Рада почала розглядати питання скасування земельного мораторію – онлайн-трансляція
Рада почала розглядати питання скасування земельного мораторію – онлайн-трансляція

Парламент розпочав розгляд питання скасування/продовження земельного мораторі. З трибуни  виступають  представники різних партій на цю тему, повідомляє  кореспондент  AgroPolitcom. За даними наших джереле, 226 голосів за продовження мораторію наразі немає, тому шанси провалити голосування значно зросли.  

Нагадаємо, що  на розгляд парламенту поставили сьогодні 17-ть ( №5476, №9355 і п'ятнадцять альтернативних до нього) із  зареєстрованих у Раді 18-ти законопроектів (не  увійшов у повістку денну №9364.). Аграрний комітет днем раніше рекомендував зробити базовим №9355-5. Також Верховна Рада розгляне внесення зміни до Конституції України про те, що фермери - основа аграрного устрою України. Раніше повідомлялося, що 23 листопада 2018 року Конституційний Суд України підтримав ініціативу Олега Ляшка і 275-ти народних депутатів визнати фермерське господарство основою аграрного ладу в Україні. Така пропозиція міститься у законопроекті радикалів №6236 «Про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств».

Читати до теми: Як аграрний комітет голосував за 18-ть законопроектів про  скасування/зняття земельного мораторію

Депутати готуються до останнього агроподвигу 2018 року: продовжити чи скасувати мораторій на продаж с/г землі. Бажання у депутатів це робити немає. Причина перша — приймуть закон чи ні один з 17-ти законопроектів, але це нічого не змінить, бо й досі немає закону про обіг с/г земель. Друга — лишилась година до кінця дня, і бажання голосувати за кожен з 17-ти варіантів немає, є лише — галасувати, що власне вони і роблять. Читайте на нашому сайті як все це відбувається! А також дивіться в  «Карта громад: земельний мораторій» результати всеукраїнського опитування місцевих рад про те, як вони вважають слід вчинити з мораторієм.

Першою бере слово лідерка «Батьківщини" Юлія Тимошенко: ««Кожен голос, який буде даний проти мораторію, стане відомий людям. Мораторій не можна знімати, бо  це фактор обезземелення селян».

Тему землі продовжує депутат  від  БПП Григорій Шверк.

Кожен, хто проголосує за мораторій – вірний послідовник комуністів. Чому необхідно відмінити мораторій? Для того, щоб змінити порядок денний, адже на сьогоднішньому порядку денному – голосування за законопроект, який продовжує дію мораторію ще на рік. Якщо ми за нього не проголосуємо, то слід змінити порядок денний і поставити на голосування  закон, який буде вирішувати земельне питання повністю»,  - каже він.

Нагадаємо шановному депутату, що  якщо бере слово публічно, то треба бути  в темі, тобто знати, що подачу до Ради тексту законопроекту про обіг с/г земель кілька років блокує  Мінагрополітики і обіцяє, що  вільний ринок запрацює за 2 роки після вступу в дію цього законопроекту в дію.

Нардеп Максим Бурбак «Народний фронт» каже: «Ми будемо голосувати за продовження мораторію ще на рік, щоб не створювати з цього питання інструмент для маніпуляцій напередодні виборів».

В.о. голови аграрного комітету Олександр Бакуменко додає:

Аграрний комітет пропонує продовжити мораторій до 1 січня 2020 року. Мораторій не повинен тривати вічно, але закон про обіг землі буде презентований лише у березні 2019 року. Цей законопроект №9355-5 продовжує мораторій на рік».

Олександр Вілкул від  «Опоблоку» наголошує: «Наш уряд і МВФ підписали меморандум про продаж землі з відстрочкою до 2019 року. Ми запропонували свій варіант законопроекту, який дозволяє продаж землі лише після законопроекту про загальноукраїнський референдум. Але його не прийняли. Тож, ми будемо голосувати за цей законопроект, який продовжує мораторій бодай на рік».

Позафракційний (від «Свобода»)  Юрій Левченко: «Ми виступаємо не за мораторій, а заборону продажу земель с/г призначення, адже це стратегічний запас України. Тому нормальна влада має використовувати землю с/г призначення, як стратегічний ресурс, а людям треба дозволити продавати землю виключно державі».

 Ар’єв із  БПП все зводить до комунізму.

