Молоко в світі подорожчало на 17%
Молоко в світі подорожчало на 17%

Світові ціни на молоко у вересні досягли $39/100 кг ЄСМ, що на 1,6% вище за ціну в серпні 2017 року і на 17% вище від ціни у вересні 2016- го. Про це свідчать дані IFCN, повідомили в Асоціації виробників молока.

Основними драйверами молочного ринку у вересні 2017 р. були ціни на молочний жир. Водночас у серпні поточного року розрив між ціною на масло та сухе знежирене молоко (СЗМ) був рекордним і склав 4083 $/т, що й відбивається на поточну ситуацію на ринку молока.

Останні торги GDT показали зниження індексу на молочні продукти на 2,4%, зокрема, через зростання пропозиції молочних продуктів, виставлених на продаж. У зв'язку з цим кількість учасників скоротилася.

Запаси сухого молока в ЄС досі не розпродані. Ферми досить стурбовані бездіяльністю з боку Єврокомісії. Тендер 19 вересня 2017 року не приніс жодних результатів, однак організатори не планують знижувати ціну, яка зараз вища від ринкової.

Крім того, на зростання цін на масло, як відзначають експерти, впливає не тільки попит, а й пропозиція. За даними Єврокомісії, виробництво масла в першому півріччі скоротилося на 5,5%. Адже найбільшу прибутковість переробники отримують від сиру та сироватки.

В Україні ціни на молоко протягом вересня 2017 року також зросли. Основними драйверами такої тенденції був активний експорт і низька пропозиція молока.

Середньозважена ціна на молоко ґатунку екстра на ринку була на рівні 9,51 грн/кг з урахуванням ПДВ. Це на 14,3% вище за ціну в серпні 2017 року і буде на 53% перевищувати ціну вересня минулого року.

Молоко вищого сорту за місяць додало в ціні 12,3% — 9 грн/кг, а першого — близько 12% — 8,60 грн/кг.

Разом із тим, у порівнянні зі світовими цінами, Україна все ще перебуває на порядок нижче. За підсумками вересня 2017 р. ціна на молоко ЄСМ в Україні склала $29,16/100 кг.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 грудня 2017
Україна відмовиться від молока другого ґатунку
Україна так чи інакше дійде до рівня Європейського Союзу, коли у виробництві можна буде використовувати лише молоко екстра ґатунку і цей процес вже...
8 грудня 2017
В Україні офіційно перенесли відмову від молока другого сорту
Нова редакція стандарту України «Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови» повинна була вступити в силу з 1 січня 2018 року, але...
6 грудня 2017
Оприлюднено прогноз виробництва молока на 2018 рік
У 2018 році можливе незначне зниження виробництва молока до 10,1 млн т за одночасного збільшення у структурі виробництва молока від...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...