Близько 2 млн га державних сільгоспземель  використовується неефективно
Близько 2 млн га державних сільгоспземель використовується неефективно

Із 10,5 млн га землі державної власності  майже 2 млн га використовуються неефектвино. Про це розповів радник міністра МВС, народний депутат VII скликання Михайло Апостол під час засідання земельного віче в Києві, організованому активістом земельної реформи Олексієм Мушаком та AgroPolit.com, Latifundist.comKurkul.com.   

На державних землях, на які не оформлено технічну документацію, легко наживатися нечистим на руку представникам влади, переконаний Михайло Апостол. За його словами, йдеться про 1,5 млн га паїв, які рахуються як неоформлена спадщина, та про  480 тис. га – невитребуваних паїв.

«Вони є годувальницею певної категорії чиновників. Близько 3 млн га сьогодні використовуються згідно технічної документації законно. Решта землі передається за різними схемами – у спільне користування, спільне вирощування тощо», – каже він.

Радник міністра МВС наголосив на необхідності проведення інвентаризації земель, які перебувають у держкористуванні до того, як буде відмінено мораторій на продаж сільськогосподарських земель. А також зазначив, що мають бути прийняті рішення, які забезпечать безпечну реалізацію паїв у тих регіонах, де нині є проблеми із сільгоспгосподарюванням.

Люди загрозливо будуть продавати землю через те, що вони не відчувають жодної серйозної відповідальності і ціни цієї землі. Є області, де оплата складає півтори-дві тисячі гривень за гектар, тоді як в інших – 6-7 тисяч за гектар. Там, де мала плата за пай, дійсно велика загроза продажу землі. Такий бардак, який сьогодні і останні 10 років є в земельних відносинах, – сказав Михайло Апостол.

За умови прийняття законів, які дозволять продавати землю на державу покладається обов’язок, щоб той, хто її придбає, бережно ставився до ресурсу, дбав про родючість ґрунтів та екологію. Радник міністра МВС зазначив, що це стосується, як українських фермерів, так і іноземних інвесторів, якщо ті зайдуть на умовах співвласників підприємств.

Держава повинна стояти над цим процесом. Вона повинна контролювати починаючи від агротехніки, екології, застосування незареєстрованих пестицидів тощо. Якщо новий власник, який купить право постійного користування не буде дотримуватися тих правил, які встановлені на законодавчому рівні, держава повинна мати право забрати цю землю і в подальшому чи її віддати в оренду чи продати іншому власнику. Це діє практично у всіх розвинутих країнах світу, – каже він.

Нагадаємо, у червні радник міністра МВС Михайло Апостол зазначав, що інвентаризацію земель має проводити незалежна компанія.

Нагадаємо, що порядок проведення інвентаризації земель уряд затвердив постановою від 5 червня 2019 року.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 вересня 2019
Уряд оприлюднив законопроект про ринок землі
Сьогодні уряд оприлюднив Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель...
20 вересня 2019
Для відкриття ринку землі в Україні залучено компанію з Вашингтона
Для відкриття ринку землі в Україні залучено компанію з Вашингтона. Про це повідомив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій...
18 вересня 2019
В Україні – від 5 до 25% неінвентаризованої землі, – експерт
За приблизними оцінками, сьогодні в Україні неінвентаризована земля зстановить 5-25% від загальної маси, залежно від регіону та бальності. Про це...

Вибір редакції

1 квітня 2020
Закон про вільний обіг сільськогосподарської землі – реакція аграрного ринку, експертів та чиновників
Ухвалення законопроєкту про відкритий ринок землі 2178–10 викликало в професійних колах чимало суперечок та обговорень, від перемоги і до...
2 квітня 2020
Невитребувані паї – ласий шматок для сільськогосподарських підприємств і не тільки?
Земельна реформа просувається вперед, але насущні земельні питання продовжують роздирати життя власників паїв, орендарів та місцеві органи влади....
3 квітня 2020
Микола Сольський: Ринок буде мобільний, законний і конкурентний
Земельна реформа в Україні стартувала – парламент 31 березня 2020 року підтримав у другому читанні законопроєкт №2178-10 про основи вільного...