Україна з ЄС та FAO спільно працюватимуть у питаннях аграрної науки
Президент НААН Ярослав Гадзало

Національна академія аграрних наук активно розвиває міжнародний напрямок співпраці з провідними світовими організаціями в питаннях АПК. Про ключові напрямки роботи розповів в ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com президент НААН Ярослав Гадзало.

Нагадаємо, що попри недофінансування мережі навчальних закладів НААН з бюджету, щороку академічні інститути здають на випробування до 600 сортів і гібридів рослин. Насіння НААН експортується в 15 країн світу. Загалом же, загалом по Академії очікується зростання виробництва інтелектуальної продукції, насіння, племінних тварин десь на 10—15%. Минулого ж року, виробництво продукції подвоїлося, а за її продаж отримали майже 3,5 млрд грн. Водночас сума сплати податків науковими установами НААН до бюджету всіх рівнів зростає і в 2017 році тільки за використання земель становитиме 850 млн грн.

Щодо міжнародних досягнень. Наприкінці вересня 2017 року у Брюсселі відбулася зустріч Керівного комітету академій і інституцій Союзу Європейських аграрних академій з комісаром ЄС паном Філом Хоганом із питань Спільної аграрної політики ЄС (САП). Євроінтеграційний вектор розвитку України та основні пріоритети САП, на сьогоднішній день, покладені в основу формування нової організаційної структури та сучасних напрямів досліджень Академії як головної інституції України з наукового забезпечення розвитку галузей агропромислового комплексу», — розповідає Ярослав Гадзало.

Як приклад плідної співпраці світового рівня, він також пропонує розглядати і спільну роботу Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського з FAO.

Саме на замовлення останньої і в рамках глобальної співпраці з цією організацією наші науковці (10 наукових установ НААН та 5 ВНЗ) у рекордні терміни (1 рік) підготували національну карту про вміст органічного ґрунтового вуглецю. Вона стала частиною глобальної світової карти, яку презентують 5 грудня 2017 року у штаб-квартирі FAO. Україна — одна з перших держав у світі, де взагалі таку карту підготували! Вона дозволяє контролювати процес та згодом вийти на нейтральний рівень деградації ґрунтів», — підсумував він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 травня 2018
У червні в Черкасах запрацює новітня наукова платформа — «Інститут здоров’я рослин»
7 та 8 червня в Черкасах відкриють першу в Україні наукову платформу світового рівня з досліджень у агросфері — Науково-дослідного інституту...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...