Виплату держпідтримки фермерам та тваринникам можуть заморозити через  рішення суду по заяві ВАР
Виплату держпідтримки фермерам та тваринникам можуть заморозити через рішення суду по заяві ВАР

Виплати держпідтримки аграріям за двома державними програмами (по тваринництву та фермера) до кінця року можуть зупинитися через рішення суду за позовом «Всеукраїнської аграрної ради». Такий сценарій випливає із рішення Шостого апеляційного адміністративного суду Києва (Справа № 826/13664/18) від 10 грудня, якою він частково задовольнив позов ВАР про порушення у затверджених урядом програмах держпідтримки  на 2018 рік.

Нагадаємо, що у серпні 2018 року ВАР звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом про скасування ряду постанов КМУ із розподілу держпідтримки, а саме таких:

від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»;

від 07.02.2018 року № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»;

постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 86 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Втім, Окружний адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2019 року відхилив позов повністю.  

А Шостий окружний суд, куди ВАР звернувся з апеляцією,  прийняв рішення частково задовольнити позов:

Колегія суддів вважає за необхідне наголосити, що проекти постанов № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» та № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» були прийняті із порушеннями вищевказаного порядку, з огляду на наступне», — сказано у рішенні, яке має  у своєму розпорядженні AgroPolit.com.

У рішенні сказано, що колегія суддів постановила:  

Апеляційну скаргу Громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» — задовольнити частково. Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2019 року — скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Громадської спілки «ВАР» задовольнити частково. 

Визнати протиправною та нечинною з моменту прийняття постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».

Визнати протиправною та нечинною з моменту прийняття постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення».

Раніше, AgroPolit.com писав про проблеми з виділенням держпідтримки у 2018 році. Міністерство аграрної політики та продовольства рік наприкінці 2018 року офіційно відрапортувало про розподіл держпідтримки за 2018 рік. Якщо послухати чиновників Мінагро, то з дотаціями все чудово — вони працюють (детальні цифри дивіться на інфографіці №2)! Втім у рамках проекту #GoЗаАгроДотаціями AgroPolit.com уважно вивчив ці дані й знайшов три маніпуляції (ми не будемо стверджувати, свідомі вони чи ні, просто покажемо, а висновки робіть самі). Що отримав сектор у минулому році читайте у матеріалі GoЗаАгроДотаціями: Як «розпиляли» 6,3 млрд грн бюджетних коштів у 2018 році.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 липня 2019
GoЗаАгроДотаціями-2019 Випуск №2
Бюджетні гроші нарешті почали надходити до агросектору! За перші півроку 2019-го із держказни агросектор отримав за 6-ма держпрограмами аж 707,115...

Вибір редакції

19 вересня 2022
Агросектор і війна: що підготував уряд і парламент аграріям?
Агросектор вистояв в умовах військової агресії росії. АПК поступово оговтується і вчиться жити по-новому. Як допомагає та які кроки планує вжити...
21 вересня 2022
Держпідтримка агросектору у 2023 році
Наступного року аграріям доведеться покласти зуби на полиці, міцно стиснути зуби і затягнути паски під горло – грошей на підтримку агросектору...
17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...