Аграрії закликали Зеленського збільшити ринки збуту для продукції тваринництва
Аграрії закликали Зеленського збільшити ринки збуту для продукції тваринництва

Для ефективного розвитку фермерства, молочного скотарства українським аграріям не вистачає ринків для збуту власної продукції. Таку думку висловив колишній нардеп, а нині – радник міністра АПК на громадських засадах Валентин Дідич, йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

Він переконаний, що саме над цим питанням і має попрацювати вище керівництво країни. Україна має вести цілеспрямовану державну політику в цьому напрямку.

На думку фахівця, особливо підтримки у цьому напрямку потребують малі та середні виробники.

«Оскільки великі холдинги і так мають ресурси та енергію для розвитку та виходи на зовнішні ринки, сьогодні підтримати потрібно малих та середніх. Звичайно, великі компанії не просто прийшли на все готове, свої досягнення вони завойовували тяжкою працею. Наприклад, європейські ринки захищаються від зовнішньої експансії, і потрапити на них українським компаніям досить непросто, однак вітчизняні птахівники отримали там свою нішу. Також ми пам'ятаємо, що наші холдинги отримують державну підтримку – це і тваринники, і птахівництво. Однак сьогодні потрібно сконцентрувати увагу на допомозі малим та середнім агровиробникам», – зауважив Дідич.

Він також заявив, що сьогодні центр впливу і центр ухвалення рішень знаходиться в Офісі президента, хоча відновлене профільне міністерство також робить все можливе.

Прийняття законів у нас формується у парламенті через монобільшість, яка, у свою чергу, виконує волю адміністрації президента. І дуже важливо сьогодні донести потреби тваринників до президента», – заявив Дідич.

За словами Дідича, особливо тяжко сьогодні почувається молочне скотарство, хоча і не тільки воно. Виробники свинини також опинилися в непростих умовах.

Хто має вихід на зовнішні ринки чи переробну галузь – той ще якось тримається, а невеликі підприємства (до 100 га), невеликі фермерські господарства зараз перебувають у дещо законсервованому вигляді. Хоча певний позитивний вплив вони мають відчути завдяки ухваленому закону про органічне виробництво. Сьогодні відновлення тваринницької галузі – це питання національної безпеки», – впевнений Валентин Дідич.

Детальніше про пропозиції аграріїв до Володимира Зеленського щодо Національної програми розвитку тваринництва читайте у матеріалі за посиланням.

Нагадаємо, названо регіони, у яких зросло виробництво молока.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 грудня 2021
Володимир Зеленський підписав «ресурсний» закон
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збалансованість бюджетних надходжень №5600.  Про це повідомила пресслужба глави...
7 листопада 2021
Аграрії закликали уряд вирішити питання подорожчання кормів
Для полегшення та покращення ситуації в галузі тваринництва потрібно виріши питання подорожчання кормів. Про це повідомив керівник відділку...
2 листопада 2021
Озвучено пропозиції аграріїв Зеленському щодо Національної програми розвитку тваринництва
Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з представниками тваринницької галузі, аби обговорити ключові положення для підготовки...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...