Аграрії обговорили з Тарасом Кутовим відкриття ринку землі
Аграрії обговорили з Тарасом Кутовим відкриття ринку землі

Фермери разом з міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим обговорили питання відкриття ринку землі. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com. Про це йшлося на 27 з’їзді Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ), що проходив у Києві. 

Після Революції Гідності, Кутовий - перший міністр аграрної політики, який завітав на з’їзд фермерів. Зокрема, присутні на зібранні фермери акцентували увагу на тому, що сьогодні не можна відкривати ринок землі через ряд причин. Зокрема, вони вказували на те, що не зможуть бути конкурентними з іноземцями та юрособами, які мають більше фінансового ресурсу.

Він пояснив, що хочуть цього чи ні аграрії, але земля сьогодні продається в обхід мораторію.

«Фактично ринок землі здійснюється за рахунок продажу корпоративних прав…», – пояснив міністр.

Читати до тем: Гектари роздору, або Як фермери з міністром земельний компроміс шукали

Крім того, тисячі га землі розбираються в довгострокове користування через механізм емфітевзису. Кутовий підкреслив, що для безпечного запуску ринку вільного ринку землі, потрібно в законі «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» записати норму – продавати землю виключно громадянам України. Таким чином, знімається ризик скупки українських угідь іноземцями та великими компаніями.

Наразі ми маємо дві чіткі тези: можливість купувати пайову землю має бути тільки для українських громадян і тільки для фізичних осіб. Обсяг володіння повинен бути обмежений, а ціна – не нижче за нормативно-правову оцінку... Те, що розказують, що іноземці скуплять землю, – це не правда. Міністерство ніколи не запропонує продаж землі юридичним особам або іноземцям», – резюмував очільник відомства.

 

За словами Міністра, особливий акцент у земельній реформі має бути зроблений саме на фермерів. 

Фермер володіє та користується землею, але, на жаль, не може нею розпоряджатися. Якщо фермер сьогодні власник, він повинен бути власником і у дійсності. Тому що це актив, над яким він сьогодні працює і хоче залишити у спадок своїм нащадкам», - наголосив очільник аграрного міністерства.

Тарас Кутовий зауважив, що рішення, які стосуються земельної реформи, будуть прийматися у стінах Верховної Ради. Уряд ще не подавав до Парламенту законопроект про обіг земель. Зараз йде активне обговорення та врахування думок аграрної спільноти. Тому Міністр запросив представників фермерських асоціацій активно долучатися до діалогу, до конструктивної співпраці з Мінагрополітики задля напрацювання змін, необхідних для розвитку фермерського руху.

Нагадаємо, що нещодавно міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий взяв участь у широкому обговоренні питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК у рамках Національної платформи діалогу, яка відбулася в м. Хмельницькому. Метою заходу стало визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій від представників реального сектору, які будуть враховані при прийнятті урядових рішень в сфері земельних відносин.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 березня 2017
Андрій Мартин: Рекомендацію щодо зняття мораторію МВФ «підкинули» представники великого агробізнесу
Земля розбрату! Саме так сьогодні в суспільстві формується сприйняття земельної реформи. Замість того,  аби знайти цивілізоване русло для...

Вибір редакції

23 вересня 2020
Бюджет 2021 року: для агросектору заклали «дулю з маком»
У 2017-2021 роках із держбюджету щороку (відповідно до Бюджетного кодексу України) мають виділяти на державну підтримку сільськогосподарських...
17 вересня 2020
Приречені на сМЕРТь: у міністерстві пояснили, як аграріям компенсуватимуть збитки
Декілька років поспіль українські аграрії страждають від несприятливих погодних умов і наслідків зміни клімату. Особливо дістається фермерам півдня...
14 вересня 2020
Розвиток українсько-китайської співпраці: загрози й можливості
Якщо проаналізувати стан українсько-китайського співробітництва у 2014-2019 рр., помітно, що політичний діалог із КНР уже не такий динамічний,...