У парламенті запропонували знизити ціну на газ
У парламенті запропонували знизити ціну на газ

Уряд має здешевити газ для хімічних добрив для виробництва певного обсягу добрив. Про це в екслюзивному матеріалі AgroPolit.com «Бюджет-2019 для агросектору – виклики та можливості» заявив народний депутат Іван Мірошніченко.

Нагадаємо, уряду запропонували підтримувати через бюджет-2019 виробників готової продукції.

Мірошніченко пропонує два варіанти здешевлення добрив.

«Держава у рамках дотацій з бюджету здешевлює газ для виробництва добрив аграріям (по суті, йдеться про адреснудотацію на готовий продукт) і водночас контролює його виробництво монополістом, щоб кінцеву вартість добрив не було завищено. Тобто, українські  хімічні підприємств мають жорстко контролюватися на предмет кінцевої ціни добрив для аграрія. У такому разі виробник отримує на конкретних пільгових умовах газ для переробки у добрива,  аграрій – здешевлений продукт (добрива). Другий варіант – здешевити газ для хімічних добрив (без прив’язки до бюджету) для виробництва певного обсягу добрив», – розповідає нардеп.

Вибрати один із двох таких кроків, на думку Мірошніченка, уряд змушує  цьогорічна невдала практика здешевлення добрив і невтішні прогнози щодо ринкової вартості газу (його ціна не зменшуватиметься, відтак і виробництво добрив).

Навіть якщо відкриємо всі імпортні бар’єри, у нас не зміниться ситуація з вартістю добрив. Яким має бути рішення? Треба дати дешевий газ українському виробникові для їхнього виробництва й суворо контролювати кінцеву вартість, за якою продаватиметься цей продукт аграрію. Щоб монополіст не робив накруток і ціна була адекватною», – пояснює Мірошніченко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...