«Аграрний фонд» може гарантувати продовольчу безпеку в Україні, — народний депутат
«Аграрний фонд» може гарантувати продовольчу безпеку в Україні, — народний депутат

«Аграрний фонд» може гарантувати продовольчу безпеку в Україні. Про це у блозі на nv.ua написав член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Кучер.

«Доручити продовольчу безпеку країни уряд може й Аграрному фонду — бо це акціонерне товариство. Так, у цієї держкомпанії теж є свої проблеми — за І півріччя 2020 року збиток склав 205 млн гривень. Та водночас Аграрний фонд продовжує працювати і виконувати свої функції з підтримки сільгоспвиробників», – вважає Кучер.

Він навів приклад: у І півріччі компанія передала 31,4 тисячі тонн зерна для переробки на борошно, і це певним чином допомогло утримати ціни на хліб для українців.

Кучер додав, що «Аграрний фонд» профінансував за своєю форвардною програмою майбутній врожай вітчизняних середніх та малих фермерів на 233 млн грн. Тобто, в чомусь Аграрний фонд уже працює як оператор продовольчої безпеки.

Але тут все ж доведеться Кабміну прийняти відповідні рішення. Тобто, присвоїти «Аграрному фонду» спеціальний статус установи — оператора продовольчої безпеки. А також передати в управління цій аграрній держкомпанії хоча б декілька КХП, що простоюють, перебуваючи на приватизації. Таким чином і потужності запрацюють, і Аграрний фонд не витрачатиме зайвих грошей на переробку та зберігання. Тим більш, що вже є схожий досвід, коли задля енергетичної безпеки країни Кабмін передав «Нафтогазу» 6 ТЕЦ, які до цього були на балансі Фонду держмайна», – наголосив народний депутат.

Нагадаємо, що в. о. голови «Аграрний фонд» Богдан Банчук раніше заявив, якщо перед урядом постало завдання посилити продовольчу безпеку в країні, то АТ «Аграрний фонд» готове долучитися до її забезпечення, посиливши своє виробництво за допомогою кількох переробних потужностей та об’єктів для зберігання й переробки у різних областях України.

Також з власною переробкою АТ «Аграрний фонд» може бути успішною та ефективною державною компанією, з часткою на ринку борошна не менше 20%. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 листопада 2020
Світові ціни на продовольство зростають п'ятий місяць поспіль, — ФАО
Ціни на продовольство у світі в жовтні продовжили рости п'ятий місяць поспіль і досягли максимального значення з січня 2020 року. Про це йдеться в...
24 жовтня 2020
Названо дві культури, які буде закуповувати «Аграрний фонд»
АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році 160 тис. т зернових, а саме 150 тис. т пшениці та 10 тис....
23 жовтня 2020
Озвучено умови форвардної програми АТ «Аграрний фонд»
АТ «Аграрний фонд» планує закупити у новому маркетинговому році (МР) 160 тис. т зернових, а саме 150 тис. т пшениці та 10 тис. т жита....

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...