпитати, як ідуть справи у молодого підприємства.
Там є чани, а з ними ми вже з Вами знайомились у Колочаві, пам'ятаєте? Ні? А ну швиденько перечитуйте 6-шу ревізію команди Сільського Ревізора.
Ідея виникла у наших інвесторів, які завітали спершу на Закарпаття і побачили подібні чани. У них з'явився план створити щось подібне тут, аби не потрібно було долати стільки кілометрів. Хотілося щось для людей залишити, щоб вони могли приїхати та відпочити і щоб було відчуття того, що ти на Закарпатті,
— розповіла Леся Поліщук, адміністратор оздоровчого комплексу «Шкарлові вари».
Леся Поліщук, адміністратор оздоровчого комплексу «Шкарлові вари»
Леся Поліщук, адміністратор оздоровчого комплексу «Шкарлові вари»
Як зазначила жінка, раніше це місце було схоже чи на сміттєзвалище чи на болото. На території, де розташовані «Шкарлові вари», дуже гарна природа. Підприємство працює вже рік, але будівництво не припиняється. Тут роблять максимально все для зручності людей, аби сюди хотіли їхати та повертатися.
До нас приїжджали і з Німеччини, і з Данії, і з Польщі. Спочатку іноземці не розуміли перепаду температур: з чану в холодну воду. Зрозуміло, що з Закарпаття іде та ідея, але у нас, мабуть, зроблено все максимально комфортно. Якщо людина робить замовлення, то вона знімає всю чанну зону: чан та кімнату відпочинку, де є стіл, дивани,
— зазначила пані Леся.
На підприємстві працюють жителі Шкарівки, Білої Церкви та навколишніх сіл. Лише на кухні зараз працюють 11 людей позмінно. Оскільки розпочався сезон бенкетів, то щоб доглядати за такою великою територією, потрібно багато працівників.
Наш сільський голова сприяє розвитку нашого підприємства, це приємно, адже такого зараз мало. Він розуміє, що це для людей, що це робочі місця. Ми знаходимось геть біля річки, тому орендуємо цю землю, а є частини, які вже викупили,
— розповіла адміністратор рекреаційно-оздоровчого комплексу «Шкарлові вари».
Тут Ви зможете відгуляти своє день народження, ювілей, весілля, випускний вечір та будь-яку іншу святкову подію. За словами відвідувачів, тут дуже смачний ресторан закарпатської кухні. Як дізнались наші гусаки згодом, місцевих кухарів навчав майстерності приготування повар із Лумшор.
«Ми більше зациклені на тому, аби розвивати себе, а не конкурувати з іншими», — Леся Поліщук, адміністратор рекреаційно-оздоровчого комплексу «Шкарлові вари»«Ми, окрім туристичного попиту, плануємо задовольняти й оздоровчий. Адже чан — це лікувальна процедура. Плануємо створити ще кабінети фізіотерапії, масажні приміщення. Щоб людина могла приїхати не тільки відпочити, а й оздоровитися. До нас приїздять відпочити і спортсмени, і військові капелани з учасниками ООС, які розповідали, наскільки це неймовірно», — поділилась планами на майбутнє пані Леся.
Ми більше зациклені на тому, аби розвивати себе, а не конкурувати з іншими», — Леся Поліщук, адміністратор рекреаційно-оздоровчого комплексу «Шкарлові вари»«Ми, окрім туристичного попиту, плануємо задовольняти й оздоровчий. Адже чан — це лікувальна процедура. Плануємо створити ще кабінети фізіотерапії, масажні приміщення. Щоб людина могла приїхати не тільки відпочити, а й оздоровитися. До нас приїздять відпочити і спортсмени, і військові капелани з учасниками ООС, які розповідали, наскільки це неймовірно
— поділилась планами на майбутнє пані Леся.
Ми дізнались, що на початку липня на воду мали сплавляти нові катамарани, де навіть буде місце, щоб позасмагати.

За розвиток села Шкарівка, за надання робочих місць, за можливість якісного відпочинку ми віддаємо «Шкарловим варам» 5 балів! Бажаємо втілення всіх планів у реальність!

Медицина

Після оздоровлення наших гусочок у чанах, ми покрякали ревізувати амбулаторію села Шкарівка. Ви з нами? Ходімо!

Зайшовши в амбулаторію, ми не одразу зрозуміли, куди нам треба йти. Адже як з'ясували потім, прийом пацієнтів відбувається на другому поверсі. Ех, а якщо людина літня і вже не може підійматись так же просто, як молодь, чи, не дай Боже, хтось зламав ногу?
Інфографіка медичні установи с. Шкарівка
Амбулаторія існує з 2006 р., а з 2007 р. я тут працюю. У нас невеличка амбулаторія, але маємо свою карету швидкої допомоги. Їздимо тільки до тих людей, що підписали з нами декларації. За минулого президента існувала програма, за якою будували нові будівлі амбулаторій в сільській місцевості. Ми були в черзі. Ми чекаємо нового приміщення,
— зазначила Тетяна Хома, завідувачка амбулаторії.
Зараз вже 1925 людей підписали декларації. З 2013 року амбулаторія загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) знаходиться на балансі Центру первинної медико-санітарної допомоги, але будівля і машина залишились на балансі Шкарівської сільської ради.
У нас є офтальмоскоп, отоскоп, пульсоксиметр, неврологічний молоточок, глюкометр. Є все необхідне для роботи лабораторії. Нове, що з'явилось, аналізатор сечі, але хотілось би, звісно, ще аналізатор крові. Сподіваємось на краще. У нас кардіограф, невеличкий фізіотерапевтичний кабінет. Для надання першої невідкладної допомоги ми забезпечені ліками,
— поділилась завідувачка.
В амбулаторії працює програма «Доступні ліки» і, за словами завідувачки, всі справляються з електронними рецептами.

