Свириденко Юлія Анатоліївна

Перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України, екс-заступник Керівника Офісу Президента України
Вік: 38 років

Профіль в Соц. мережах

Народилася 25 грудня 1985 року в м. Чернігів в сім’ї службовців.

Освіта: 

2003 р. – закінчила Чернігівську ЗОШ №1 з поглибленим вивченням іноземних мов. Брала активну участь у шкільному самоврядуванні як депутат шкільного парламенту.

Після закінчення школи вступила до Київського національного торговельно-економічного університету на факультет економіки, менеджменту та права. Будучи студенткою проявляла активну життєву позицію та розвивала організаторські здібності, завдяки чому заслужила авторитет та повагу серед однокурсників, а згодом здобула перемогу в номінації «Кращий студент спеціальності».

2008 р. – закінчила університет та отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Менеджмент антимонопольної діяльності».

В тому ж році вступила до аспірантури Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю «Економіка та управління національним господарством». Наразі працює над кандидатською дисертацією на тему «Регулювання процесу концентрації капіталу у сфері товарного обігу в Україні»

Кар'єра:

2009 р. – пройшла повний курс бухгалтерського обліку у Київській школі ринкової економіки (2009 рік). Закінчила курси при Фонді державного майна України та є сертифікованим спеціалістом з оцінки нерухомості та обладнання та з оцінки бізнесу, цінних паперів, нематеріальних активів та інтелектуальної власності (2009, 2011). Пройшла серію тренінгів з оцінки землі у Київському міжнародному інституті бізнесу.

Трудову діяльність розпочала у 2008 році спеціалістом з фінансової роботи українсько-андоррського спільного підприємства «АМП». Згодом працювала експертом-оцінювачем Чернігівського міжміського БТІ та старшим економістом ТОВ «Чернігівторг».

2011 р. – була призначена головою Постійного представництва м. Чернігів у м. Усі (Китайська Народна Республіка) – єдиного представництва українського міста в КНР (на громадських засадах). На посаді голови Постійного представництва сприяла залученню інвестицій до економіки м. Чернігова та Чернігівської області, створенню сприятливих умов іноземним інвесторам для ведення бізнесу в м. Чернігів та Чернігівській області, підтримці зв’язків між органами місцевого самоврядування м. Чернігів та Чернігівської області та регіонів Китайської Народної Республіки, а також між представниками ділових кіл м. Чернігова та Чернігівської області та регіонів Китайської Народної Республіки.

За результатами роботи Постійного представництва в м. Чернігів було зареєстроване підприємство «Еко-Втор» зі 100% іноземних інвестицій та здійснено повний супровід інвестиційного проекту будівництва заводу з виробництва поліефірного волокна. Після запуску виробництва працювала на посаді заступника директора заводу з питань зовнішньоекономічної діяльності.

У травні 2015 перейшла на роботу до Чернігівська облдержадміністрації на посаду радника голови з питань інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності. З 12 серпня 2015 року дотепер працює на посаді директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації.

29 вересня 2019 р.-24 липня 2020 р. – призначено заступником міністра економіки, торгівлі та сільського господарства. 

24 липня 2020 р. - була призначена першим заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

22 грудня 2020 р. – призначено заступником керівника Офісу Президента України.

4 листопада 2021 р. — призначено першим віцепрем'єр-міністром – міністром економіки України.

Декларації: 2018р.

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...