Олександр Бакуменко: Постановка з моїм звільненням із Аграрної партії – це політичне фарисейство
Олександр Бакуменко, народний депутат України

Аграрна партія України (АПУ) «очищується»…  від аграріїв. Про це свідчать чергові кадрові перестановки у ній. Нагадаємо, що 22 вересня на засіданні політради зі списків АПУ виключили двох членів – народних депутатів Леоніда Козаченка та Олександра Бакуменка. Партійний гнів обрушився на голови цих двох (наразі єдиних представників АПУ в парламенті) після того, як  вони не погодилися виконати рішення політбюро вийти з Ради, через, начебто, «руйнівну економічну політику уряду». Леонід Козаченко лишився тоді у партії, а от Олександр Бакуменко написав 9 червня 2017 року дві заяви про вихід (голові Київської регіональної партійної організації та голові АПУ В. Скоцику). Він мотивував своє рішення тоді тим, що не хоче більше миритися з тиском на нього та членів партії з боку Віталія Скоцика, який «захворів на вождизм» і витісняє реальних аграріїв. Він також закликав провести позачерговий з'їзд АПУ.  Тож  нинішнє рішення політради виглядає щонайменше дивно щодо нього: як можна було виключити з партії людину, яка кілька місяців тому сама пішла? AgroPolit.com готовий поспілкуватися зі Віталієм Скоциком і почути його пояснення (ми чекаємо на це інтерв’ю уже рік) щодо всіх кадрових ротацій, підкилимної організації партійного з’їзду й антидемократичних процесів, про які заявляють партійці. А до того ми  вирішили поспілкуватися із одним зі «звільнених» з лав АПУ Олександром Бакуменком і почути його коментарі щодо рішення політради: 

Читати до теми: «Закат» АПУ, або Чи перестає Аграрна партія бути аграрною?

 AgroPolit.com: Як Ви оцінюєте рішення Аграрної партії виключити Вас із її складу?

Олександр Бакуменко: Рішення політради  Аграрної партії – це політичне фарисейство, не більше. Я чотири місяці тому написав заяву й публічно оголосив, що я за власним бажанням виходжу зі складу АПУ та Політради. Тому не розумію, як можна виключати людину, котра сама до того вийшла із лав партії згідно із вимогами Статуту. З огляду на це, хочу сказати, що тепер я ще раз переконався, що все зробив правильно та своєчасно.

Три роки тому Аграрна партія отримала серйозний поштовх для свого розвитку. До місцевих партійних осередків прийшли талановиті аграрні бізнесмени, які вивели партію на місцевих виборах у лідери. Саме завдяки їм та принципу демократичного централізму АПУ мала шанс стати парламентською партією на чергових виборах.

Але замість того, щоб зміцнювати взаємозв’язок центрального апарату й місцевих осередків, із наданням їм більших повноважень, президія партії стала втілювати в життя зовсім інший принцип – централізацію повноважень. На з’їзді партії президії та керівникові надали практично усі повноваження з прийняття рішень щодо стратегії і тактики партійного будівництва. Ще тоді я висловлювався, що це помилкове рішення, яке призведе до негативних наслідків.

В аграрному комітеті немає жодного законопроекту авторства Аграрної партії. Усі розмови Скоцика про те, що він щось робить і пропонує, – казки

Остаточно я  вирішив, що виходжу з партії, коли Політрада підтримала рішення президії щодо виходу депутатів-членів аграрної партії  із  провладної коаліції місцевих рад і ВРУ. На моє особисте переконання, це помилкове рішення, яке має ознаки популізму. Зараз треба консолідувати зусилля усіх прогресивних сил для зростання економіки України, а не займатися політиканством.

Читати до теми: Козаченко попросив «спонсорів» та голову Аграрної партії не дискредитувати політсилу

AgroPolit.com: Ви кажете, що роботи партії немає, а її голова Віталій Скоцик розповідає, що вона бере участь у законотворчості.

Олександр Бакуменко: Це брехня. В аграрному комітеті немає жодного законопроекту авторства Аграрної партії. Усі розмови Скоцика про те, що він щось робить і пропонує, – казки. З аграрним комітетом активно співпрацюють національні асоціації товаровиробників, експерти. Разом із ними та урядом розробили механізм підтримки АПК на 5 років і заклали в бюджет 1% від ВВП АПК. Також у проекті бюджету 2018 року буде підтримано розвиток фермерства у розмірі 1 млрд гривень та прийнято урядом Концепцію розвитку фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації на 2018–2020 роки. Це реальні дії парламенту та уряду, а не популізм, який так полюбляє Скоцик.

Президія партії перестала бути аграрною, – суть змінили повністю. Принцип формування – особиста відданість голові

AgroPolit.com: Чому, на Ваш погляд, партія втрачає позиції?

Олександр Бакуменко: Президія партії перестала бути аграрною, – суть змінили повністю. Принцип формування – особиста відданість голові. Крім того, половина її керівного складу не має жодного стосунку до АПК. Я таких людей називаю «збитими льотчиками», які не зробили вагомого вкладу в розвиток країни, перебуваючи на керівних посадах, а зараз імітують процес реформування.

Значно погіршилася робота партії і з виборцями, тому її рейтинг, згідно з соцопитуваннями провідних агентств, складає не більше від 1%. Це найяскравіший показник роботи центрального апарату Аграрної партії. Мені шкода тих людей, які на старті реінкарнації партії зробили особливий внесок у її розвиток, а тепер змушені спостерігати за тим, як усе руйнується. Водночас, частина тих, котрі реально виграли місцеві вибори, виходять із лав партії.

