Україна з ЄС та FAO спільно працюватимуть у питаннях аграрної науки
Президент НААН Ярослав Гадзало

Національна академія аграрних наук активно розвиває міжнародний напрямок співпраці з провідними світовими організаціями в питаннях АПК. Про ключові напрямки роботи розповів в ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com президент НААН Ярослав Гадзало.

Нагадаємо, що попри недофінансування мережі навчальних закладів НААН з бюджету, щороку академічні інститути здають на випробування до 600 сортів і гібридів рослин. Насіння НААН експортується в 15 країн світу. Загалом же, загалом по Академії очікується зростання виробництва інтелектуальної продукції, насіння, племінних тварин десь на 10—15%. Минулого ж року, виробництво продукції подвоїлося, а за її продаж отримали майже 3,5 млрд грн. Водночас сума сплати податків науковими установами НААН до бюджету всіх рівнів зростає і в 2017 році тільки за використання земель становитиме 850 млн грн.

Щодо міжнародних досягнень. Наприкінці вересня 2017 року у Брюсселі відбулася зустріч Керівного комітету академій і інституцій Союзу Європейських аграрних академій з комісаром ЄС паном Філом Хоганом із питань Спільної аграрної політики ЄС (САП). Євроінтеграційний вектор розвитку України та основні пріоритети САП, на сьогоднішній день, покладені в основу формування нової організаційної структури та сучасних напрямів досліджень Академії як головної інституції України з наукового забезпечення розвитку галузей агропромислового комплексу», — розповідає Ярослав Гадзало.

Як приклад плідної співпраці світового рівня, він також пропонує розглядати і спільну роботу Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського з FAO.

Саме на замовлення останньої і в рамках глобальної співпраці з цією організацією наші науковці (10 наукових установ НААН та 5 ВНЗ) у рекордні терміни (1 рік) підготували національну карту про вміст органічного ґрунтового вуглецю. Вона стала частиною глобальної світової карти, яку презентують 5 грудня 2017 року у штаб-квартирі FAO. Україна — одна з перших держав у світі, де взагалі таку карту підготували! Вона дозволяє контролювати процес та згодом вийти на нейтральний рівень деградації ґрунтів», — підсумував він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

24 травня 2018
У червні в Черкасах запрацює новітня наукова платформа — «Інститут здоров’я рослин»
7 та 8 червня в Черкасах відкриють першу в Україні наукову платформу світового рівня з досліджень у агросфері — Науково-дослідного інституту...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...