9475

Проект Закону «На захист українських лісів!» (Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо запровадження мораторію на експорт дров паливних з метою упередження контрабанди лісу-кругляка та забезпечення населення доступним ресурсом для опалення житла)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 16 січня 2019
Авторство: Ляшко Олег Валерійович, Козир Борис Юрійович

Детальніше про проект закону № 9475

Документом передбачено запровадження мораторію на експорт дров паливних з метою упередження контрабанди лісу-кругляка та забезпечення населення доступним ресурсом для опалення житла.

Прийняття документа дозволить подолати контрабанду лісу-кругляка, а значить зберегти екологічну та економічну безпеку України, запобігти виснажливому використанню українських лісів, а також створить у довгостроковій перспективі необхідні умови для сталого розвитку лісового господарства.

Крім того, вн дозволить зменшити соціальну напругу через чергове підвищення вартості природного газу та забезпечить населення дешевим енергетичним ресурсом (дровами) для опалення власного житла.

Відтак, передбачено до 2027 року заборонити експорт дров паливних, здешевити вартість дров для населення, ліквідувати контрабандний канал вивезення з України лісу-кругляку всупереч мораторію.

До теми

17 січня 2019
ЄС намагається переконати Україну відмінити заборону на вивіз лісу-кругляку
Євросоюз офіційно ініціював проведення двосторонньої консультації з Україною через мораторій на вивезення необробленої деревини, пише Європейська...
15 січня 2019
З нового року встановлено кримінальну відповідальність за вивезення лісу
З 1 січня 2019 року за незаконне переміщення лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев встановлено кримінальну...
8 січня 2019
У 2018 році відтворено майже 44 тисячі га лісу
У 2018 році відтворено лісів на площі 43,7 тис. га (створено нових лісів – 1,9 тис. га). Про це повідомляє прес-служба Державного агентства...