Перспективи виробництва високоолеїнових культур в Україні — аналітика
Перспективи виробництва високоолеїнових культур в Україні — аналітика

За останні три роки в Україні спостерігається поступова тенденція до збільшення частки площі високоолеїнових культур у загальній площі під соняшник. Про це йдеться в Довіднику «Агробізнес України».

Аналітику для інфографічного довідника розробили Агро Медіа Холдинг Latifundist Media та Top Lead. Спонсори — Baker Tilly в Україні, ПАТ «КРЕДІ АГРИКОЛЬ БАНК», юридична компанія AEQUO.

Згідно з інформацією довідника, за цей час частка площі високоолеїнових культур збільшилася на 1,4%, а в натуральному вираженні ріст склав 110 тис. га та сягнув 260 тис. га — збільшення майже удвічі.

Збільшується і виробництво. За три роки воно також майже подвоїлось: протягом 2014—2015 рр. було вироблено 255 тис. тонн, а в 2016—2017 рр. — уже 473 тис. тонн. 

Завдяки цьому нарощується і експорт. У 2017 році він сягнув 120 тис. тонн у порівнянні з 45,9 у 2013 році. Цьогоріч також почалася диверсифікація експорту: якщо минулого року 92% всієї олії було експортовано в Європу, то в 2017-му — вже 83%.

Якщо ж говорити мовою цифр, то до 2020 р. очікується середнє зростання рівня споживання ВО-олії до в 8,1% в світі та до 10,2% в ЄС. Щороку на ринку буде більше похідної продукції з високим вмістом олеїнової кислоти на 19%. Також прогнозується виникнення ринку брендів олій для забезпечення гнучкості ціноутворення й розширення асортименту.

Олійна галузь України є прикладом того, як потрібно розвивати індустрію. За останні 15—17 років наша країна перетворилася з експортера насіння соняшнику в найбільшого виробника й експортера соняшникової олії.

Понад 50% частка світового ринку — це дійсно історія успіху. Але потрібно не забувати про конкуренцію, перш за все, з боку виробників пальмової та соєвої олії. Дуже важливо для нас захистити на світовому ринку український соняшник, щоб наша країна могла мати стабільну частку в міжнародному виробництві та експорті олії. Одне з рішень — високоолеїновий соняшник, жирнокислотна композиція якого дозволить нам бути конкурентоспроможними.

Нагадаємо, що наразі найбільшими виробниками високоолеїнових культур є США та країни Європи: Франція, Португалія, Іспанія, Італія та Австрія. Саме в них надзвичайно високий відсоток засіяності площ високоолеїновими культурами. Наприклад, у США це всі 100%, тоді як у Франції і Португалії 60% та 41% відповідно. Лідерами експорту високоолеїнової соняшникової олії є Нідерланди (22%), Великобританія (19%), Італія (16%) та Іспанія (13%).

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 серпня 2017
Соняшниковий мед забезпечує 90% експорту
Завдяки російському ембарго українська медова галузь зробила прорив і продовжує відкривати нові ринки. Таку думку висловив економіст ФАО Андрій Ярмак...
20 квітня 2017
Дружина Анатолія Матіоса "навирощувала" хліба на мільйони
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос каже, що його дружина Ірина Барах вже 25 років вирощує хліб. Про це він розповів в інтерв'ю "Українській...
8 лютого 2016
Юрій Соловей: Монополія в АПК є. Це до 10 найбільших гравців із земельним банком понад 300 тис. га, які диктують загальну політику в секторі
Платить чи «сачкує»? Наприкінці 2015 року це питання посварило Мінфін та аграрний ринок. Перший наполягав на тому, що аграрії...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...