За час роботи зернового коридору Україна експортувала 19 млн т агропродукції
За час роботи зернового коридору Україна експортувала 19 млн т агропродукції

Через порти Одеси в середньому за місяць експортується трохи більше, ніж 3 млн тонн агропродукції, тоді як їхня потужність – близько  6 млн тонн. У результаті за увесь час роботи зернового коридору експортовано 19 млн тонн. Про це заявив заступник міністра агрополітики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Він зазначив, що станом на сьогодні у черзі на інспекцію наразі очікують 117 суден. У середньому перевірку проходять 2–3 судна в день, тоді як у вересні та жовтні цей показники становив 6–7.

“Вдалося частково вийти з цієї ситуації: було прийнято рішення пропускати судна з більшим тоннажем. Тим не менше, тижневі очікування здорожчують логістику. У результаті, по-перше, продукція стає дорожчою для отримувачів – і особливо чутливо це позначається на країнах, які залежать від українського зерна. По-друге, це падає також додатковими витратами на українських аграріїв, зменшуючи відпускну ціну зерна”, – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Він наголосив, що через порти Одеси в середньому за місяць експортується трохи більше, ніж 3 млн тонн агропродукції, тоді як їхня потужність – близько  6 млн тонн. У результаті за увесь час роботи зернового коридору експортовано 19 млн тонн.

За умови використання потужностей одеських портів на повну, ця цифра була б набагато більшою, щоб дало фінансові можливості для аграріїв профінансувати посівні та збиральні кампанії 2023 року, – підкреслив заступник Міністра агрополітики.

За його словами, українська сторона наполягає на тому, щоб збільшити кількість інспекторів і таким чином пришвидшити процес перевірки суден. А Президент України на своєму рівні піднімає питання про включення до зернової ініціативи миколаївських портів, що здешевило би логістику для українських аграріїв і забезпечило би більший вал продукції на світовому ринку зерна.

Причини штучного гальмування росією роботи зернового коридору, за словами Маркіяна Дмитрасевича, зрозумілі. Такий саботаж – спосіб рф тиснути на Україну економічно. Адже агропродукція відіграє ключову роль для вітчизняного експорту, надходження валютної виручки в країну, а отже, економіки України загалом.

Україна – в постійних переговорах з партнерами – ООН і Туреччиною, – ми сподіваємося на результати. Але тут важлива відповідна реакція й іншого цивілізованого світу, – акцентував Маркіян Дмитрасевич.

Адже наслідком війни в Україні, в тому числі блокування чорноморської зернової ініціативи, є зростання цін на продовольство, по-перше, в африканських та азійських країнах, по яких ця ситуація б’є найбільше. По-друге, збільшується вартість продуктів харчування і на європейських полицях.

Результати саботажу зернової ініціативи обговорювалися при візиті делегації Мінагрополітики в країни Африки, а також на Конференції аграрних міністрів, яка відбулася в Берліні позаминулого тижня, – резюмував заступник міністра агрополітики.

Нагадаємо, що розблокування морських портів принесе Україні $20 млрд.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 лютого 2023
Міжнародні партнери оцінили президентську програму Grain from Ukraine – заяви
Реалізація президентської ініціативи Grain from Ukraine набирає обертів і її позитивно оцінюють міжнародні партнери України. Це випливає із оцінок...
3 лютого 2023
Експорт агропродукції у 2023 році скоротився на 16%
У 2023 році Україна на 16% знизила експорт агропродовольчої продукції. Про це повідомляє пресслужба Української асоціації аграрного експорту (УААЕ). ...
30 січня 2023
Експерти розповіли, як аграріям покращити зерновий трейдинг
Прогнозувати роботу зернового ринку в Україні зараз дуже важко. Але покращити ситуацію на ринку, на думку його учасників, може 2 кроки. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...