ЄС слід  взяти  курс на скасування аграрних квот на експорт
ЄС слід  взяти  курс на скасування аграрних квот на експорт

 

Європі потрібно не збільшувати аграрні квоти для України, а, навпаки, відмінити їх узагалі. Так прокоментував рішення ЄС віце-президент «Українського союзу промисловців та підприємців» (УСПП), координатор Центру підтримки експорту при Союзі Денис Красніков.

На його думку, збільшення квот принесе позитивний ефект у вигляді зростання обсягів експорту продукції вітчизняних аграріїв на $200 млн. «Однак, - як зазначає експерт, — таке зростання аж ніяк не відповідає реальному експортному потенціалу українського агропромислового комплексу. Наші виробники під час планування своїх маркетингових стратегій у ціновій політиці продовжують не орієнтуватися на квоти, а враховувати у вартості товару вартість енергоносіїв. Така ситуація, складається, наприклад, щодо меду. По ньому збільшення явно недостатньо», — відзначає  він.

На думку експерта, якщо проаналізувати експортні показники за багатьма товарними позиціями, то очевидно, що квоти було вичерпано вже в першому кварталі нинішнього року.

«Ці факти підтверджують високу конкурентоспроможність української агропродукції на ринках країн ЄС, як за ціною, так і за якістю. Вони свідчать про те, що європейські споживачі готові купувати вітчизняну сільгосппродукцію в більших, ніж це передбачено квотами, обсягах», — підкреслив він.

Експерт також зазначив, що, попри зрозумілі протекціоністські кроки Європарламенту із захисту європейських виробників від іноземних конкурентів, Європа вже в короткостроковій перспективі має відмовитися від експортного квотування української продукції або звести її до мінімуму. «Зона вільної торгівлі має на увазі безперешкодний рух товарів через кордони й обсяги їхнього експорту мають визначати виключно попит та пропозиція, а не директивні квоти, від яких необхідно швидше позбуватися», - підкреслив координатор Центру підтримки експорту.

Довідка:

Нагадаємо, що у вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала збільшити експортні квоти на низку товарних позицій з України. А 20 червня 2017 року комітет із міжнародної торгівлі Європейського парламенту (INTA) підтримав пропозицію Єврокомісії щодо  збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи та оброблене зерно, виноградний сік з України. 28 червня Рада ЄС схвалила угоду з Європейським Парламентом щодо збільшення обсягів тимчасових додаткових торгових преференцій для імпорту української аграрної та харчової продукції. Дані преференції будуть введені на строк до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі.

 Зокрема, для України експортні квоти збільшено на:

• мед - квоту збільшено на 2 500 т (раніше була на рівні 5200 т і використана в січні 2017 р.);

• томати - на 3 000 т (раніше - 10 000 т, використана в березні 2017 р.);

• виноградний сік - на 500 т;

• овес - на 4 000 т (раніше - 4 000 т, використана в березні 2017-го);

• пшеницю - на 65 000 т (раніше - 960 000 т);

• кукурудзу на 625 000 т (раніше - 450 000 т, використана в січні 2017 р.);

• ячмінь - на 325 000 т (раніше - 270 000 т);

• злакові крупи та гранули - на 7 800 т.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 липня 2017
Україна вже використала 9 квот на безмитний експорт до ЄС
За даними Європейської комісії, станом на початок липня 2017 року Україна вибрала квоту на безмитний експорт ячменю, ячмінного борошна та гранул і...

Вибір редакції

24 червня 2019
«Біблія» органічного виробництва: як зміниться ринок після 2 серпня із введенням закону №2496-VIII
2 серпня 2019 року в Україні розпочнуть діяти нові національні стандарти (закон №2496-VIII) органічного виробництва. Цього чекали давно: ринок...
14 червня 2019
Обмеження експорту палива з РФ та введення ліцензування для вітчизняних аграріїв – якими будуть наслідки?
З 1 червня 2019 року нафтопродукти з РФ завозяться в Україну лише за спецдозволами від МЕРТ Росії. Сьогодні ринок пального з РФ та Білорусі, за...
17 червня 2019
Позачергові вибори до парламенту 2019-2023 років — які аграрні обличчя «посіємо» і що пожнемо?
29 червня — крайній термін, коли Конституційний Суд України має поставити крапку у питанні (не)законності оголошених Володимиром Зеленським...