Асоціація свинарів пише «план» із впровадження НАССР для галузі
Асоціація свинарів пише «план» із впровадження НАССР для галузі

АСУ розробить гігієнічні стандарти для свинарів.  Про це повідомила прес-служба асоціації «Свинарі України».

Нагадаємо, що що з 20 вересня 2017 року можуть стартувати перевірки бізнесу, який мав впровадити систему НАССР. Порушникам загрожують штрафи. Згідно дедлайну впровадження НАССР для тваринників, вкластися вони  мають  саме до  цього терміну. Адже, як уже писав AgroPolit.com у матеріалі, на першому НАССР впроваджують бійні, молокозаводи та підприємства з переробки й виробництва м’яса (до 20 вересня 2017 року).

На другому (до 20 вересня 2018 року) — процедуру мають пройти підприємства, котрі провадять діяльність із харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (кондитерські фабрики, підприємства з переробки й виробництва фруктової і овочевої продукції), тобто виробники готової продукції.

Для того, щоб свинарі зрозуміли, що саме від них вимагається, асоціація «Свинарі України» з експертами проекту USAID Агросільгоспрозвиток узялися за розробку «Настанов з дотримання вимог законодавства з безпечності харчових продуктів на потужностях з вирощування, утримання, забою свиней та первинної переробки туш».

Вони описуватимуть загальні правила гігієни для свинокомплексів, вимоги до благополуччя свиней, транспортування тварин до місця забою та передзабійного утримання, а також безпосередньо забою свиней і розбирання м’яса.

Настанови також включатимуть розробку та впровадження процедур заснованих на принципах НАССР — для переробників.

Щоби документ не був «абстрактним» і при цьому не створював бар’єрів для роботи бізнесу, а навпаки, став інструкцією із застосування законодавства, було домовлено про його практичне застосування на низці господарств АСУ (мова йде і про свинокомплекси, і про м’ясопереробні підприємства, що входять до їхньої структури).

Перші аудити відбулися минулого тижня: відвідали свиногосподарство на Хмельниччині та м’ясопереробне підприємство у Тернопільській області.

Перші аудити продемонстрували, що виконання гігієнічних вимог — процес безболісний для виробника, оскільки для ферми вони не новинка. Усе набагато складніше із застосуванням принципів HACCP на м’ясопереробних підприємствах. Окрім величезного шмату паперової роботи — прописування так званої «програми передумов», — найскладніше — змусити працювати це на практиці. А тут значення має навіть те, у якому кутку виробничого приміщення стоїть швабра (і це не перебільшення). Добре те, що перевірки почнуться з квітня 2018-го, коли запрацює Закон «Про державний контроль», а отже ще є час підготуватися», — пояснила віце-президент асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

За результатами аудитів, «чернетку» настанов будуть доопрацьовувати. Другий етап перевірки на практиці відбудеться у вересні цього року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 квітня 2018
Післявеликоднє послаблення цін на живця свиней не буде тривалим, – АСУ
Післявеликодне послаблення закупівельних цін на живець свиней в Україні не буде тривалим. Про це заявили аналітики  Асоціації «Свинарі...
25 січня 2018
«Селянські» молоко і м’ясо до стандартів не дотягують, але без них — ніяк
Українські реформи застрягли  у головах самих реформаторів. На такі роздуми наштовхує низка останніх аграрних «проколів»,  які...
27 жовтня 2017
Володимир Лапа: Із 1 січня Держпродспоживслужба планує виходити на перевірки за 2—3 дні після скарг
Рішення про створення Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) прийнято по суті три роки...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...