Виплату держпідтримки фермерам та тваринникам можуть заморозити через  рішення суду по заяві ВАР
Виплату держпідтримки фермерам та тваринникам можуть заморозити через рішення суду по заяві ВАР

Виплати держпідтримки аграріям за двома державними програмами (по тваринництву та фермера) до кінця року можуть зупинитися через рішення суду за позовом «Всеукраїнської аграрної ради». Такий сценарій випливає із рішення Шостого апеляційного адміністративного суду Києва (Справа № 826/13664/18) від 10 грудня, якою він частково задовольнив позов ВАР про порушення у затверджених урядом програмах держпідтримки  на 2018 рік.

Нагадаємо, що у серпні 2018 року ВАР звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом про скасування ряду постанов КМУ із розподілу держпідтримки, а саме таких:

від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»;

від 07.02.2018 року № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»;

постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 86 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Втім, Окружний адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2019 року відхилив позов повністю.  

А Шостий окружний суд, куди ВАР звернувся з апеляцією,  прийняв рішення частково задовольнити позов:

Колегія суддів вважає за необхідне наголосити, що проекти постанов № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» та № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» були прийняті із порушеннями вищевказаного порядку, з огляду на наступне», — сказано у рішенні, яке має  у своєму розпорядженні AgroPolit.com.

У рішенні сказано, що колегія суддів постановила:  

Апеляційну скаргу Громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» — задовольнити частково. Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2019 року — скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Громадської спілки «ВАР» задовольнити частково. 

Визнати протиправною та нечинною з моменту прийняття постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».

Визнати протиправною та нечинною з моменту прийняття постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення».

Раніше, AgroPolit.com писав про проблеми з виділенням держпідтримки у 2018 році. Міністерство аграрної політики та продовольства рік наприкінці 2018 року офіційно відрапортувало про розподіл держпідтримки за 2018 рік. Якщо послухати чиновників Мінагро, то з дотаціями все чудово — вони працюють (детальні цифри дивіться на інфографіці №2)! Втім у рамках проекту #GoЗаАгроДотаціями AgroPolit.com уважно вивчив ці дані й знайшов три маніпуляції (ми не будемо стверджувати, свідомі вони чи ні, просто покажемо, а висновки робіть самі). Що отримав сектор у минулому році читайте у матеріалі GoЗаАгроДотаціями: Як «розпиляли» 6,3 млрд грн бюджетних коштів у 2018 році.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 липня 2019
GoЗаАгроДотаціями-2019 Випуск №2
Бюджетні гроші нарешті почали надходити до агросектору! За перші півроку 2019-го із держказни агросектор отримав за 6-ма держпрограмами аж 707,115...

Вибір редакції

25 травня 2020
Назар Бобицький: Будь-який план рідко витримує зіткнення з реаліями й експортна стратегія України – не виняток
Директор брюссельського офісу «Української асоціації бізнесу і торгівлі» (УАБТ) Назар Бобицький в ексклюзивному інтерв'ю для...
22 травня 2020
Через дію «соєвих поправок» аграрії втрачали б по $10 на тонні
У Верховній раді України мною та групою депутатів було зареєстровано законопроект № 2446 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України...
20 травня 2020
Перший рік президента Володимира Зеленського – вісім (не) зроблено і що далі
Перший рік можливостей президенства Володимир Зеленський для змін в Україні, економіці та агросекторі був непростим. Пропонує детальніший аналіз...