Для чого Польща побудує паркан на кордоні з Україною
Для чого Польща побудує паркан на кордоні з Україною

Президент Польщі Анджей Дуда підписав спеціальний закон, який дозволяє більш ефективно контролювати африканську чуму свиней (АЧС). Про це повідомили у канцелярії президента Республіки Польща.

Нагадаємо, що країни-члени ЄС вирішили заборонити формальдегід у кормах для домашньої птиці.

Як зазначається, закон передбачає, серед іншого, відстріл диких кабанів і зведення огорожі проти диких кабанів на східному кордоні — з Україною та Білоруссю.

Законом передбачається, зокрема, будівництво паркану на кордоні з Білоруссю та Україною довжиною понад 1 тис. кілометрів.

Стіна матиме вигляд подібний до загороджень вздовж автодоріг швидкого руху і будуватиметься у безпосередній близькості до кордону. 

Вартість будівництва стіни завдовжки понад 1 тис. км становить 130 млн злотих (понад 37 млн дол.). При цьому в перший рік функціонування вартість її утримання та обслуговування сягне 190 млн злотих (понад 54 млн дол.).Стіну будуватимуть упродовж 2018—2021 років.

Повідомляється, що головна мета закону — підвищити ефективність боротьби з інфекційними хворобами тварин шляхом впровадження нових рішень в області захисту від інфекційних захворювань і боротьби з інфекційними захворюваннями серед диких тварин. Це дає можливість видавати нові накази, заборони й обмеження і вводити адміністративні санкції за їхнього недотримання.

Вказано, що зокрема, у польському законі про захист державного кордону вводиться норма, якою дозволяється будувати об'єкти для запобігання або боротьби з інфекційними захворюваннями тварин. На практиці можна побудувати бар'єр, котрий запобігатиме міграції диких тварин і, таким чином, мінімізує ризик поширення хвороби в прикордонних районах.

Довідково: У Польщі з 2014 року зафіксовано 104 вогнища АЧС, при цьому 81 — у цьому році. Крім того, за цей час хворобу АЧС виявлено у майже 900 диких кабанів поблизу польсько-білоруського кордону, а також в околицях Варшави.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 червня 2018
Експорт української малини до Польщі скоротиться в рази
Середня вартість малини в Польщі у місті Красник упала до критичної позначки і становить 2 PLN/кг, це приблизно 15 грн або 0,47 EUR/кг. Про це...
4 листопада 2017
Де й за скільки можуть прокласти євроколію з України в Польщу
В «Укрзалізниці» розповіли, скільки необхідно коштів на будівництво та де повинна пролягти європейська колія в Польщу. Про це повідомляє...
25 вересня 2017
Чому Польща згортає вільний ринок землі?
У Польщі підходить до завершення дія закону, який обмежує продаж землі іноземним громадянам. Чому та як поляки закривають ринок перед іноземцями,...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...