Лише декілька країн в світі не мають вільного ринку. Ті хто сьогодні буде голосувати за продовження мораторію, будуть голосувати за ленінський декрет 1917 року, який позбавив селян права, розпоряджатися власною землею», - резюмує він.

І завершує обговорення лідер радикалів Олег Ляшко: «Замість того, щоб дати людям державну допомогу та гідне життя, ви пропонуєте їм великий обман під виглядом вільного ринку».

 

ПОЧАЛОСЯ ГОЛОСУВАННЯ - РЕЗУЛЬТАТИ ДАЛІ НАВПРОТИ КОЖНОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ!

Депутати встигли розглянути лише кілька законопроектів, бо  прийняли за основу один з них №9355-5. Тож  картина  з голосами за розглянуті виглядає так: № 9355 – 108 за, № 9355-1 – 33, № 9355-2 – 45, № 9355-3 – 99, № 9355-4 – 176.

 Перелік всіх зареєстрованих  у Раді законопроектів і суть їх дивіться за посиланнями у розділі «Законодавство» на AgroPolit.com:

1) №9355. Автор: О. Барна. Документом пропонується: продовжити мораторій до 1 січня 2024 року. Зняття мораторію лише після прийняття необхідного земельного законодавства.

2) №9355-1. Автор: Г. Шверк. Передбачає продовження мораторію до 22 квітня 2019 року.

3) №9355-2. Автор: О. Мушак. Передбачає продовження мораторію до 7 листопада 2019 року.

4)  №9355-3. Автори:  В. Новинський, О. Вілкул. Продовжити мораторій до вступу в дію  закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдум.  

5)  №9355-4. Автори: М. Бурбак, І. Бриченко. Передбачає продовження мораторію до 1 липня 2020 року.

6)  №9355-5. Автори: О.Бакуменко, П. Юрчишин, М. Кучер, В. Давенко, Л. Козаченко, А. Кіт, М. Люшняк, С. Лабазюк, В. Дідич , І. Кириленко, А.Кузьменко, О. Кулініч, В. Івченко. Передбачається продовження мораторію до 2020 року

7) №9355-6. Автор: М. Головко. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2030 року.

8)  №9355-7. Автори: Левченко Юрій Володимирович, Марченко Олександр Олександрович, Головко Михайло Йосифович, Іллєнко Андрій Юрійович, Осуховський Олег Іванович. Передбачає заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення..

9) №9355-8. Автор: Кишкар Павло Миколайович. Передбачає продовження мораторію до 30 грудня 2019 року.

10) №9355-9. Автор: Ар'єв Володимир Ігорович.Передбачає продовження мораторію до 29 жовтня 2019 року.

11) №9355-10. Автор: Хлань С. Передбачає продовження мораторію на продаж землі до 1 травня 2019 року.

12) №9355-11. Автори: Ляшко О. Силантєв Д та інші. Продовжує мораторій на продаж і відчуження  земель с/г  призначення до прийняття земельного законодавства, але не раніше 1 січня 2021 року (шляхом прийняття Закону України «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель»).

13) №9355-12. Автор: Пташник В.Ю. Впровадження альтернативного способу обчислення дати зняття мораторію на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

14) №9355-13. Автор: Писаренко В.В. Продовження  мораторію не раніше 1 січня 2022 року.

15) №9355-14. Автор – Івченко В.Є. Продовжити заборону купівлі-продажу до 1 січня 2024 року.

16) №9355-15. Автор – Каплін С.М. Продовження мораторію безстроково. 

17) №5476. Автор: Тимошенко Ю. Продовжує термін дії мораторію до 1 січня 2022 року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 грудня 2018
Онлайн-карта голосування в регіонах обласних рад за зняття мораторію на землю
AgroPolit.com спільно з громадським рухом (ГР) «Кріпак» презентує результати Всеукраїнського земельного опитування...

Вибір редакції

6 грудня 2021
Бюджет 2022 року: наслідки для економіки та агросектору
Бюджет 2022 року — дозволить Україні підтримати штани, але потрібного економічного зростання він не забезпечить. Через невизначеність питання...
3 грудня 2021
Плюси та мінуси бюджетного закону 5600 в частині оподаткування АПК
Ухвалення у другому читанні та в цілому закону №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України...
2 грудня 2021
Закон 5600 – податкові зміни для агросектору: мінімальна плата за землю, оподаткування птахівників, акцизи
Законопроект 5600 вносить такі податкові зміни для роботи агросектору: для власників паїв – мінімальне податкове навантаження (МПЗ) на1 га...