Держпідтримка аграріїв 2020. Кредити, тваринництво, фермерство, техніка, садівництво
Держпідтримка

Уряд ухвалив постанову, яка визначає напрямки державної підтримки АПК у 2020 році. Йдеться про програму 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Вона передбачає 4,2 млрд грн за 5 напрямками.

Напрямки фінансування за програмою, які оприлюднили у МЕРТ:

1. Здешевлення кредитів – 1,5 млрд грн.

Це надасть доступ с/г виробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5%. Кредити виділятимуться на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції та на розвиток тваринництва. Для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості буде запроваджене обмеження за кредитами – до 15 млн грн на 1 суб'єкт в тваринництві, до 5 млн грн – на 1 суб'єкт на придбання землі та інші види кредитів; один клієнт – 1 уповноважений банк; компенсація не надаватиметься учасникам програми «Доступні кредити 5,7,9 %».

2. Підтримка галузі тваринництва – 1 млрд грн.

Держава продовжуватиме відшкодовувати вартість об’єктів, профінансованих за рахунок залучених банківських кредитів. Також буде здійснено доплату різниці часткового відшкодування вартості або компенсації, яка не виплачена у 2019 році. Відшкодування  вартості племінних (генетичних) ресурсів, тваринницьких об’єктів, дотаця за наявні бджолосім’ї. За результатами програми очікується введення в експлуатацію понад 100 тваринницьких ферм та комплексів, створення 1 700 додаткових робочих місць, збільшення продуктивності корів на 1,5%, виробництво сільськогосподарськими підприємствами молока – на 0,5% та м’яса – на 0,5%.

3. Здешевлення компенсації техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1 млрд грн

Це відшкодування обсягів підтримки не виплачених у 2019 році та збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки від 15% у 2020 році. Очікувані надходження податків і зборів у 2020 році від учасників програми та суміжних виробництв становитимуть близько 2 342,3 млн грн, з яких більше 550 млн грн – це податки на фонд оплати праці.

4. Програма розвитку фермерства та кооперативів – 400 млн грн.

Це часткова компенсація  витрат, пов’язаних з наданими с/ги дорадчими послугами – 10 млн грн та фінансова підтримка с/г кооперативам – 30 млн грн. для збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції та зростання рівня зайнятості сільського населення. На фінансову підтримку розвитку фермерських господарств піде 185 млн грн, сімейним фермерським господарствам  через механізм доплати на користь застрахованих осіб – 215 млн грн. Буде здійснено доплату за напрямами, які не виплачені у 2019 році. Підтримка за цим напрямом спрямована на збільшення кількості об’єктів місцевої переробки с/г продукції, збільшення рівня зайнятості сільського населення, підвищення рівня знань та вмінь сільського населення у провадженні с/г діяльності.

5. Підтримка садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 млн грн.

Це часткова компенсація вартості закладення плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, будівництва холодильників та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для висушування фруктів. Також – компенсація вартості насаджень в межах до 90% та об'єктів зі зберігання та переробки – до 30%, розподіл виплат на паритетних засадах 1 раз на рік, обмеження розміру підтримки – до 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб.

Читайте до теми: Податки-2020: основні зміни для АПК від уряду та парламенту

У МЕРТ додають, що наступним кроком після розподілу коштів за напрямками буде прийнято порядки використання коштів із чітким алгоритмом. Вони уже проходять внутрішнє узгодження на рівні ЦОВВів. Прийняття порядків обіцяють на початку березня, а з квітня мають стартувати виплати.

80% виплат очікують у другому півріччі, через єдиний підхід до подачі документів. Подавати  документи можна буде до 1 жовтня.

Нагадаємо, У 2019 році с/г виробниками було використано 4,34 млрд грн. Це 1667 суб’єктів господарювання  та 230 925 фізичних осіб, близько 10 тис. фермерів та 2 с/г кооперативи.

Нагадаємо у 2019 році через рішення суду за позовом «Всеукраїнської аграрної ради» виплати держпідтримки аграріям за двома державними програмами (по тваринництву та фермерам) могли зупинитися.

Більше про розподіл дотацій у 2019 році читайте у матеріалі спецпроекту GoЗаАгроДотаціями-2. Про дотації у 2018 році – у спецпроекті GoЗаАгроДотаціями-1.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 лютого 2020
Уряд розподілив 4 млрд грн держпідтримки АПК на 2020 рік
19 лютого на засіданні Кабінету міністрів України прийнято постанову, якою визначаються напрями підтримки аграріїв у 2020 році за програмою 1201150...
24 лютого 2020
До Державного земельного кадастру внесено відомості про 14,2 млн земельних ділянок с/г призначення
Станом на 17 лютого 2020 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про 21,2 млн земельних ділянок загальною площею 43,8 млн га...
19 лютого 2020
У парламенті опублікували два альтернативні законопроекти про держпідприємства не на продаж
У Верховній Раді України опублікували два законопроекти, альтернативні до урядового, якими визначають об’єкти, які не підлягають приватизації....

Вибір редакції

1 квітня 2020
Закон про вільний обіг сільськогосподарської землі – реакція аграрного ринку, експертів та чиновників
Ухвалення законопроєкту про відкритий ринок землі 2178–10 викликало в професійних колах чимало суперечок та обговорень, від перемоги і до...
2 квітня 2020
Невитребувані паї – ласий шматок для сільськогосподарських підприємств і не тільки?
Земельна реформа просувається вперед, але насущні земельні питання продовжують роздирати життя власників паїв, орендарів та місцеві органи влади....
3 квітня 2020
Микола Сольський: Ринок буде мобільний, законний і конкурентний
Земельна реформа в Україні стартувала – парламент 31 березня 2020 року підтримав у другому читанні законопроєкт №2178-10 про основи вільного...