Ну що, ходімо на екскурсію медичним закладом? Першим пунктом був маніпуляційний кабінет, який через брак вільних приміщень є ще й кабінетом щеплень.
Другим пунктом став денний стаціонар на 4 ліжка. Там ставлять крапельниці, люди мають змогу відпочити або подивитись телевізор, який сюди подарувала сільська рада, і тоді йти додому.

Пацієнти були задоволені якістю медицини в селі та ставленням персоналу.
Реформа полегшує роботу, але спочатку треба навчитися, ввійти в ту колію, звикнути. Я ще поки не зрозуміла, чи буде краще це все. Ми не можемо в електронну картку вклеїти аналізи, вкласти кардіограму чи УЗД. Повинна бути вся електронна система налагоджена, тоді реформа працюватиме на достойному рівні. Поки ми не можемо відмовитись від паперових карток, робимо подвійну роботу,
— зізналась пані Тетяна.
Медичні картки в амбулаторії с. Шкарівка
Медичні картки в амбулаторії с. Шкарівка
Далі команда Сільського Ревізора покрякала до лабораторії, яка знаходиться неподалік від амбулаторії.
Ми робимо загальні клінічні аналізи крові та сечі. Визначаємо концентрацію гемоглобіну, лейкоцитів і швидкість осідання еритроцитів в крові. Реактивами забезпечені, що треба, замовляємо,
— розповіла Марина Гребеніченко, лаборантка.
Колектив амбулаторії с. Шкарівка
Колектив амбулаторії с. Шкарівка
Сільський Ревізор віддає заслужені 4 бали за рівень медицини на селі. Бажаємо Вам якнайшвидше отримати нове приміщення та надалі допомагати місцевому населенню бути здоровими!

Сфера послуг

Як розповіли нам місцеві, магазинів у селі вистачає, продукція всюди свіжа.
Асортимент великий у нас, вистачає всього. Є і кондитерка, і бакалія, і винно-горілчаний відділ, побутову хімію маємо. Найпопулярніші продукти? Та беруть хліб, воду і пиво. Дітвора всякі витребенькі бере: сухарики, чипси,
— розповіла продавчиня місцевого магазину.
Націнку роблять всюди різну: на сигарети 5%, а на кондитерські вироби — 25-30%. Жителі села зазначили, що на ціни не скаржаться, адже звикли вже.
Інфографіка споживча корзина с. Шкарівка
У Шкарівці є відділення Укрпошти, а також відділення Ощадбанку.

Тож за сферу послуг команда Сільського Ревізора відправляє п'ятірку у село Шкарівка.

Сільська рада

На жаль, із сільським головою села зустрітись ми не змогли, адже як виявилось, він людина серйозна та не дуже публічна. Багато разів наша зустріч переносилась, аж поки це стало не на часі.

Команда Сільського Ревізора, на жаль, не змогла отримати бюджет села, що дозволив би зрозуміти, куди і скільки сільська рада Шкарівки вкладає коштів.

Роботу сільського голови ми могли оцінити лише по відгуках людей та спеціалістів, що працюють в різних інституціях. Просимо самостійно зробити це і Вас.

Благоустрій

Освітлення

Вулиці в селі освітлені всі.
Нічні ліхтарі також стоять в парку, що є окрасою села. Також освітлені вулиці дозволяють безпечно рухатись транспорту та є профілактикою хуліганства.

Сміття

Вивіз сміття у селі здійснюють регулярно. Однак поки що його не сортують, як це годиться за світовими стандартами та для збереження навколишнього середовища.
Табличка з закликом не смітити, які знаходять в парку с. Шкарівка
Табличка з закликом не смітити, які знаходять в парку с. Шкарівка
В селі чисто та прибрано.

Дороги

Дороги в Шкарівці повністю асфальтовані.
Дізнатись більше про те, скільки коштів виділялось і хто сприяв цьому нам не вдалось, адже розмови з сільським головою не було.

За такий чудовий благоустрій команда Ревізора віддає заслужені 5 балів. Тримайте в тому ж дусі!

Підсумки

Переваги села:
  • активні люди, які готові розвивати не лише себе, а й громаду;
  • добре розвинений спорт на селі;
  • якісна освіта у навчальних закладах;
  • велииика кількість підприємств у селі;
  • достатня кількість робочих місць.
Недоліки села:
  • неможливість отримання інформації в апараті сільської ради.
Остаточна оцінка для Шкарівки від Сільського Ревізора — 34 балів із можливих 40. Дякуємо за зустріч та знайомство! Оцініть інфраструктуру села за 5-бальною шкалою і Ви.

Допоможіть нам обрати село року, запрошуйте до себе в село на сайті SilskiyRevizor.com!
Выполнено с помощью Disqus