Цього не сталося б, якби нею керувати розумні та ініціативні люди, якби було збережено принцип демократичного централізму, як і передбачалося. Однак Скоцик і президія зосередили всю владу у своїх руках – в надії, що це допоможе їм потрапити до парламенту.

AgroPolit.com: А хто належить до «збитих льотчиків»?

Олександр Бакуменко: Частина президії на чолі з Віталієм Скоциком. Наприклад, частина цих людей відповідала за реформу місцевого самоврядування, яку так і не вдалося реалізувати. А зараз ми бачимо, що реформа децентралізації  відбулась. Адже за останні три роки, поруч із децентралізацією, фінансове наповнення місцевих рад зросло утричі. Найближчим часом плануємо надати громадам право розпоряджатися державною землею. Це дуже серйозний крок, а не популістичні обіцянки.

AgroPolit.com: Вас запрошували на засідання політради, де прийняли рішення про Ваше виключення?

Олександр Бакуменко: Так,  але я їм пояснив,  що  це безглуздо,  адже заяву про  вихід  із партії та президії  я написав ще 4 місяці тому, через перераховані вище обставини.

Віталієві Скоцику потрібно привернути увагу до себе та до партії. На жаль, він не може зробити це, запропонувавши якусь реформу чи законопроект

AgroPolit.com: Чому ж тоді політрада прийняла таке рішення зі звільненням після звільнення?

Олександр Бакуменко: Чесно кажучи, я не розумію. Я офіційно заявляв про вихід із партії, було публічне звернення. Поведінку політради я пояснюю так: зараз це вже не той орган, до складу якого входять сильні лідери, котрі здатні приймати вольові та розумні рішення, тож це частина сценарію керівництва партії для підняття втрачених рейтингів.

Віталієві Скоцику потрібно привернути увагу до себе та до партії. На жаль, він не може зробити це, запропонувавши якусь реформу чи законопроект. Ця постановка з моїм звільненням із Аграрної партії – це політичне фарисейство і зайвий інформпривід для них.

AgroPolit.com: Скажіть, а після того, як Ви написали заяву про вихід із партії, Ви спілкувалися з Віталієм Скоциком?

Олександр Бакуменко: Після цих подій ми не спілкувалися з ним жодного разу.

AgroPolit.com: У Вас є можливість зараз публічно звернутися до нього.

Олександр Бакуменко: Я людина слова і діла, тому не звик витрачати свій час на з’ясування стосунків. Але якби мені довелося мати із ним діалог, то я б сказав йому правду про те, що він не став політиком і сильним лідером, за яким колись пішли люди. Усе що він робить, це час від часу з’являється на телеекранах і займається популізмом. Однак повчати його я не збираюся.

Я не бачу політичного майбутнього в Аграрної партії на чолі  з  Віталієм Скоциком

AgroPolit.com: Яким Ви бачите майбутнє партії?

Олександр Бакуменко: Я не бачу політичного майбутнього в Аграрної партії на чолі  з  Віталієм Скоциком. Партія не пройде до  парламенту з рейтингом у 1%, який він напрацював за ці роки.

AgroPolit.com: А якось вплинути на цей процес?

Олександр Бакуменко: Із нинішнім керівництвом це неможливо. Потрібно змінювати лідера, який зможе відповідати за свої слова і вмітиме вести діалог із людьми.

AgroPolit.com: Коли партія дійшла до краю?

Олександр Бакуменко: Коли члени партії проголосували на з’їзді за те, щоб прибрати демократію всередині партії й консолідувати владу в руках голови та президії, коли значно зменшили повноваження місцевих партійних осередків.

AgroPolit.com: Вихід із лав партії не вплине на Вашу роботу у Верховній Раді? Ви продовжите там працювати?

Олександр Бакуменко: Так, я продовжу фахово працювати в парламенті й разом із Президентом та урядом проводити необхідні для країни реформи. Я в парламент ішов за списком Блоку Петра Порошенка без сприяння аграрної партії. Першочергове для мене – це ефективний розвиток економіки України та поліпшення рівня життя пересічних громадян.

Наталія Білоусова, головний редактор  AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 травня 2017
Дмитро Козацький: Сьогодні Аграрна партія не має лідера
«Реформи» в Аграрній партії України (АПУ) тривають. Після того, як політсила реанімувалася, здобула хороші результати на місцевих...
14 березня 2017
Олексій Мушак: Аграрна партія немає власної  концепції земельного ринку
Аграрна партія України немає чіткого бачення проведення земельної реформи, попри те, що  в політиці знаходиться 20 років.  Таку думку...
20 грудня 2016
Аграрна партія не потрапляє у п’ятірку лідерів місцевих виборів 11 грудня
Центральна виборча комісія (ЦВК) оприлюднила результати місцевих виборів, які відбулися 11 грудня 2016 року. Всього обраховано протоколи у 39 з 41...

Вибір редакції

11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...
10 січня 2022
Данило Гетманцев: Мені всім виробникам хочеться дати нульову ставку ПДВ
Нова податкова реформа в Україні ґрунтуватиметься на відбіленні заробітних плат і доходів. Під цим соусом її автори закладають зменшення ставки...
4 січня 2022
Аграрні закони 2021: податки, оренда, ринок землі, кредитування
Двадцять аграрних законів ухвалила Верховна Рада у 2021 році. Держпідтримка АПК, кредитування аграріїв та оподаткування, децентралізація та...