Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
У 2023 році Україна на 16% знизила експорт агропродовольчої продукції. Про це повідомляє пресслужба Української асоціації аграрного експорту (УААЕ).
Зазначається, що було експортовано продукції на загальну суму $23,4 млрд, що на 16% менше порівняно з 2021 роком.
Як повідомляється в аналітичному матеріалі Української асоціації аграрного експорту (УААЕ), цей показник став другим за обсягами за часи незалежності країни, незважаючи на повномасштабну війну.
«Ключовим питанням для експортерів у 2022 році стала адаптація до забезпечення всіх необхідних процесів у повністю змінених реаліях функціонування сільгоспсектора країни. За продуктами з доданою вартістю ситуацію вдалося стабілізувати та утримати під контролем, а окремі позиції навіть продемонстрували зростання», – ідеться у документі.
За даними аналітиків, зокрема, минулого року збільшився сумарний виторг від експорту м’ясної та молочної продукції, картоплі, заморожених овочів, але скоротилися доходи експортерів за переважною більшістю найменувань плодоовочевої продукції, яєць, меду, перероблених зернових та кондитерських виробів.
При цьому експортні ціни на товари українського виробництва, зокрема мед та яйця, продовжили зростання.
УААЕ уточнила, що у 2022 році Україна експортувала м’ясо та субпродукти на $925 млн (+9% до 2021 року), зокрема м’ясо птиці на $853 млн (+19%), заморожену яловичину на $69 млн (-40%), готових та консервованих м’ясних продуктів на $21,8 млн (зростання вдвічі), ковбас – на $2,9 млн (-58%). Важливою подією минулого року стало скорочення кількісних обсягів експортованого м’яса птиці через війну на 10% до 413 тис. тонн.
У свою чергу, виторг від експорту молокопродуктів досяг $251 млн (+41% до 2021 року), зокрема за рахунок сухого та згущеного молока отримано $90 млн (+57%), олії та молочних паст – $82 млн (+56%), сирів – $42 млн (+58%), не згущеного молока та вершків – $16 млн (+58%), сироватки – $15 млн (-31%). Експорт українського морозива перевищив $19 млн (+5%), зменшившись у натуральному вираженні на 8%, до 6,9 тис. тонн.
Нанадаємо, що торік Україна відкрила 12 нових ринків для аграрного експорту.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!