Про реперні точки Стратегії розвитку портів України до 2038 року
Про реперні точки Стратегії розвитку портів України до 2038 року

Адміністрації морських портів України (АМПУ) готує Стратегією розвитку портів України до 2038 року. Деталі підготовки цього документів в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів її очільник Райвіс Вецкаганс.

Нагадаємо, що нещодавно прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює розробку єдиної Стратегії розвитку транспортної галузі.

За словами Вецкаганса, АМПУ також бере участь у її роботі, готуючи Стратегію розвитку портів України до 2038 року, положення якої узгоджуватимуться з вищезгаданим базовим документом транспортної галузі.

Транспортна стратегія — це також авто, авіаперевезення й порти. Це — комплекс. Тому основну роль відіграватиме Міністерство інфраструктури, тож саме МІУ й розробляє Національну транспортну стратегію до 2030 року, і з яким ми, спільно з міжнародними колегами, працюємо над Стратегією розвитку портів України до 2038 року. Зрозуміло, остання повинна корелювати із загальним документом. Для збалансованого розвитку морських портів дуже важливо, що АМПУ бере участь у цій роботі. Ми почали її кілька місяців тому: створено робочу групу для поновлення Стратегії до 2038 року, яка й визначатиме органічний і динамічний розвиток українських портів разом із залізницею й автодорогами», — пояснив він.

Після підготовки «домашнього завдання» у рамках цієї Стратегії, пояснює він, уряду презентують напрямки, які розвиватимуть, й основні вантажні потоки.

Ці дві складові повинні корелювати з європейськими», — наголосив очільник АМПУ.

Райвіс Вецкаганс розповів, які напрямки вантажоперевезень будуть основними та враховуватимуться в Стратегії портів.

Слід орієнтуватися на вже наявні вантажопотоки й інвесторів. Де бачимо найбільшу активність? Зараз передовий порт — «Южний». Він розвивається дуже швидкими темпами в частині агробізнесу. Також є приріст в Одесі. За результатами першого півріччя 2017 року загальне зростання вантажообігу склало близько 5%. Якщо дивитися за напрямками продукції, то вантажоперевезення агробізнесу зросли на 18%», — зазначає він.

Керівник АМПУ нагадав, що аграрні вантажі зосереджено в чотирьох портах: «Южний», Одеський, Миколаївський та, частково, «Чорноморськ».

Наша програма розвитку спрямована на те, щоб ці порти й надалі нарощували свої потужності з прийому великотоннажного флоту. І стивідори дуже зацікавлені в цьому», — деталізував він.

За його словами, Мінінфраструктури з  АМПУ зараз працює «над залученням в Україну міжнародних портових операторів — DP World, Hutchison Ports, тому слід чітко розуміти, як стратегічно будуть розвиватися УЗ і «Укравтодор».

Наприклад, у Миколаєві нам потрібно думати, як доставляти вантажі в порт не через місто. В Одесі інвестори є, вантажопотік збільшується, але транспортна проблема проходження вантажів через місто також існує. Рішення цього та інших питань і має бути визначено в рамках цієї Стратегії», — пояснює він. 

Загалом же, підсумував очільник АМПУ, очолювана ним держструктура націлена не так на агресивну, як на позитивну, стабільну динаміку приросту вантажообігу.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 серпня 2017
Омелян пропонує приватизувати морські порти
Українські порти потрібно приватизувати, адже приватні власники можуть забезпечити кращі умови для розвитку. Таку думку висловив міністр...
15 серпня 2017
Українські порти будуть платити державі менше податків
Адміністрації морських торговельних портів України істотно знизить нормативи відрахування чистого прибутку для українських портів. Про це повідомляє...
7 липня 2017
Через 5 років експортна потужність портових терміналів зросте до 100 млн тонн – Вецкаганс
Потужності з перевалки в українських портових терміналах зростуть до 100 млн т через 5-7 років. Про це сказав на конференції Grain Ukraine 2017...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...