Експортерам АПК потрібно готувати довгострокову стратегію експансіїї на африканський та азіатський ринок, – експерт
Перспективні ринки для АПК

Як повідомив у коментарі для АgroРolit незалежний експерт світових експортних ринків Володимир Гонтар, на сьогодні найбільш демографічно активними є три регіони: Субсахарська Африка, Південно-Східна і Центральна Азія. А отже, вони дадуть основний приріст населення на Землі – приблизно 738 млн за 10 років.

Читайте до теми: Інфраструктурні виклики стали основною перешкодою для аграріїв у 2018 році

Це відкриває перед українськими експортерами нові горизонти, адже країни Азії та Африки зацікавлені у закупівлі української продукції АПК.

Ринки Азії є привабливими для українських виробників та експортерів харчових продуктів через низку причин. Споживчі витрати Азії становлять більш однієї чверті світових, і на цей регіон припадає 56 % населення світу. Більше 2,5 млрд чоловік у віці від 15 до 44 років живуть в Південно-Східній Азії, і ця цифра, як очікується, зросте до 2,9 млрд до 2030 року», – повідомляє Володимир Гонтар.

 

Північна Африка та Західна Азія будуть зростати теж досить швидко – на 17-18% за 10 років. Південно-Центральна та Південна Азія будуть рости на 12% за 10 років – це дуже велике зростання, попри сповільнення темпів приросту населення.

Вітчизняним експортерам варто вже сьогодні розробляти довгострокову стратегію експансії азіатського та африканського ринків, адже вони демонструють найбільші перспективи розвитку.

Подвійний ефект демографії для ринку продовольства  в країнах, які розвиваються, полягає в наступному:

     - розвиток призводить до урбанізації;

     - урбанізація призводить до того, що частина населення перетворюється з виробників с/г продукції на її споживачів.

За словами В. Гонтара, Китай  є окремим особливо привабливим ринком –  це найбільший ринок світу. Щорічно 20 млн китайців стають мешканцями міст, а споживання молокопродуктів в містах у понад два рази вище, ніж в селах. До того ж, китайські споживачі віддають перевагу імпортним товарам, бо власним довіряють мало.

У Китаю великі перспективи зростання споживання молока та молочних продуктів, бо це вважається модним і сучасним (зараз споживання на одного мешканця в 7 разів нижче, ніж в Україні). При цьому, культура споживання лише формується, тому є можливість вплинути на неї та зайняти нішу на ринку. Однією з основних змін у продуктовому кошику китайців в останні десятиліття є зміна його складових від зернових, що складали основу харчування, до м'яса», – заявляє експерт.

Кожного року на Землі стає на 8 млн людей більше. Це означає, що кожного року виробникам продовольства потрібно прогодувати ще одну умовну Німеччину, тільки не таку багату.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 листопада 2019
Африканці зацікавилися агросектором Рівненщини
Представники африканської країни Нігерія відвідують регіони України з метою пошуку партнерів у сфері сільського господарства, харчової та переробної...
27 вересня 2018
Україна долучиться до логістичного хабу між Азією, Європою і Африкою, – МЕРТ
Співпраця України з країнами Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) дозволить сформувати певний логістичний та...
27 вересня 2018
Мінагро провалило агроекспортну стратегію для малого та середнього бізнесу. Причини й наслідки
Частка української агропродукції у загальному ВВП країни зростає і становить сьогодні 17%. Із них 12-13% – сировина та 4% забезпечує...

Вибір редакції

6 грудня 2019
Обіцяли – зробили? Як оцінила агроспільнота перші 100 днів уряду
Агроспільнота оцінила 100 днів роботи нового уряду з розвитку сектору. Для цього AgroPolit.com провів опитування «Відповідають за...
4 грудня 2019
100 днів роботи уряду та Мінекономіки: що отримав агросектор — на раз упав, на два віджався
6 грудня минає 100 днів від початку роботи уряду Олексія Гончарука та парламенту імені «Слуг народу» на чолі з Дмитром Разумковим....
4 грудня 2019
Справи аграрні – 100 днів роботи парламенту: Держгеокадастр, ринок землі, бюджет
На календарях депутатів Верховної ради ІХ скликання – 100 днів з дня оголошення ними урочистої присяги на вірність українському народу. У...