Депутати зобов’язали уряд подати до 1 березня 2019 року закон про ринок земель
Депутати зобов’язали уряд подати до 1 березня 2019 року закон про ринок земель

Верховна Рада зобов’язала Кабінет Міністрів України розробити і подати до 1 березня 2019 року закон «Про обіг земель». Про це повідомляє сайт «Економічна правда».

Нагадаємо, що AgroPolit.com спільно з громадським рухом (ГР) «Кріпак» презентував результати Всеукраїнського земельного опитування серед місцевих рад про необхідність зняття мораторію на продаж земель с/г призначення. Результати відображені у онлайн-форматі — це «Карта громад: земельний мораторій» (ви також можете проголосувати, перейшовши  вниз по карті і залишити свій голос в онлайн-опитуванні). Про це йдеться у матеріалі «Fata Morgana — марево про землю. Результати «референдуму» серед громад про зняття мораторію».

Нагадаємо, що парламент проголосував за продовження мораторію на землю на рік —  всього було зареєстровано 18 законопроектів. Порівняльний аналіз законопроектів про земельний мораторій 2017 і 13-ти за 2018 рік дивіться у графіці. Більше про найцікавіші новини з земельної теми читайте у спецтемі на AgroPolit «50 відтінків земельної реформи».

Повідомляється, що цей закон, відповідно до перехідних положень Земельного кодексу, є умовою для запуску ринку земель. Такий пункт передбачено законом, внесеним очільником аграрного комітету ВР Олександром Бакуменком.

Цей законопроект вносить зміни до перехідних положень Земельного кодексу, згідно з якими забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Також не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, а також які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Законопроектом передбачено, що Кабінет міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, мораторій на продаж землі введений в Україні в 2001 році. Передбачалося, що він буде діяти до прийняття нового Земельного кодексу, однак парламент постійно подовжував його дію.

Зазначимо, що мораторій дозволяє власнику паю здавати його в оренду або передавати у спадок, але забороняє офіційно продавати земельну ділянку або передавати пай в заставу.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

21 січня 2019
Закон про ринок землі повинен бути максимально зрозумілим аграріям, – експерт
Закон про ринок землі в Україні повинен бути максимально зрозумілим аграріям. Про це заявив директор KPMG в Україні Максим Завальний виданню...
11 січня 2019
Порошенко підтримав скасування мораторію на землю після проведення земельної реформи
Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність проведення в Україні земельної реформи, наслідком якої має стати відкритий ринок землі...
1 січня 2019
1 січня 2019 року набули чинності нові норми Податкового кодексу
1 січня 2019 року в Україні набув чинності бюджетоутворюючий закон № 2628-VIII  про зміни до Податкового кодексу. Він вводить деякі податки...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...