На конкурсі Sikorsky Challenge визначено кращі аграрні стартапи 
На конкурсі Sikorsky Challenge визначено кращі аграрні стартапи 

Щорічно на конкурс Sikorsky Challenge надходить близько 200 інноваційних стартап-проектів. В цьому році ювілейний фестиваль відзначився рекордною кількістю заявок — 320 бажаючих взяти участь. 14 серпня 2021 р були оголошені переможці конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ». Про це повідомляє Latifundist.com. 

Крім того, Міністерство аграрної політики України та Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського підписали Меморандум про співпрацю в сфері цифрової трансформації під час фестивалю. Документ підписали ректор КПІ Михайло Згуровський та заступник міністра агрополітики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

«Сучасний АПК — багатофункціональний сектор, який розвивається дуже потужно в сторону технологій. Тут гармонійно співіснують і звичні інструменти з 18-19 століття, і дрони для обприскування, якими керуєш зі смартфона», — розповів Тарас Дзьоба.

За його словами, зараз в Україні існує великий запит на цифровизацию в агросекторі. Перше — це створення цифрових двійників сільгосппідприємств і бізнес-процесів, візуальних аналітичних систем геопросторових модулів з використанням штучного інтелекту для планування, аналізу, прогнозування рішень на основі синтезу даних з полів, локальних метеостанцій, супутникових даних і ринкової аналітики. Наступний етап — створення екосистем.

Аграрії можуть відчувати себе комфортно з постачальниками, з підрядниками, з інфраструктурою, логістикою, контролюючими органами, державою. Такі екосистеми вже розвиваються. Ми в Україні створюємо платформу ДАР, єдину цифрову платформу взаємодії держави та агробізнесу», — пояснив заступник міністра.

Тарас Дзьоба додав, що роботизація і нанотехнології, з одного боку, є заміна ручної праці, з іншого боку -—можливість для креативних індустрій (програмування, інжиніринг, матеріалознавства).

Переможцями в номінації «Аграрна інженерія» стали наступні проекти:

Краща бізнес-модель — проект №273 «Mr.Seaweed. Органічні стимулятори росту для рослин з водоростей Азовського моря».

Краща ідея —- проект №258 «Автоматизований лазерний опромінювач для інкубації яйця птиці Poultry».

Краще стартап-рішення проблем клієнта — проект №97 «Виробництво гумінових-органо-мінеральних добрив нового покоління».

Найкраще технологічне рішення стартапу — проект №94 «Інформаційно-телекомунікаційна система моніторингу та управління зрошенням IPoliv»

Нагадаємо, що підписано меморандум про співпрацю у сфері цифрової трансформації, між Міністерством аграрної політики України та НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 жовтня 2018
Білоруський стартап запустив інтерактивну карту сільгоспугідь: Україна на другому місці
Білоруський стартап OneSoil запустив інтерактивну карту сільськогосподарських полів, до якої включено 42 європейські країни та США. Про це...
21 вересня 2018
В аграрні стартапи України інвестують лише $4 млн
В Україні зараз є майже 100 стартапів, які або створюють нові продукти, або удосконалюють вже наявні. Про це заявив президент незалежної...
26 червня 2018
В Україні презентували ізраїльські агростартапи
26 червня 2018 на зустрічі «Find your agritech.Ізраїль» у Києві презентували найцікавіші для української агрогалузі ізраїльські стартапи....

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...