Прес-конференція щодо ринку землі
Круглий стіл "Механізми запровадження ринку с/г земель в Україні"

Дві моделі ціноутворення після відкриття ринку землі назвав Олексій Мушак, радник прем'єр-міністра Олексія Гончарука, активіст земельної реформи під час круглого столу «Механізми запровадження ринку сільгоспземель в Україні».

Олексій Мушак зазначив, що ціна землі залежатиме від відсотків кредитування на придбання ділянок та від потенційних доходів, які може отримати покупець землі.

«Перша модель – вартість землі буде напряму залежати від вартості залучення капіталу. Візьмемо, що сьогодні в Україні вартість залучення капіталу – 7-8%, а  середня оренда буде становити $160 дол за га. Тоді треба помножити вартість залучення капіталу (7% дорівнює $13) на вартість оренди ($160). Так, вийде близько $2 тис.», – розповів Мушак.

Експерт зазначив, що $2 тис. – це сума, близька до нинішньої вартості передачі землі за договором емфітевзису, яка становить $1600-$1700. І додав, що дешевше купуватимуть площі у Херсонській області та на Волині, дорожче – у Вінницькій, Полтавській та Черкаській областях, де висока конкуренція серед аграріїв, охочих працювати на землі.

Якщо в Україні аграрії зможуть купувати під менші відсотки по кредитах, ціна землі буде наближатись до показників у країнах ЄС.

У ЄС середня оренда землі – 500 євро. Відповідно, кредити дешеві. Тому й отримують 25 тисяч євро ціну землі», – додав Мушак.

Друга модель ціноутворення – потенційних дохід аграрія, який придбає землю. Тобто, ціна залежатиме від інвестиційної привабливості. 

За другої моделі враховується потенційний показник EBITDA (обсяг прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань). EBITDA помножити на 6-7% – отримаємо суму, яку господар буде готовий заплатити за придбання землі. Цей підхід – питання інвестицій», – розповів Мушак.

Ціна землі для фізичних, юридичних осіб та юридичних осіб за участі іноземців буде однаковою, проте сума податку буде різною для фермерів та агрохолдингів, розповів активіст земельної реформи.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 жовтня 2019
В аграрному комітеті розповіли, що формуватиме вартість землі на ринку
Ціну на землю в Україні формуватиме сам ринок після його появи. Про це на прес-конференції у п'ятницю сказав голова профільного комітету ВР з питань...
28 лютого 2019
Після відкриття ринку вартість землі може зрости до $2-3 тис. за га
На «сірому» ринку 1 га землі коштує $1,1-1,5 тис. Після земельної реформи її ціна піднялася б щонайменше на $2-3 тис. Про це заявивя...
23 квітня 2017
Як збільшити вартість землі в 17 разів – алгоритм
AgroPolit.com спільно з EasyBusiness.in.ua продовжує серію аналітичних матеріалів про те, як у різних країнах світу відкривали ринок землі...

Вибір редакції

21 січня 2022
Продовольча безпека України, або гасіння пожежі без жодної стратегії
Зростання цін на енергоносії, добрива, продукти харчування та інше вкотре змушує замислитися про готовність України до нагальних викликів та...
18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...