«Укрзалізниця» змінює концепцію перевезень зернових вантажів
«Укрзалізниця» змінює концепцію перевезень зернових вантажів

Укрзалізниця в маркетингових 2018—2019 рр. змінить концепцію перевезення зернових вантажів. Про це повідомив в.о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов, передає Залізничний інформаційний портал.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» разом з ЄБА обговорили введення єдиного тарифу для прогону порожніх вагонів.

Сьогодні УЗ перевозить зернові вантажі двома способами — маршрутами і вагонними партіями. Маршрутне відправлення зерна передбачає, що на один елеватор подається для завантаження відразу вся маршрутна партія в 54 вагони і після цього одразу надходить в конкретний порт без затримок в дорозі на переформування складу. Сьогодні «Укрзалізниця» практикує відправлення всього лише 10 таких маршрутів на добу, при цьому маршрутних станцій в Україні — всього 50.

Другий спосіб — вагонні відправлення. Вагони, які не задіяні в маршрутних перевезеннях, «Укрзалізниця» розподіляла невеликими партіями між іншими станціями, де вони вантажаться зерном, потім ці вагони поступово збираються на вузлових станціях у маршрути. І тільки після цього маршрут відправлявся в порт. Іноді дрібні партії вагонів із зерном їдуть в напрямку порту у складі поїздів з іншими вантажами, потрапляють на сортувальні станції для переформування і т.д. Другий спосіб перевезення зерна займає значно більше часу, транспортування обходиться замовникові дорожче, при цьому збільшується термін оборотності вагонів і підвищується дефіцит і вагонів, і локомотивів.

Тепер «Укрзалізниця» хоче наростити вдвічі перевезення зерна саме маршрутами.

Ми повинні збільшити з 10 до 20 кількість маршрутних відправлень зернових вантажів на добу. Такі відправлення охоплять 80% наявного парку, що дасть можливість зменшити оборот вагонів в русі як в завантаженому, так і в порожньому стані, обмежити вантажовласників в бажанні використовувати вагони компанії як склади на колесах в припортових станціях, і в цілому маршрутизація збільшить кількість перевезень зернових культур», — зазначив Євген Кравцов.

Таким чином УЗ буде стимулювати вантажовідправників заздалегідь планувати відправлення зерна з елеватора більшими партіями, ніж до цього.

«Замовник відповідно до графіка, заздалегідь знаючи про підхід маршруту під завантаження, консолідує вантаж на певних ділянках… Завдяки такій організації перевезень «Укрзалізниця» надасть більш якісні послуги з перевезення, а також забезпечить замовниками прозоре планування транспортування вантажів», — підкреслив Кравцов.

При цьому «Укрзалізниця» сподівається, що за рахунок збільшення відправлення зерна цілими маршрутами вдасться викорінити практику, коли експедиторські компанії в умовах дефіциту вагонів, підстраховуючись, замовляють їх удвічі, а то і втричі більше, ніж їм потрібно насправді. Це роздувало на ринку ажіотажний попит на вагони, часто не підкріплений реальними обсягами зернових вантажів для перевезення.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 серпня 2018
«Укрзалізниці» запропонували стратегію виходу з кризи на 5 пунктів
Підприємці та громадяни понесуть збити на рівні сотень мільйонів доларів після закриття 99 станцій з відвантаження та інших нововведень...
17 серпня 2018
«Собака на сіні», або Як «Укрзалізниця» зловживає транспортною монополією
На початку червня «Укрзалізниця» озвучила аграріям чергові «хороші новини», які пролунали як «вирок». Чиновники...
17 серпня 2018
Названо збитки, які понесе бізнес від закриття станції та підняття тарифів «Укрзалізницею»
Сотні підприємств, тисячі товаровиробників та сотні тисяч людей понесуть збити на рівні сотень мільйонів доларів, після закриття 99 станцій з...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...