Народився 3 грудня 1972 р., м. Чернігів.
1998 р. — закінчив юридичний факультет Харківського державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди.
Працював скотарем у колгоспі «Прогрес» с. Лизівка, Луганської обл.
1990-1992 рр. — кореспондент, завідувач відділом редакції газети «Молода гвардія».
1992-1995 рр. — редактор газети «Комерційні вісті» Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків України.
1995-1996 рр. — редактор додатка «Політика» газети «Правда України».
З серпня 1996-1999 рр. — головний редактор газети «Політика».
2000-2006 рр. — головний редактор газети «Свобода» (ЗАТ "Редакція газети «Політика»).
З 21 травня 2016 р. — ведучий програми «Правда Ляшка».
2002 р. — балотувався до столичного округу № 217. Отримав третій результат.
2006-2007 рр. — народний депутат України V скликання від Блоку Юлії Тимошенко (№ 26 у виборчому списку). Голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради Комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР.
2007-2012 рр. — народний депутат України VI скликання від БЮТ (№ 29 у списку). Заступник голови Комітету ВР з питань бюджету. Голова Тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування можливих фактів порушення законодавства у сфері майнових, земельних, фінансових та інших відносин міським головою Харкова Михайлом Добкіним і секретарем Харківської міськради Геннадієм Кернесом.
До 19 жовтня 2010 р. — член фракції БЮТ. Був виключений «за співпрацю з коаліцією більшості, зокрема, за голосування за зміни до Конституції, закон про Кабінет Міністрів та регламент Верховної Ради України».
З грудня 2012-2014 рр. — народний депутат України VII скликання. Висуванець Радикальної партії Олега Ляшка. Заступник голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності. Позафракційний.
Лютий 2014 р. — балотувався у Президенти України. На позачергових виборах 25 травня 2014 року Ляшко, як єдиний кандидат Радикальної партії, одержав 8,32 % голосів, зайнявши третє місце в країні.
1 вересня 2015 р. — заявив про вихід партії з коаліції й перехід в опозицію, після голосування за децентралізацію в першому читанні.
7 вересня 2015 р. — викликав Президента Порошенка на публічні дебати.
27 січня 2016 р. — заявив, що «Радикальна партія» готова повернутися до коаліції за умов переформування уряду і прийняття їхнього плану дій.
Олег Ляшко вважає, що Україна має розірвати дипломатичні стосунки з Росією і зареєстрував відповідний законопроект у Верховній Раді.
Висловлювання про Президента
Ляшко – народний Президент!...Я йду, щоб вичистити це гниле політичне болото, розігнати його, тому що сморід, який звідти йде, отруює всю Україну. В Конституції — затвердити скорочення кількості депутатів до 250, винесу на референдум питання відновлення смертної кари
Мільйони людей копійчані зарплати отримують, а представники влади собі космічні премії і зарплати виписують.
Сьогодні президент — як весільний генерал. Я, коли прийду, зміню це… Тому що президент — це гарант конституційних прав громадян. Якщо в людей мізерні зарплати і пенсії, якщо останнє забирають за ліки й комуналку, як Президент може за це не відповідати? Я пропоную змінити систему влади і встановити жорстку вертикаль, щоб була президентська республіка, щоби президент очолював виконавчу гілку влади та за все в країні відповідав»
Висловлювання про економіку
Для того, щоб стати сильними потрібно ставити у пріоритет національне виробництво...Замість продажу землі, відновлення тваринництва, нові робочі місця в селі, нормальні кредити, зниженняподатків для нового обладнання...
Головна боротьба з бідністю – це подолання корупції та відродження економіки.
Висловлювання про агросектор і аграріїв
Я проти продажу, в українських селян і фермерів немає грошей, щоб купити цю землю.
Основою аграрного устрою України є фермерське господарство.
Я зміню податкове законодавство, щоб податки платилися в тій місцевості, де обробляється земля.
Ключове — відновлення агропереробки в селі. Забороню торгувати дешевим зерном, а щоб торгували макаронами, булочками та всім іншим
Моє завдання — проводити таку державну політику, аби селяни заробляли й жили достойно.
Відновлення спецрежиму оподаткування для АПК — це найменш корупційний спосіб державної підтримки
Міністерство аграрної політики має бути, бо в нас аграрний сектор надзвичайно важливий. Але сьогоднішня політика, яку проводить Мінагро, спрямована на підтримку латифундистів і транснаціональних корпорацій. А має бути на підтримку тваринництва, на збільшення робочих місць у селі
Я вийшов із села. Але, на відміну від інших, село не вийшло з мене. Я люблю село і цих людей. Я точно знаю, що вони заслуговують на підтримку.
Висловлювання про особисте:
Я з дитячого інтернату звик до дисципліни. Не хочеш працювати у ВРУ — здай мандат.
В політиці друзів немає, лише інтереси.
Сім'я: офіційно не одружений, перебуває у фактичному шлюбі з Сайранен Росітою Олександрівною. Донька Владислава (в електронній декларації вказана як Горбенко Владислава Віталіївна).
Хоббі: колекціонує монети, окуляри, краватки.
Ляшко позиціював себе як опозиційний до режиму Януковича радикальний політик.
Третій рейтинг лідера Радикальної партії Олега Ляшка на виборах Президента України був названий пресою «однією з головних несподіванок президентських виборів в Україні».