Аграріям зберегли 4 млрд грн державної підтримки у зміненому бюджеті
Аграріям зберегли 4 млрд грн державної підтримки у зміненому бюджеті

Сьогодні парламент прийняв зміни до бюджету. У ньому збережено 4 млрд грн фінансової підтримки для АПК.

Наприкінці лютого уряд розподілив 4 млрд грн держпідтримки АПК на 2020 рік за 5-ма програмами: 

  • здешевлення кредитів (1,5 млрд грн);
  • підтримка галузі тваринництва (1 млрд грн);
  • здешевлення компенсації техніки та обладнання вітчизняного виробництва (1 млрд грн);
  • програма розвитку фермерства та кооперативів (400 млн грн);
  • підтримка садівництва, виноградарства та хмелярства (400 млн грн).

Завдяки держпітримці АПК ми залучимо 14,7 млрд інвестицій в економіку України, – цитує прес-служба МЕРТ міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря  Петрашка.

У відомстві додали, що у 2020 році збережено державну підтримку АПК для подальшого стимулювання галузі та досягнення соціально-економічного ефекту. Зокрема, у бюджеті закладено видатки на суму у 4 млрд грн за ключовими напрямами: тваринництво, фермерство, садівництво, компенсація вартості с/г техніки та компенсація відсотків кредитів. Таке рішення прийняте сьогодні, 13 квітня, на позачерговому засіданні Верховної Ради України. За внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» проголосували 249 народних депутатів.

За активної позиції аграрного комітету ми повністю зберегли державну підтримку аграрної галузі. Основні програми орієнтовані на підтримку, в першу чергу, малих сільгоспвиробників та фермерів, розвиток локальних ринків збуту та відкриття нових експортних ринків. Ми очікуємо, що цьогорічна підтримка дозволять залучити близько 14,7 млрд грн інвестицій в економіку України та створити понад 85 тис. нових робочих місць, – прокоментував Ігор Петрашко.

Він додав, що закладені внутрішні інвестиції у агросектор матимуть мультиплікативний ефект і позитивно вплинуть на розвиток суміжних галузей економіки.

Так, на підтримку шляхом здешевлення кредитів закладено суму у розмірі 1,2 млрд грн. Це надасть доступ с/г виробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5%. Очікується, що сукупний обсяг залучених кредитних ресурсів складе 16,4 млрд грн.

На підтримку галузі тваринництва виділено 1 млрд грн. За результатами програми очікується введення в експлуатацію понад 100 тваринницьких ферм та комплексів, створення 1 700 додаткових робочих місць.

1 млрд грн залишився на компенсації по закупівлі техніки та обладнання вітчизняного виробництва Це збільшить обсяги реалізації вітчизняної техніки щонайменше на 15 % у 2020 році. Очікувані надходження податків і зборів у 2020 році від учасників програми та суміжних виробництв становитимуть близько 2 342,3 млн грн, з яких більше 550 млн грн – це податки на фонд оплати праці.

На програму розвитку фермерства та кооперативів заплановано спрямувати 400 млн грн. Підтримка за цим напрямом спрямована на збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції, збільшенню рівня зайнятості сільського населення, підвищення рівня знань та вмінь сільського населення у провадженні сільськогосподарської діяльності.

На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 млн грн. Очікується збільшення нових насаджень інтенсивного типу на площі понад 4,0 тис. га, збільшення продукції з високою доданою вартістю за рахунок будівництва об’єктів зі зберігання та переробки, нарощування експортного потенціалу, скорочення обсягів імпорту та створення нових робочих місць.

Детальніше про програми підтримки АПК у 2020 році читайте за посиланням. Раніше Мінекономрозвитку пропонувало шість програм.

Більше про розподіл дотацій у 2019 році читайте у матеріалі спецпроекту GoЗаАгроДотаціями. В цілому державною підтримкою скористалося 1667 суб’єктів господарювання  та 230 925 фізичних осіб, близько 10 тис. фермерів та 2 сільгоспкооперативи.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 квітня 2020
Уряд виплачуватиме молочним фермам 5 тис. грн держпідтримки на корову
Уряд планує запустити програму підтримки сімейних та фермерських господарств, які утримують не більше 25 корів, із виплатою по 5 тис. грн на корову....
9 квітня 2020
У Мінекономіки прокоментували ситуацію із запасами пшениці та виділенням держпідтримки аграріям
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко під час брифінгу розповів про заходи задля забезпечення продовольчої...
9 квітня 2020
Держпідтримка АПК: прем'єр-міністр Шмигаль хоче залишити аграріїв без компенсації відсоткової ставки за кредитами
У підготовлених урядом змінах до бюджету на 2020 рік пропонується скоротити раніше анонсовану загальну суму держпідтримки у розмірі 4 млрд грн на 1,5...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...