Агросектор на 30-му році незалежності має стати основою економічного сталого розвитку України – Лещенко
Агросектор на 30-му році незалежності має стати основою економічного сталого розвитку України – Лещенко

Агросектор на 30-му році незалежності має стати основою економічного сталого розвитку країни. Україна має стати потужною аграрною супердержавою, яка годує весь світ. Про це під час публічного обговорення проекту Національної економічної стратегії-2030 з розвитку аграрного сектору заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Країна, яка пережила Голодомор, сьогодні входить в трійку світових експортерів зерна і забезпечує продовольчу безпеку в багатьох країнах. Спроможна держава, більше сотні мільйонів тонн зерна, сотні номенклатури с/г продукції – це про Україну, яка має всі можливості відкривати нові ринки, налагоджувати співпрацю, залучати інвестиції і може стати величезним продовольчим магазином для всього світу», – наголосив Роман Лещенко.

Він додав, що сьогодні агросектор зорієнтований на ключові перетворення – це  земельна реформа, реалізація національного проекту зрошення і меліорації, впровадження повноцінного інституту агрострахування.

Найбільш успішною і динамічною реформою в країні за останні 30 років є земельна реформа. Ми показали всім без виключення, що можемо знайти компромісне рішення серед усіх профільних асоціацій. Пропозиції і концепції про 200 тис. га, про вільний ліберальний ринок, які нам пропонували міжнародні партнери – це все в минулому. Ми знайшли розуміння і консенсус між усіма. Завдяки політичній волі президента України, ми крок за кроком знайшли формулу обережного, фахового, консервативного запуску обігу земель с/г призначення», – розповів міністр.

За його словами, за 2020 рік було прийнято багато ключових реформаторських нормативно-правових актів, які наблизили впровадження земельної реформи. Скасовано мораторій, прийнято закон про національну інфраструктуру геопросторових даних.

У найближчі тижні буде публічно відкрито геопортал відкритих даних, де зібрана вся інформація про ресурси країни. Прийнято закони про дерегуляцію в землеустрої. Парламент наблизився до прийняття законопроекту про електронні аукціони (№2195), законопроекту про земельну децентралізацію (№2194). Відбулась трансформація Держгеокадастру і в рази оптимізовано штат. Передано більше 2 млн га земель с/г призначення місцевим громадам. Щодо впровадження національного проекту зі зрошення і меліорації, то  необхідна повноцінна робота Держводагентства. Нарешті за 30 років ми повинні запустити проект зі зрошення і відновити продуктивність півдня України, де мільйони гектарів вже деградовані, де критично зношена інфраструктура, де за готівку продається вода», – підкреслив він.

За його словами, аналогічна ситуація – з лісовими ресурсами.

30 років обіцянок про наведення ладу. Сотні держпідприємств, кожен з яких працює в своїй системі координат. Суспільство матиме змогу побачити через геопортал відкритих даних, через супутниковий моніторинг діяльність по лісових ресурсах за останні 30 років. Особливо вражаюча ситуація – на карпатських полонинах за 2000, 2005, 2010, 2015, 2020 роки – так зване «народження» нових лісів. Критична ситуація і в аквакультурі, і рибництві, де за безцінь розпроданий флот і немає належного контролю за виловом. Ми всі дбаємо про екологію, але чому за 30 років нічого не відбувається? Чому люди, які були в системі з кримінальними провадженнями, продовжують далі працювати? Чому так важко йдуть інституційні перетворення? Для чого дискусії, коли немає результату? Спільно з експертним середовищем ми напрацювали цінності і підходи по кожному з напрямків, які виклали у напрацьованій стратегії. Документ наповнений якісним змістом і є ключовим вектором розвитку всього агросектору», – наголосив Лещенко.

Нагадаємо, що міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко підписав Меморандум про взаєморозуміння з ключовим державним інвестиційним фондом Об’єднаних Арабських Еміратів компанією Mubadala, що керує портфелем активів та інвестицій в ОАЕ й за кордоном, у розмірі більш ніж $850 млрд. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...