Чинний порядок реєстрації худоби буде спрощено та в перспективі переведено в електронний режим, – Володимир Лапа
Чинний порядок реєстрації худоби буде спрощено та в перспективі переведено в електронний режим, – Володимир Лапа

Держпродспоживслужба цілеспрямовано працює над вдосконаленням системи ідентифікації тварин, її спрощенням та переводом у майбутньому в електронний формат. На цьому наголосив голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа 25 вересня під час круглого столу «Регулювання ринку молока», організатором якого виступив BRDO (Офіс ефективного регулювання) за підтримки EU4Business\FORBIZ, повідомляє прес-служба відомства.

Нагадаємо, що у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин №9022.

Голова Держпродспоживслужби погодився з думкою присутніх щодо необхідності оптимізації наявного порядку отримання паспорту ВРХ та тим, що деякі процедури потребують спрощення.

Людина не повинна багаторазово звертатися за отриманням необхідних дозвільних процедур, які можна і треба робити автоматично, й Агентство ідентифікації та реєстрації тварин зараз працює над впровадженням такого програмного забезпечення", – відзначив Володимир Лапа.

Під час заходу також було презентовано дослідження молочної галузі України – Зелена книга «Регулювання ринку молока», – яке здійснили фахівці BRDO. Вони провели системний аналіз нормативно-правового поля, який виявив, що з 57 регуляторних актів на ринку виробництва молока 16 є неактуальними, ще 5 мають ознаки незаконних. Більшість із 17 інструментів регулювання мають високі корупційні ризики через невизначеність і непрозорість процедур.

Також Володимир Лапа відзначив, що у 2018 році Держпродспоживслужба провела 10 тис. перевірок у галузі безпечності харчових продуктів, в тому числі молокопродуктів. У 5,8 тис. випадків були встановлені порушення та надані приписи: тобто 58% операторів ринку, які працюють в галузі виробництва та збуту продуктів харчування, порушують норми вітчизняного законодавства про безпечність харчових продуктів.

Повідомляється, зщо Україна посідає 9-те місце в світі за обсягом виробництва молока, що становить більш ніж третину у структурі валової продукції тваринництва. В 2017 р. в Україні було вироблено 10,3 млн тонн молока, що в 2,5 разу менше об’ємів виробництва у Франції (24,6 млн т) та в 3 рази – у Німеччині (32 млн т). Ємність ринку сирого молока, яке надходить на українські переробні підприємства, сьогодні сягає 26 млрд грн.

Кількість молочного поголів’я в Україні за останні 5 років скоротилася на 17%, а ринок молока щороку втрачає 2-3% виробництва. 73% від загального обсягу виробництва складають господарства населення і лише 27% – с/г підприємства.

Європейська практика, відповідно до Регламенту ЄС 1308/2013 «Про запровадження єдиних правил на ринках з продажу с/г продукції», впорядковує відносини між виробниками та посередниками/переробниками на чітких засадах, зокрема:

- договір/письмова оферта передує поставці продукції;

- фіксація твердої ціни або формула вирахування ціни молока;

- строк та умови здійснення оплати;

- спосіб доставки/збору молока.

За експертною оцінкою BRDO, в Україні для врегулювання тотожних відносин учасників ринку можливо використати існуючий інструмент регулювання «договір с/г контрактації».


Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 вересня 2018
Диких м’ясоїдних тварин імунізуватимуть проти сказу за допомогою авіатранспорту, — Держпродспоживслужба
Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту. Про це...
29 серпня 2018
Скільки коштуватиме фермеру ідентифікація однієї тварини – законопроект
Вартість ідентифікації однієї сільськогосподарської тварини обійдеться фермеру у 30-40 грн.  Про це йдеться у законопроекті № 9022 про...
20 серпня 2018
В Україні змінять систему ідентифікації та реєстрації тварин
У Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин обговорили проблемні питання в галузі ідентифікації та реєстрації...

Вибір редакції

17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...
25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...