Форум у Давосі
Світовий економічний форум у Давосі

Для закордонних та місцевих інвесторів, які вкладатимуть в український бізнес, створять «інвестиційну няню» від уряду. Про це під час зустрічі на Економічному форумі у Давосі повідомили президент України Володимир Зеленський та глава уряду Олексій Гончарук. Деталі пояснив на сторінці у соцмережах Тимофій Милованов.

За словами міністра економрозвитку, інвестиційний пакет з промови президента має такий вигляд:

«Пропозиція перша: «інвестиційна няня». Для тих, хто інвестує більш ніж $100 млн, ми укладаємо пряму інвестиційну угоду з державою. Вона базуватиметься на англійському праві. Такий інвестор отримає свого персонального «опікуна» від уряду, який спілкується 5 мовами та в будь-який час  дня і ночі момент вирішує всі ваші питання. Пропозиція друга: інвесторам, котрі у найближчі 2 роки приватизують державні підприємства на суму від $10 млн, ми надамо 5-річні податкові канікули. Пропозиція третя: задля гарантованого захисту права власності ми створимо в Україні міжнародний арбітраж для інвесторів», – повідомив Милованов.

Під час зустрічі на українському сніданку в Давосі з Олексієм Гончаруком українські представники бізнесу запитали, чи передбачено «інвестиційну няню» для місцевих інвесторів. На що прем’єр-міністр відповів, що проект «інвестиційної няні», це передусім маркетинговий хід, який має мотивувати закордонний капітал входити в Україну, проте він не виключає можливості участі місцевих представників бізнесу.

Я впевнений, що суть цього підходу вам усім добре зрозуміла. Ми хочемо, щоб у кожної людини, яка інвестує в економіку, у нашу країну, був прямий контакт з урядом, якщо виникають якісь проблеми на місцях. Тому що ми досить швидко можемо поміняти керівників центральних органів, можемо працювати над зміною процедур. Але гарантувати, що у кожному конкретному регіоні, на кожній конкретній позиції стоятиме чесний чиновник, який не буде морочити голову, а буде досить швидко співпрацювати з бізнесом, що нам потрібно – на жаль, для цього потрібен певний час. Щоби цей час не втрачати, ми просимо вас, якщо ви готові інвестувати, розвивати нашу країну, будь ласка, у вас є можливість мати конкретного індивідуального менеджера в уряді, який вас почує, який опікуватиметься вашими інвестиціями. Нашн завдання – не в ручному режимі вирішувати ваші проблеми, а максимально швидко отримувати від вас сигнал, де система дає збій. Це той підхід, який ми зараз обрали, і ми його реалізуємо», – сказав Гончарук.

Олексій Гончарук додав, що найближчим часом в країні мають переглянути систему оподаткування та зменшити податковий тиск на бізнес, а також проанонсував курс на лібералізацію.

«Ми вже відремонтували державне приватне партнерство і перші результати є… Нам потрібно переглянути систему оподаткування, нам слід її спростити, зробити більш справедливою. На весну ми готуємо серйозні зміни в податковому законодавстві в сторону зменшення і спрощення. Цю архітектуру  презентуватимемо пізніше. Будемо продовжувати валютну лібералізацію. Тому що кордони для капіталу, це погано – вони шкодять. Так само зберігаємо курс на євроінтеграцію. Ми маємо максимально синхронізувати наші правила і наші регуляції з нашими європейськими колегами», – сказав Гончарук.  

Про очікування ринку від діалогу уряду та інвесторів читайте у публікації Як виростити в Україні свій Давос: план із залучення інвестицій і бізнесу для Володимира Зеленського. Про можливості та шляхи досягнення резельтату дізнавайтеся з блогу Владислав Голуб: У Давосі Володимир Зеленський має показати бізнесу вікно інвестиційних можливостей, а не «поле чудес»

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 січня 2020
Зеленський розповів учасникам форуму у Давосі про земельну реформу в Україні
Президент України Володимир Зеленський розповів про земельну реформу в Україні під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.   Під...
22 січня 2020
Зеленський у Давосі пообіцяв великим інвесторам податкові канікули
Володимир Зеленський під час виступу на економічному форумі у Давосі пообіцяв великим інвесторам особливі умови захисту та податкові канікули на 5...
22 січня 2020
Зеленський перед інвесторами у Давосі: в України невичерпний аграрний потенціал
Президент України Володимир Зеленський закликав  інвесторів вкладати в аграрну галузь України під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі....

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...