«Укрзалізниці» запропонували стратегію виходу з кризи на 5 пунктів
«Укрзалізниці» запропонували стратегію виходу з кризи на 5 пунктів

Підприємці та громадяни понесуть збити на рівні сотень мільйонів доларів після закриття 99 станцій з відвантаження та інших нововведень «Укрзалізниці». Про це ідеться в матеріалі «Собака на сіні», або як «Укрзалізниця» зловживає транспортною монополією» на AgroPolit.com, з посиланням на дані голови  ради «Бізнес Варта» Івана Мірошніченка.

Нагадаємо, що підвищення «Укрзалізницею» тарифів на вагони в 4 рази матиме вбивчий ефект для українського експорту.

В матеріалі ідеться, що бізнес вже не один раз на зустрічах з профільним міністром, керівництвом уряду пропонував дорожню карту реформ в інфраструктурі. Було наведено чіткий план кроків і заходів задля виходу із існуючої ситуації, яка все більше нагадує патову.

Ми неодноразово виходили з пропозиціями змінити тарифну політику, надати дисконтні знижки на тарифи та стимули, щоб бізнесу було вигідно будувати власний парк вагонів. А Укрзалізниці лише сконцентрувати свої зусилля на розвиток тяги, модернізацію та догляд за локомотивами, ремонт колій для збільшення швидкості руху, розвиток нових напрямків і будівництво станції. Але державні залізничники не хочуть втрачати своє монопольне становище, тому нікому дозволяти будувати свої вагони у найближчому майбутньому не збираються. Бізнес, маючи дисконт в 25-30% на тарифи, самостійно будував би вагони і цистерни без бюджетних коштів, - наголосив народний депутат Іван Мірошниченко.

Він пропонує 5 кроків для оптимізації роботи «Укрзалізниці»:

Сконцентрувати наявні в «Укрзалізниці» кошти на те, що має вирішувати держава, в першу чергу: ремонт колій, збільшення швидкості руху та пропускної здатності залізничних ліній, обороту вагонів, оновлення та збільшення парку локомотивів, розвиток станцій!

Надати знижку у тарифі до 25-30% на приватний парк вагонів, і бізнес збудує тисячі вагонів за власні інвестиції. Це вже успішно працювало на початку 2000-х років. Необов’язково використовувати бюджетні кошти. У такому випадку виграють всі учасники, у тому числі і Укрзалізниця!

Якщо не вистачає фінансових ресурсів в Укрзалізниці на збільшення тяги, то дозволити бізнесу часткове або ж повне використання приватних локомотивів!

У сфері перевезення автотранспортом переглянути навантаження на осі в сторону збільшення загальної маси автомобіля з вантажем, без шкоди для доріг!

Розвивати річкові перевезення!

Як наслідок, комплексний підхід забезпечить поступовий вихід нашої країни з транспортного колапсу протягом 2-3 років. А взагалі «Укрзалізниця» повинна поступово рухатись до повної, чесної та прозорої приватизації, а не продовжувати банальне шахрайство через передачу парку вагонів та інших активів у «дружнє управління», - зауважив Мірошниченко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 серпня 2018
«Укрзалізниця» двічі в рік оцінюватиме ефективність вантажних станцій – ЦТС
«Укрзалізниця» (УЗ) має намір переглядати рейтинг ефективності вантажних станцій два рази в рік. Про це, за результатами зустрічі...
19 серпня 2018
Омелян пообіцяв, що «Укрзалізниця» не понесе збитків після закриття сполучення з РФ
Після зупинення залізничного сполучення з Росією, потяги, які використовували на цьому напрямку, спрямують на захід, для підвезення громадян до країн...
17 серпня 2018
Названо збитки, які понесе бізнес від закриття станції та підняття тарифів «Укрзалізницею»
Сотні підприємств, тисячі товаровиробників та сотні тисяч людей понесуть збити на рівні сотень мільйонів доларів, після закриття 99 станцій з...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...