Іван Мірошніченко: Рейдерство сьогодні — це узаконений грабіж, який може зачепити кожного
Іван Мірошніченко, народний депутат («Самопоміч»), член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

В Україні запустили платформу з  захисту бізнесу від рейдерства та тиску — ГО «Самооборона підприємців». Ініціатор її створення — народний депутат («Самопоміч»), член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко. Довкола організації вже почали гуртуватися люди, які так і не дочекалися оперативної допомоги від влади у протистоянні силовим захопленням їхнього бізнесу. Таких випадків усе більшає. За попередніми оцінками АФЗУ, вже зафіксовано 570 випадків рейдерства фермерських господарств. З’явилися і нові види рейдерства: екологічне та «кочівне». Нагадаємо, що нещодавно Україну сколихнув випадок рейдерства агропідприємства у с. Бережинка, де навіть пролилася кров селян. Дістається і великому бізнесу від  силовиків. Щоби протистояти таким випадкам, під час міжнародної конференції Grain Ukraine 2017 агробізнес закликали підтримати звернення до керівництва країни щодо протидії фактам рейдерства. Звернення відправили,  але влада не реагує: антирейдерську комісію обіцяють запустити  лише  восени. Тож люди готуються захищатися самі. Чим займатиметься нова організація ГО «Самооборона»? Та чи не перетвориться вона у політичний проект? Про це AgroPolit.com розпитав Івана Мірошніченка:

AgroPolit.com: Чому Ви ініціювали створення «Самооборони підприємців»? У чому її головна відмінність від інших організацій,  які борються проти рейдерства?  

Іван Мірошніченко: По-перше, я працюю народним депутатом і моє головне завдання – захищати і допомагати тим, хто цього потребує. Ми бачимо, що на людей та бізнес по  всій країні посилюється тиск, як з боку рейдерів, так і правоохоронних органів, які задіяні у ці схеми. Людей б’ють, обкрадають  і навіть  убивають за  їхнє ж  майно. Ніхто, підкреслюю, ніхто не має права брати чуже, а тим більше – під прикриттям державних органів. Ще одна причина – масштаби цих явищ. Це був повний шок, коли я побачив масштаби рейдерства й тиску на бізнес у країні. Кількість відібраних підприємств та заводів – десятки! Є жертви, вбиті та поранені! Тобто, як на фронті. Головна причина створення ГО «Самооборона підприємців» – служити людям, державі, захищати права виборців, тобто на всі 100% і навіть більше виконувати свою роботу, як народний депутат. 

Я планую розвивати «Самооборону підприємців» як широку платформу для людей одних цінностей, традицій та бажаючих боротися й працювати, навіть усупереч повній демотивацiï, яка створена владою

AgroPolit.com: Яку роль відіграватимете Ви у цій організації? Які у Вас повноваження?

Іван Мірошніченко: Я, як один з ідеологів ïï створення, планую бути серед засновників, а також, як і зараз, лишатися активним учасником в ïï роботі, допомагаючи виробникам, підприємцям долати тиск чиновників, силовиків, «ставити на місце» ‎рейдерів. Також іще одне важливе завдання – це законодавче урегулювання моментів, які дозволяють здійснювати тиск на бізнес. Дуже сподіваюся, що, маючи хороших учасників, прихильників та активну позицію, ми зможемо створити іншу культуру та систему відносин між бізнесом і владою. Але спочатку буде конфліктність. Та боротьба вже триває. Я планую розвивати «Самооборону підприємців» як широку платформу для людей одних цінностей, традицій та бажаючих боротися й працювати, навіть усупереч повній демотивацiï, яка створена владою. 

Наше основне завдання – це реальна допомога, повернення віри людей у те, що не всі однакові,  і правда сильніша навіть за розумних та озброєних владних поганців

AgroPolit.com: Іване Володимировичу, а може, це чергова спроба просто наростити собі рейтинг,  чи й того гірше,  як казав класик – «не можеш побороти  рейдерство,  то очоль  його»?

Іван Мірошніченко: Це не так. Якби я хотів очолити  рейдерство, то ще б у с.Бережинка стояв під прапорами з рейдерами в погонах і закликав би селян поважати корумповану владу. Ви хоч раз це бачили? Ні. Жоден наш виїзд, жодна акція не відбувалися під якимось прапором політичної партії. Рейдерство сьогодні – це узаконений грабіж, який може зачепити кожного. Це ракова «пухлина». Якщо ми не  ліквідуємо її основу і «метастази», то вона розповзеться по всій країні. Цього не можна допустити, інакше завтра інфікованим може бути кожен.

Читати до теми: Рейдерство в Україні – під прикриттям закону?

Цю  ідеологію разом зі мною та іншими учасниками «Сомооборони» поділяють, а відтак і співпрацюють з нами депутати майже усіх фракцій, журналісти, воїни АТО, лідери думок. Наше основне завдання – це реальна допомога, повернення віри людей у те, що не всі однакові,  і правда сильніша навіть за розумних та озброєних владних поганців. У нас професійні, самодостатні та ідейні люди, які працюють, а не відпочивають, розуміючи відповідальність за інших людей. 

AgroPolit.com: Навіщо Вам тоді все це?

Іван Мірошніченко: Я вже казав. Це зараз моя робота. Після 18 років в успішному бізнесі, я зараз працюю в парламенті. Тому маю займатися служінням людям та державі, поки перебуваю на цій роботі. На жаль, замість витрачання своїх знань, досвіду й енергії на законотворчу роботу, розвиток і будівництво держави, економіки, я віддаю 30–40% свого часу на захист людей, їхнього бізнесу та законних прав.

AgroPolit.com:  Хто іще з народних депутатів (чи є серед них хтось із аграрного комітету) підтримав «Самооборону підприємців» та долучиться до її лав? 

Іван Мірошніченко: Так, багато, й не тільки депутатів.  В аграрному комітеті багато професійних та вольових людей. Леонід Козаченко, Олександр Бакуменко, Олег Кулiнiч, Микола Кучер, Вадим Iвченко, Сергій Лабазюк, Єгор Соболев, Олег Березюк, Павло Костенко та багато інших. Долучаються журналісти, лідери громадських думок, представники бізнесу. Всі члени наглядової палати, спікери, профільні та професійні асоціації будуть публічно представлені. Працівників, юристів, детективів, аналітиків вибирають за професійними критеріями та репутацією. 

Наталія Білоусова, головний редактор  AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 червня 2018
Ольга Матвіїва: Павлові Петренку треба піти…
Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com  розповіла керівник ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва: AgroPolit.com: Скоро...
22 травня 2018
16 «лозин» для рейдерів – Як законопроект №8121 зупинить правову вакханалію в Україні
Як зупинити земельне рейдерство та захистити право  власності підприємців? «Бізнес-Варта» підготувала свій законодавчий рецепт,...
13 жовтня 2017
Олена Сукманова: Я прийшла надати нового поштовху в боротьбі з рейдерством
У липні 2017 року уряд звільнив з посади заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Павла Мороза  і  призначив на цю посаду...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...