Юрій Соловей: Український чорнозем ще рік залишатиметься безкоштовним для латифундистів
Юрій Соловей: Український чорнозем ще рік залишатиметься безкоштовним для латифундистів

Три місяці є в уряду, Мінагрополітики та депутатів, щоби презентувати законопроект «Про обіг земель». Таке роз’яснення надали у Верховній Раді України після голосування за проект Закону №9355-5 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» до 1 січня 2020 року. Водночас Всеукраїнське опитування місцевих рад по  Україні (проведено ГР «Кріпак» спільно  з  AgroPolit.com,показало: за зняття віддали голоси 10 рад, проти — 375, у тримались — 348 (детальніше ці результати в онлайн-режимі тут на «Карта громад: земельний мораторій»). 

Нагадаємо, проект №9355-5 розроблено Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин, його підтримав 231 народний обранець. Він був одним із вісімнадцяти, запропонованих Раді 20 грудня до голосування. Побачити порівняльний аналіз законопроектів про моратій в 2017-му та 2018 роках можна тут, а повний перелік – у розділі «Законодавство» на АgroРolit.соm тут.

Щодо продовження мораторію висловився заступник голови парламентського комітету з питань економічної політики Юрій Соловей.

Український чорнозем ще рік залишатиметься практично безкоштовним для латифундистів, які за копійки його орендують у селян. Україна ще на рік залишиться в одному ряду з Венесуелою, Північною Кореєю, Нікарагуа, де земля не є товаром. Українські громадяни ще на рік залишаться обмеженим в своєму праві вільно розпоряджатись своєю власністю", – зазначив він.

Соловей додав, що Україна, як держава, ще на рік позбавлена можливості провести земельну реформу, залучити понад $80 млрд інвестицій, подвоїти ріст ВВП, зруйнувати монополію агрохолдингів, зробити сильним місцевого дрібного фермера та відновити українське село.

Більше думок читайте у матеріалі AgroPolit.com - Без права на ринок: прихильники і противники зняття земельного мораторію.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 березня 2021
Україна перебуває на межі продуктових криз неплатоспроможності – експерт
В Україні агарна політика не враховує інтересів сімейних фермерів, а тримає курс на латифундизацію. Таким чином втрачається...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...