Експерт назвав основні умови для успішного відкриття ринку землі
Експерт назвав основні умови для успішного відкриття ринку землі

Відкрити ринок землі не складно. Питання у тому, що сьогодні діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Для початку потрібно зняти мораторій, а потім говорити про механізми продажу землі. Про це у екслюзивному інтерв'ю для AgroPolit.com повідомив генеральний директор ДП СЕТАМ Віктор Вишньов.

Нагадаємо, електронні аукціони збільшать вартість оренди с/г земель на 10-20%.

Експерт зазначає, що для успішного відкриття ринку землі також потрібно наперед забезпечити законодавчі підвалини. 

«Законодавчий механізм буде прописаний в Законі України «Про обіг сільськогосподарських земель» (одночасно зі зняттям мораторію). Цей механізм повинна ухвалити Верховна Рада України. Наприклад, шляхом змін в ЗУ «Про зняття мораторію» може доручити Кабміну розробити, ухвалити і впровадити механізм подальшого продажу землі. По-іншому бути не може: спочатку закон, потім – все інше», - зазначає Вишньов.

Експерт переконаний, щоб ціна на землю не обвалилася, не потрібно відкривати весь ринок одразу. Все одномоментно не можна «відпускати» на продаж.

Не варто продавати все в одні руки. Слід обов’язково давати можливість розвиватися дрібним фермерам, розробляти механізми їх захисту. Водночас, якщо товаровиробник перебуває на ринку 10-20 років й ефективно обробляє, скажімо, 10 тис. га, то чому йому не дозволити придбати ці 10 тис.?», - додає Вишньов.

 


 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...