Шеремета Віктор Васильович

Колишній заступник міністра аграрної політики і продовольства України
Вік: 61 рік

Освіта:

Проходив службу в армії.

1989 р. — закінчив Українську аграрну академію, спеціальність — «Зоотехніка».

1984-1986 рр. — завідувач ферми колективного господарства «Батьківщина».

Кар'єра:

1990-1993 рр. — головний зоотехнік радянського господарства «Знамя Леніна».

1993-1994 рр. — заступник генерального директора з будівництва підприємства «Астра». Незабаром зайняв посаду головного спеціаліста Згурівського району.

Власник фермерського господарства «Геркулес», яке розташоване в Київській області та займається вирощуванням зернових культур.

2007 р. — голова Переяслав-Хмельницької районної ради.

2016 р. — перший заступник президента АФЗУ.

2017 р. — заступник міністра аграрної політики і продовольства України. 4 вересня 2019 року звільнено з посади заступника міністра аграрної політики і продовольства України, міністерство ліквідовано. 

Член Політичної партії «Наша Україна».

Стиль життя:

Сімейний стан: одружений, виховує двох дочок.

Хобі: займається спортом, любить читати галузеву літературу.

Соціальна відповідальність:

Допомагав в організації II Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Славен Град».

Допомагав в зборі гуманітарної допомоги бійцям АТО.

Погляди:

Про АПК і фермерство 

Спочатку потрібно відновити й розвинути фермерські господарства. Кооперація потрібна для найменших, які не мають ресурсів. Щойно фермер стане потужним, розправить крила, йому вже не потрібен буде кооператив.

Тільки за умови прийняття державної програми і реалізації сімейного фермерства, зміни аграрної політики від олігархічної до фермерської, усунення корупції, рейдерства, формування справедливої ​​судової влади, можна розглядати ринок землі тільки через 5 років.

Банки навіть не хочуть із фермером розмовляти, якщо він має менш як 500 га. Тому ми плануємо створити фонд, який до певної міри б гарантував заставу. Це буде одна установа, яка робитиме застави в державних банках. У такому фонді фермер зможе брати кредит на покупку землі чи техніки, або для інших потреб.

Всі розуміють, що кооперація сьогодні не так розвинута, щоб ставити її на рівні з фермерством. Звісно, можна знайти акціонерні товариства, переформувати їх на кооперативи і вони отримають гроші. Але це не той шлях, яким потрібно йти. Спочатку потрібно відновити та розвинути фермерські господарства. Кооперація потрібна для найменших, які не мають ресурсів. Щойно фермер стане потужним, розправить крила, йому вже не потрібен буде кооператив.

Про ринок землі

Нам треба готуватися до ринку землі. Я розумію, що не всі мої колишні колеги-фермери підтримують ринок, але якщо відпрацювати механізм іпотеки й дати фінансовий ресурс, запровадити  запобіжники, які має ЄС, та перенести їх у наші реалії, то я вважаю, що супротиву ринку землі не буде.

У квітні 2018 року уряд ухвалив і направив до Верховної Ради законопроект №8236, яким ці землі (виділені їм у постійне користування на початку 1990-х років) передаються у власність фермерам та їх нащадкам. Йдеться про півмільйона гектарів землі, які де-факто, але не де-юре, належать майже 25 тис фермерів. З урахуванням членів їхніх сімей це рішення стосується не менше 100 тис. осіб, які своєю працею заслужили право власності. Я спілкувався з багатьма фермерами після засідання Кабміну. Усі вони були натхнені і, чесно скажу, здивовані, що держава нарешті виконала свою обіцянку.

Агрохолдинги вже нікуди не діти. Вони мають право на життя.Та державі варто зробити обмеження на право користування землею. На моє переконання, найбільш раціонально, коли господарство розташоване в межах однієї сільради.

Про держпідтримку 

Тема дотацій — складна і неоднозначна. Нею спробували замінити спеціальний режим, однак, на мій погляд, не дуже вдало. З одного боку, все чесно і прозоро — гроші отримує той, хто платить податки. Однак з іншого, для того, щоб отримати дотацію, потрібно не тільки вчасно подати пакет документів, але і сплатити чималі податки. В іншому випадку повернуті кошти будуть мізерними.

Якби я мав право щось змінювати, то зробив би так, як роблять у всьому світі — запровадив спрощену систему оподаткування для малих та середніх фермерських господарств. Адже через непродуманий механізм розподілу бюджетних дотацій, багато малих господарств пішли у «тінь».

Якщо земельна реформа буде продумана і розумно зроблено, то вона здатна поліпшити рівень життя в селах. Адже вона поліпшить економічний стан України, позитивно вплине на розвиток села. Це саме та реформа, яка вже давно повинна була бути прийнята. Без реформування руху вперед немає.

Нам треба вчитися торгувати. Зараз французи на нас ображаються, що занижуємо ціну на зерно на європейському ринку, а туди, і частково в Китай, ми поставляємо половину свого врожаю кукурудзи.

Декларації: 

2016 р.

2017 р.

2018 р.

2019 р. 

До теми

25 січня 2019
Українські фермери висунули вимоги Раді та Кабміну
Українські фермери та приватні землевласники висунули вимоги Раді й Кабміну. Про це вони заявили на конференції у Дніпрі, пише agronews.ua. ...
31 жовтня 2018
Віктор Шеремета: Цього року дотації точно не будуть використані повністю
У 2018 році дотації точно не будуть використані повністю. Про це заступник міністра аграрної політики України Віктор Шеремета заявив під час...
31 жовтня 2018
ТОП-7 меседжів Віктора Шеремети про держпідтримку для фермерів у 2019 році
Як зміниться державна політика в частині фінансування розвитку фермерства наступного року? Наразі це питання цікавить багатьох,  як і те, ...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...