Рада дозволила агропереробним заводам та елеваторам отримувати дотації за програмою тваринництва у 2019 році
Рада дозволила агропереробним заводам та елеваторам отримувати дотації за програмою тваринництва у 2019 році

У бюджеті на 2019 рік чимало «сюрпризів» для АПК, зокрема, у ньому закладено дві лобістські норми для окремих виробників. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com розповів депутат «Самопомочі», член аграрного комітету Іван Мірошніченко.

Нагадаємо, що більше про ключові цифри для АПК у бюджеті на 2019 рік читайте у матеріалі «Бюджет-2019 і зміни до Бюджетного та Податкового кодексів: що чекає аграріїв?».

Як пояснив депутат аграрного комітету Іван Мірошніченко, у бюджетну ніч до бюджету заклали дві лобістські норми.

Перша — компенсація авгровиробникам 20% вартості придбання зерновозів у рамках програми компенсації українській с/г техніки. Таких компаній, що закупили вагонний зернопарк, декілька», — каже він. Нагадаємо, що відповідну поправку вніс разом з колегами під час змін до Бюджетного кодексу О.Кулініч, А. Кіт, М. Люшняк, В. Давиденко.

Втім, цим не обмежились і додали «вогню» через бюджетний комітету у розділ дотацій для тваринників.

Друга — включення до програми компенсації по тваринництву всіх аграрії, які здають в експлуатацію об’єкти переробки та зберігання. Її провів бюджетний комітет у бюджетну ніч. Яким чином? Держпрограму «Державна підтримка галузі тваринництва» перейменували на «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)». Тобто у 2019 році той, хто здає переробний завод чи елеватор зможе отримати до 30% компенсації з бюджету вартості об’єкту за цією програмою. На 2019 рік таких об`єктів теж одиниці і їх всі знають», — розповідає деталі Мірошніченко.

За словами нардепа, загалом же бюджет-2019 для АПК не став приємним сюрпризом для АПК з кількох причин.

Мінфін та бюджетний комітет позбавили аграріїв, за попередніми розрахунками, 1-1,5 млрд грн додаткової держпідтримки, яка мала би бути за законом. Нагадаю, що у 2018 році на держпідтримку спрямували 1% ВВП (6,3 млрд грн) і на 2019 мало б бути 1% (сума зросла б до 6,9 млрд грн). Втім залишили попри дію прямої норм закону (не менше 1% ВВП) супу на 2019 рік зменшили – до 5,9 млрд грн», — пояснює Іван Мірошніченко.

Крім того, продовжує він, уже традиційно з аграріями, профільними асоціаціями та аграрними депутатами ніхто не радився, а поставили перед фактом у бюджетну ніч.

А наші пропозиції перенести невикористані в цьому році кошти держпідтримки в сумі майже 5,3 млрд грн не врахували. Без уваги лишилась і пропозиції здешевити у бюджеті виробництво добрив для аграріїв. Майже не враховано фінансування програми зі зрошення для Півдня України», — деталізує він.

Тож, підсумовує Іван Мірошніченко, бюджет 2019 року — загалом це документ «не про економiку та i не про людей». «Це бюджет ще одного року споживання життя без стратегïï та точок зростання економiки. У ньому, як і у Податковому Кодексі, до якого внесли ряд змін, немає стратегічних змiн щодо податків, залучення інвестицій, стимулювання конкуренції, вiдновлення фiнансового та банкiвських ринкiв, виводу економiки та зарплат з «тiні», щоб украïнський бiзнес мiг платити зарплати, співмірні хоча б з польскими. Ці два документи не запроваджують ні однієї нацпрограми розвитку та пiдтримки економiки в сферах будiвництва дорiг та iнфраструктури, ВПК, енергетики та видобутку газу так далі», — підсумував він.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 січня 2019
У 2019 році в агросекторі будуть у тренді невеликі фермерські елеватори
На ринку зерносховищ зберігається тренд будівництва фермерських елеваторів із невеликим обсягом, які дозволятимуть аграріям продавати зерно за...
23 грудня 2018
У 2018 році в Україні створено 52 нових тваринницьких комплекси
В Міністерстві аграрної політики і продовольства України відзвітували про держпідтримку аграріїв у цьому році: одне з головних досягнень – 52...
6 грудня 2018
Іноземні інвестори більше інвестують у тваринництво, ніж вітчизняні – Юрій Лупенко
Частка іноземних інвестицій, спрямованих у тваринництво у 2017 р., склала майже 30%. Водночас частка іноземних інвесторів у структурі...

Вибір редакції

15 жовтня 2019
Ревальвація гривні і наслідки для аграріїв
Аграрії потерпають від ревальвації гривні та прогнозують мільярдні збитки сектору до кінця року. Зміцнення гривні, яке почалося влітку поточного року...
14 жовтня 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...
10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...