Трофімцева: 44 європейські директиви та регламенти треба запровадити до кінця року
Трофімцева: 44 європейські директиви та регламенти треба запровадити до кінця року

Запровадити 44 норми Європейського Союзу в аграрній галузі потрібно до кінця року. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час третього засідання Комітету асоціації Україна-ЄС, яке триває у Брюсселі повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За її словами, Європейський Союз є стратегічним партнером для України в галузі реформування української аграрної політики та імплементації європейських директив та регламентів в українське законодавство.

«Наразі у Верховній Раді України перебуває на розгляді низка законопроектів, а саме: про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують із харчовими продуктами, про безпечність та гігієну кормів, про інформацію споживачів щодо харчових продуктів, а також про основні принципи та вимоги органічного виробництва», – повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Заступник міністра додала, що такий об’єм роботи вимагає значних зусиль як з боку міністерства, так і допомоги з боку європейських, колег в рамках різних інструментів підтримки.

«Ми дуже вдячні нашим європейським колегам за активну підтримку вдосконалення української системи контролю в харчовій галузі України, а також у лісовій, рибній галузях та морської політики. Сподіваємось на подальшу активну співпрацю між нашими сторонами в заданих напрямках та на швидке просування євроінтеграційних законодавчих ініціатив у нашому парламенті», – підкреслила заступник міністра.

Згідно із повідомленням, українська та європейська сторони обговорили стан співпраці та наступні кроки в рамках реалізації Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

«Сьогодні двостороння торгівля аграрною продукцією та продуктами харчування між Україною та Євросоюзом розвивається дуже стрімко. Лише за 4 місяці 2017 року товарообіг становив $2,450 млрд, з яких $1,753 млрд – це експорт української аграрної продукції. Але не менш важливою є для нас постійна спільна робота з ЄС в таких галузях як, наприклад, фітосанітарні та ветеринарні регулювання, політика в лісовій та рибній галузях», – зазначила Ольга Трофімцева.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 лютого 2018
Україна імплементувала 400 технічних регламентів ЄС для агрогалузі
У процесі імплементації Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі з Євросоюзом Україна вже адаптувала до національного законодавства...
10 серпня 2017
За рік Україна відкрила 12 нових агроринків
За ‎2016—2017 роки було відкрито та відновлено експорт аграрної продукції до 12 зарубіжних ринків. Про це повідомила заступник міністра...
10 серпня 2017
Ольга Трофімцева: Багато хто може сказати, що «лопату б вам у руки», але я і лопату тримала
Практично рік тому, 8 вересня 2016 року, на посаду заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...