Частка ЄС у зовнішньоторговельному обороті України сягнула 55,5%
Частка ЄС у зовнішньоторговельному обороті України сягнула 55,5%

В умовах війни ЄС став для України головним торговим партнером, на якого приходиться понад 55% взаємного товарообігу. Про це на саміті Україна-ЄС заявилаила перший віцепрем’єр-міністр — міністр  економіки України Юлія Свириденко, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Вона зазначила, що наразі важливо підтримати темп розвитку торгівлі і продовжити дію автономних торгових заходів у вигляді повного скасування мит, продовжити угоди по автомобільних дозволах. 

«Відкритість торгівлі між Україною та Європейським Союзом і інтеграція до внутрішнього ринку ЄС – це ключ до збереження української економіки в умовах війни та швидкого економічного відновлення. Економічний фронт нашої боротьби проти агресії базується на тісній взаємодії українського та європейського бізнесу. Підтримання економічної активності зараз, прискорення економічного відновлення та повернення до України мільйонів українців, які знайшли тимчасовий захист в ЄС – це фундаментальні елементи нашої перемоги. Тож розвиток торгівлі між Україною та ЄС є одним з ключових факторів перемоги на економічному фронті», – розповіла Юлія Свириденко.

За статистикою, до широкомасштабного вторгнення росії частка Європейського Союзу в міжнародній торгівлі України складала 41%, більше 10 тисяч українських компаній експортували свою продукцію до ЄС.

Додаткові рішення, ухвалені в умовах війни – скасування усіх мит, укладення угоди про скасування дозволів на перевезення, приєднання до системи спільного транзиту – допомогли Україні пом’якшити шок від війни і ще сильніше з’єднали українську економіку з ЄС.

Мова йде не лише про експорт з України до Європейського Союзу, але і про імпорт життєво важливих товарів – 90% палива ми отримуємо з ЄС та 70% медичних препаратів. За підсумками 2022 року частка ЄС у зовнішньоторговельному обороті України сягнула 55,5%.

Зараз нам важливо підтримати темп розвитку торгівлі і продовжити дію автономних торгових заходів у вигляді повного скасування мит, а також продовжити угоди по автомобільних дозволах. У розробленому нами спільному Пріоритетному плані дій щодо посилення імплементації угоди про вільну торгівлю на 2023-2024 роки ми надаємо пріоритет інтеграційним проектам у торгівлі. Укладення угоди про Доступ українських товарів до ринку ЄС (АСАА) має забезпечити вільний рух товарів у режимі внутрішнього ринку ЄС. Узгоджене на цьому тижні рішення Торгового комітету щодо роумінгу створює чіткі правові рамки для інтеграції України у відповідний внутрішній ринок ЄС. Мова йде про перетворення тимчасової домовленості, яка була продовжена на 6 місяців, у постійно діючий механізм», - пояснила Юлія Свириденко.

За її словами, уряд прагне забезпечити повну інтеграцію України у митний простір ЄС, енергетичний ринок, систему контролю за безпечністю харчових товарів тощо.

«У поширеному вчора аналітичному звіті ЄС щодо виконання вимог членства, простежується чітка закономірність – у пріоритетних сферах для торгівлі рівень відповідності України вимогам ЄС є вищим. Це означає, що торгівельна інтеграція є рушієм для більш швидкого вступу до ЄС. Це ще одна причина, аби реалізовувати весь потенціал поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі», - розповіла Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що Україна розраховує на безмитний режим торгівлі з ЄС до кінця 2024 року .

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 лютого 2023
Пільговий режим для АПК з ЄС хочуть продовжити на рік – заява Єврокомісії
У Європейській комісії (ЄК) ініціює продовження пільгового режиму торгівлі з Україною ще на один рік. Про це повідомляє офіційний сайт...
3 лютого 2023
Євросоюз надасть Україні ще 2,4 тис. генераторів для критичної інфраструктури
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз прийняв рішення надати Україні  ще 2400 генераторів. Про це вона заявила під...
31 січня 2023
Євросоюз не обмежуватиме імпорт сільгосппродукції з України попри скарги фермерів
Збільшений обсяг ввезення сільськогосподарських товарів з України до Європейського Союзу вплинув на фермерів країн, що межують із нею, але...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...