У Південно-Африканській республіці цікавляться імпортом агропродуктів з України – UBTA
У Південно-Африканській республіці цікавляться імпортом агропродуктів з України – UBTA

Агросектор має хороші експортні можливості на ринку Південно-Африканської республіки за цілою групою товарів з доданою вартістю. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com розповіла виконавчий директор Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Олена Кудляк.

Вона описала переваги ринку ПАР та експортний потенціал регіону.

«Впродовж 13 – 18 квітня 2021 року відбудеться перша українська Торговельна місія до Південно-Африканської республіки (ПАР). Місія планувалася ще рік тому, але, на жаль, через Covid-19 терміни її реалізації перенесли на квітень цього року. Місія ініційована МЕРТом спільно з посольством України в ПАР, ДПСС та посольством ПАР в Україні за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA). UBTA залучена до організації ділових зустрічей в рамках роботи місії і запрошує український бізнес, який бажає ознайомитися із експортним потенціалом цієї країни та презентувати свої можливості, до участі в ній. Українська асоціація бізнесу і торгівлі рада виступити майданчиком для безпосереднього «живого» діалогу між південно-африканським бізнесом і українським», – зазначила виконавчий директор UBTA Олена Кудляк.

Українському бізнесу ця торговельна місія буде цікава із кількох причин, вважає вона.

Найперше, ПАР – це друга найбільша економіка Африки і лідер за рівнем доходу на душу населення. Ринок складає 60 млн споживачів. А якщо додамо робітників з інших держав та туристів, які щорічно відвідують країну, то отримаємо принаймні ще 20 млн осіб. Тобто існує стабільний споживчий попит на різні групи товарів, у тому числі й на агротовари, а їх ПАР активно імпортує. Друга причина – ПАР є «південними воротами» в Африку, тобто завезена туди продукція надалі реекспортується до сусідніх країн (Намібія, Ботсвана, Зімбабве, Мозамбік, Демократична республіка Конго, Танзанія та ін.) Сумарно ринок лише названих країн становить близько 260 млн осіб. Окрім того, центральні офіси провідних африканських торговельних мереж розташовані в ПАР, тому шлях до полиць супермаркетів, наприклад, в Анголу або в Танзанію, лежить також через ПАР», – пояснює пані Олена.

Вона додала:

Окрім цього, ПАР активно розвивається, залучає інвестиції в машинобудування, інфраструктуру, гірничо-добувний комплекс, альтернативну енергетику, ІТ, а Україні тут є чим поділитися».

За словами пані Олени, особливо цікава перша Українська торговельна місія до Південно-Африканської республіки може бути компаніям з АПК, виробникам харчових продуктів, фармацевтам, металургам, машинобудівникам, особливо виробникам обладнання для гірничо-видобувного комплексу та суднобудування, хімікам, представникам легкої промисловості (ПАР багато виробляє і експортує вовни, бавовни та шкіри).

Вона зазначила, що наразі традиційні групи українського експорту до ПАР представлені незначною лінійкою: це, переважно, зернові, металовироби, соняшникова та соєва олії, деякі крупи.

Поступово виходять на ринок молочні продукти, зокрема, згущене молоко та вершкове масло. Як показують наші перемовини із представниками ПАР, то в групу потенційного експорту також входить свіжа та перероблена свинина, а також м’ясо птиці. Дуже великий потенціал для кондитерської галузі», – каже виконавчий директор Української асоціації бізнесу і торгівлі.

За її словами, зважаючи на те, що доступ українських товарів на європейський ринок найближчим часом буде ускладнюватися, перш за все внаслідок запровадження політики Європейського Зеленого курсу, вітчизняним експортерам вже зараз варто шукати нові, альтернативні ринки.

І Африка, зважаючи на динаміку зростання, є для цього чи не найкращою альтернативою. Тому маємо надію, що перша українська Торговельна місія до ПАР стане початком довгого взаємовигідного економічного співробітництва», – зазначила пані Олена.

Більше інформації за посиланням.

Нагадаємо, що Торговельна місія України до ПАР відбудеться 13-18 квітня 2021 року за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 липня 2021
Стійкість до ринкової нестабільності та доступність продуктів харчування для всіх – мета українських продовольчих систем
Під час публічного обговорення «Потенціалу країни у розвитку продовольчих систем. Національний діалог» учасники дискусії висвітлювали...
2 червня 2021
Наслідками законопроекту №4167 щодо екологічного контролю стане закриття промислових підприємств України
Законопроект №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» несе великий...
10 травня 2021
Україна збільшила експорт овочів
Попри пандемію та карантинні обмеження у першому кварталі 2021 року українські аграрії зуміли наростити експорт всіх позицій овочів. Про це...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...