Іван Мірошніченко: Рейдерство сьогодні — це узаконений грабіж, який може зачепити кожного
Іван Мірошніченко: Рейдерство сьогодні — це узаконений грабіж, який може зачепити кожного

Ініціатор створення ГО «Самооборона підприємців», народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко відкидає політичні мотиви появи даної організації. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

Нагадаємо, що появою організації стало бажання людей захиститися в умовах зростаючого тиску рейдерів та правоохоронців та нереагування на ці випадки органів влади. Минулого місяця Україну сколихнула ситуація довкола с. Бережинка, де пролилася кров людей. Нині, за даними АФЗУ, вже зафіксовано 570 випадків рейдерства фермерських господарств. Минулого місяця бізнес звернувся до керівництва країни щодо протидії фактам рейдерства. Однак влада відреагувала мляво: антирейдерську комісію пообіцяли запустити лише восени.

Головна причина створення ГО «Самооборона підприємців» — служити людям, державі, захищати права виборців, тобто на всі 100% і навіть більше виконувати свою роботу», — пояснює  у інтерв’ю народний депутат.

За його словами, він планує й надалі «лишатися активним учасником в роботі ГО, допомагаючи виробникам і підприємцям долати тиск чиновників, силовиків, «ставити на місце» ‎рейдерів». Але буде ще один напрямок роботи в рамках «Самоборони  підприємців», пояснює Мірошніченко.

Ще одне важливе завдання — це законодавче урегулювання моментів, які дозволяють здійснювати тиск на бізнес. Дуже сподіваюся, що, маючи хороших учасників, прихильників та активну позицію, ми зможемо створити іншу культуру та систему відносин між бізнесом і владою. Але спочатку буде конфліктність. Та боротьба вже триває. Я планую розвивати «Самооборону підприємців» як широку платформу для людей одних цінностей, традицій та бажаючих боротися й працювати — навіть усупереч повній демотивацiï, яка створена владою», — пояснив він.

AgroPolit.com поцікавився у нардепа, чи не закінчиться його боротьба банальним очоленням рейдерського процесу. На це він відповів:

Якби я хотів очолити рейдерство, то ще б у с.Бережинка стояв під прапорами із рейдерами в погонах і закликав би селян поважати корумповану владу. Ви хоч раз це бачили? Ні. Жоден наш виїзд, жодна акція не відбувалися під прапором якоїсь політичної партії. Рейдерство сьогодні — це узаконений грабіж, який може зачепити кожного. Це ракова «пухлина». Якщо ми не  ліквідуємо її основу й «метастази», то вона розповзеться по всій країні. Цього не можна допустити, інакше завтра інфікованим може бути кожен», — пояснив він.

Нагадаємо, що ГО «Самооборона підприємців» допомагає відстоювати інтереси  підприємців у низці областей. Нещодавно завдяки, зокрема, її підтримці вигнали рейдерів із села Добре.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 лютого 2021
В Україні створено консолідовану платформу Асоціація Бізнес-Варта, яка сприятиме розвитку агросектору
Провідні громадські формування, правники та представники бізнесу запустили створення консолідованої платформи Асоціація Бізнес-Варта. Про це...
27 лютого 2019
Вільний ринок землі та 6 основних міфів
Мораторій. Я не голосував за його продовження у грудні минулого року, і позаминулого. Але знімати його не можна, не готові законодавчі умови його...
7 травня 2018
Рейтинг депутатів за кількістю поданих законів
У квітні 2018 року найбільше законодавчих ініціатив аграрного спрямування  подав до парламенту народний депутат від Об’єднання...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...