1 січня 2019 року набули чинності нові норми Податкового кодексу
1 січня 2019 року набули чинності нові норми Податкового кодексу

1 січня 2019 року в Україні набув чинності бюджетоутворюючий закон № 2628-VIII  про зміни до Податкового кодексу. Він вводить деякі податки та пільги, інші збільшує або зменшує, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що сьогодні набуває чинності Закон про Державний бюджет України на 2019 рік.

Зокрема, зростає ставка акцизного податку на тютюнові вироби на 9% вже у другій половині поточного року на 9%, на 31% у 2020 році і на 57% у 2021 році.

За законом, від початку 2019 року ставка податку за викиди СО2 становить 10 грн за 1 тонну (раніше — 0,41 грн). Відтак, податок збільшили більш ніж у 24 рази. Окрім того, від його сплати звільняються підприємства, які викидають до 500 тонн СО2 за рік.

З 1 січня не оподатковуватиметься рентною платою видобуток урановмісних корисних копалин, які видобули на стадії геологічного вивчення на підставі спецдозволів, отриманих після 1 січня 2018 року.

Ставки рентної плати за користування надрами для видобутку нафти збільшується: для покладів на глибині до 5 тис. метрів – до 31% (раніше – 29%), якщо більш глибоко – до 16% (раніше – 14%). А от ставки на видобуток конденсату, навпаки, зменшено: для покладів до 5 тис. метрів – до 31% (раніше – 45%), для покладів на більшій глибині – до 16% (раніше – 21%).

Ставки рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів збілтшили на 50%.

Акцизні склади, де виробляють, обробляють чи переробляють, змішують, навантажують, зберігають і продають пальне, треба обладнати витратомірами-лічильниками у кожному місці відпуску речовини. Якщо на акцизному складі переробляють нафту, газовий конденсат, газ чи їх суміші, лічильники треба ставити лише у кожному місці відпуску готової продукції. Витратоміри не потрібні, якщо пальне зберігають у тарі виробника і розфасовку не змінюють.

З 1 червня 2019 року вводиться обов’язок звітувати про залишки пального на початок та кінець звітної доби. Відповідальна особа має надсилати інформацію про об’єм пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників.

Багато норм цього закону почнуть діяти у другій половині 2019 року – з 1 липня.

Акцизними складами почнуть вважати не тільки приміщення, а й транспорт, у якому перевозять пальне чи спирт — окрім транзиту і випадків, коли компанія перевозить речовини для власного споживання.

Почне діяти нульова ставка на спирт етиловий, який використовується для виробництва харчового оцту; спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва косметики і парфумерії; спирту етилового-сирцю, який використовує одна компанія для виробництва біоетанолу; етиловий спирт, який команія перевозить з однієї філії до іншої. У кожному місці продажу спирту на акцизному складі треба буде встановити витратоміри-лічильники, щоб контролювати обсяг спирту та вміст денатуруючих добавок.

З 1 липня 2019 року невідповідність даних у акцизних накладних/розрахунках коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та деклараціях з акцизного податку – привід для перевірки компанії, що продає пальне або етиловий спирт.

Почнуть застосовувати санкції за продаж спирту без відповідної реєстрації. Штрафи такі ж, як і при подібному порушенні при продажі пального – 100% вартості проданої речовини.

Якщо компанія, яка продає спирт, не вклалася у терміни реєстрації накладних/розрахунків коригування у єдиному реєстрі – на них чекатимуть штрафи, як і за аналогічного порушення з пальним:

до 15 днів – 2% суми акцизного податку з товару, зазначеного у накладних,
до 30 днів – 10%,
до 60 днів – 20%,
до 90 днів – 30%,
більш ніж 91 день – 40%.

Влітку почнуть карати за невстановлення витратомірів-лічильників. Штраф – прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня звітного року (у поточному – 1921 грн) за кожен кубометр об’єму резервуару, де не встановлено такий лічильних, але не менше 15 тис. грн.

Повторне порушення протягом року – привід для призупинення реєстрації ліцензії платника податку з продажу пального або етилового спирту до встановлення витратомірів-лічильників.

Якщо в Україні виявлять незареєстрований акцизний склад, де зберігають або продають пальне чи спирт, контролюючі органи вилучать продукцію, ємності та обладнання до рішення суду; порушникам загрожуватиме штраф 17-34 тис. грн.

З 1 липня річна плата за ліцензію на зберігання пального становитиме 780 грн. Ліцензії на право оптової торгівлі отримують на кожне місце продажу (по 5 тис. грн за кожне), а якщо таких немає – одну на адресу компанії (10 тис. грн). Річна ліцензія на роздрібну торгівлю пальним – 2 тис. грн за кожне таке місце.

Окрім того, влітку збільшаться штрафи за торгівлю спиртом і цигарками без ліцензії; зберігання і перевезення контрафактного алкоголю та тютюнових виробів; незаконне зберігання марок акцизного податку.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 грудня 2018
Депутати зобов’язали уряд подати до 1 березня 2019 року закон про ринок земель
Верховна Рада зобов’язала Кабінет Міністрів України розробити і подати до 1 березня 2019 року закон «Про обіг земель». Про це...
19 грудня 2018
Як по-новому адмініструватиметься земельний податок у 2019 році
Починаючи з 2019 року, рішення місцевих рад щодо нормативної грошової оцінки усіх земельних ділянок має оприлюднюватися на сайті відповідного органу...
26 вересня 2018
Дотації слід давати підприємствам, які створюють робочі місця і платять податки, – фермер
У фермерів з різних регіонів України запитали як вони ставляться до урядової підтримки аграрного сектору. Про це йдеться в матеріалі «Фермери...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...