Євросоюз не обмежуватиме імпорт сільгосппродукції з України попри скарги фермерів
Євросоюз не обмежуватиме імпорт сільгосппродукції з України попри скарги фермерів

Збільшений обсяг ввезення сільськогосподарських товарів з України до Європейського Союзу вплинув на фермерів країн, що межують із нею, але ЄС не розглядає варіант запровадження скасованих раніше мит на українську сільгосппродукцію. Про це повідомив у понеділок, 30 січня, єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський за підсумками ради профільних міністрів держав ЄС у Брюсселі, пише dw.com.

Як зазначається, головною темою засідання була ситуація на сільськогосподарському ринку на фоні війни в Україні. Польща, Угорщина, Румунія, Болгарія, Словаччина надали доповіді про наслідки зростання імпорту сільгосппродукції з України для виробників цих країн.

Януш Войцеховський повідомив, що імпорт пшениці з України до ЄС зріс на порядок: з 287 тисяч тонн 2021 року до 2,8 мільйона тонн 2022-го. Обсяг ввезеної до Євросоюзу української кукурудзи зріс майже вдвічі — з 7,3 мільйона тонн у 2021-му до 12 мільйонів тонн у 2022 році.

Але найбільш різким виявилося зростання імпорту в ЄС насіння соняшнику з України: 2021 року цей показник становив лише 25 тисяч тонн, а 2022-го — вже 1,8 мільйона тонн.

Наприклад, до Болгарії до війни було поставлено 3000 тонн цього продукту з України, а після повномасштабного російського вторгнення — 892 тисячі тонн. 

Повідомляється, що орада міністрів сільського господарства ЄС ухвалила, що для вирішення цієї проблеми необхідно вжити заходів на рівні Євросоюзу.

При цьому не було жодних пропозицій припинити або обмежити імпорт з України, — наголосив єврокомісар.

Він наголосив, що йдеться про допомогу фермерам, а не про бар'єри чи заборону ввезення товарів з України та наголосив, що Євросоюз цілком і повністю підтримує Україну.

ЄС має інструменти для вирішення цієї проблеми, зазначив єврокомісар.

За його словами, необхідно розробити схему тимчасової підтримки, можливо, із кризового фонду Євросоюзу. Зокрема, фермерам потрібно виплатити компенсації за зберігання зерна та насіння, яке вони не змогли продати. Януш Войцеховський наголосив, що для таких заходів не потрібні великі капіталовкладення, а також що це тимчасова проблема, яка буде вирішена після закінчення війни РФ проти України.

Нагадаємо, що Євросоюз шукає можливості для підтримки агросектору України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 березня 2023
Україна та ЄС продовжили «транспортний безвіз»
На першому засіданні спільного комітету Єврокомісії та України вирішено продовжити на рік Угоду про лібералізацію вантажних автоперевезень між...
8 березня 2023
2022 року показники експорту українського м'яса зросли до $925 млн
Незважаючи на війну, Україна змогла збільшити експорт м'яса, а також субпродуктів на 9%, довівши його показники до $925 млн. Про це повідомив...
6 березня 2023
Війна в Україні вдвічі скоротила обсяги вилову риби
Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду розповів, що через повномасштабну війну рф проти України обсяги вилову риби...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...