Рада проголосувала за «зелену» енергетику
Рада проголосувала за «зелену» енергетику

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект 8449-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». За проект закону проголосували 227 депутатів, повідомляє  Укрінформ.

Нагадаємо, що ЄБРР відмовляється фінансувати проекти у сфері сонячної енергетики через пасивність влади.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроект дозволить створити законодавче підґрунтя для впровадження конкурентних засад для підтримки об’єктів відновлюваної енергетики та досягнення балансу інтересів суспільства і споживачів електричної енергії та інших учасників ринку, забезпечивши одночасно подальший розвиток відновлюваної енергетики та зменшення цінового навантаження на ціну електричної енергії.

Запропонований законопроект дозволить створити законодавче підґрунтя для впровадження конкурентних засад для підтримки об’єктів відновлюваної енергетики та досягнення балансу інтересів суспільства та споживачів електричної енергії та інших учасників ринку, забезпечивши одночасно подальший розвиток відновлюваної енергетики та зменшення цінового навантаження на ціну електричної енергії, – зазначили автори законопроекту.

Зазначається, що законопроект наблизить українське законодавство до законодавства ЄС щодо надання допомоги у сфері енергетики.

Повідомляється, що у профільному комітеті вважають, що його ухвалення створить можливості для оптимізації структури ринку виробництва електроенергії з альтернативних джерел, сприятиме зниженню цінового навантаження на споживачів електроенергії в Україні, покращить інвестиційну привабливість держави та сприятиме зниженню енергетичної залежності України.

Законопроект став результатом плідної консолідованої співпраці Комітету ВРУ ПЕК, профільних міністерств, Держенергоефективності, міжнародних організацій та відповідних асоціацій.

Основна ідея проекту Закону – забезпечити стабільний та збалансований розвиток прозорого та конкурентного ринку «зелених» проектів через систему аукціонів та оптимізацію «зелених» тарифів», - повідомив прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як пояснив Сергій Савчук, переможці аукціонів будуть укладати договори на продаж згенерованої «чистої» електроенергії за аукціонною ціною на 20 років.

Усі проекти будь-якої потужності зможуть взяти участь в аукціонах, які планується проводити двічі на рік.

Участь буде обов’язковою для проектів:

·       з 2020 р. - СЕС більше 10 МВт та ВЕС більше 20 МВт;

·       з 2021-2022 р. – СЕС більше 5 МВт та ВЕС більше 20 МВт;

·       з 2023 р. – СЕС більше 1 МВт і ВЕС більше 3 МВт.

Додатково передбачається надбавка до 10% до аукціонної ціни за використання обладнання українського виробництва.

Крім того, законопроектом передбачається:

-      збільшити потужність встановлення СЕС та ВЕС приватних домогосподарств із 30 кВт до 50 кВт;

-      спростити процедуру отримання «зеленого» тарифу для електроенергії із СЕС потужністю до 500 кВт на дахах, фасадах капітальних будівель, споруд;

-      забезпечити прозорість приєднання «зелених» об’єктів шляхом введення строковості технічних умов на підключення до мереж.

«Водночас, під час доопрацювання законопроекту до II читання вважаємо за необхідне передбачити збереження діючого «зеленого» тарифу на електроенергію з біомаси та біогазу на рівні 0,124 євро/кВт*год після 2020 року», - вважає С.Савчук. Розвиток цієї сфери потребує підтримки.

Загалом, прийняття законопроекту буде вигідним для держави, бізнесу та споживачів. Впровадження аукціонів дозволить:

-      знизити вартість «зеленої» електроенергії для споживачів;

-      створити високу конкуренцію на ринку;

-      забезпечити стабільний розвиток «зеленої» енергетики.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 січня 2019
В Україні у 3 рази зросли «зелені» потужності
В Україні за 2018 рік встановлено понад 800 МВт нових потужностей, які генерують «чисту» електроенергію. Це майже у 3 рази більше, ніж у...
24 грудня 2018
Георгій Гелетуха: Українська біржа біопалива та біомаси на 70% буде зосереджена на сировині аграрного походження
Використання джерел відновлюваної енергії (ВДЕ) в Україні з року в рік набирає популярності. Передусім це пов’язано із суттєвим зростанням ціни...
18 грудня 2018
За 4 роки у відновлювану енергетику України інвестували близько €1,5 млрд
Відновлювальна енергетика в Україні за чотири роки отримала інвестицій у сумі майже €1,5 млрд. Про це розповів голова Держенергоефективності...

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...