Мінагро, у тебе проблеми – AgroPolit.com ще пильніше слідкуватиме за тобою!
Наталія Білоусова. головний редактор AgroPolit.com

Якщо тобі плюють у спину — ти попереду! Сьогодні це сталося. Вранці отримала підтвердження. Чотири інтернет-видання comments.ua, capital.ua,  from-ua.com та finance.net.ua  із дивовижною швидкістю опублікували ідентичну новину з кричущим заголовком «Головред видання «Agropolit» Наталія Білоусова попалася на хабарі проти «Нашої Ряби». Що сказати? 1 квітня наступило на місяць раніше.  

Фейк фейком — висмоктаний із пальця та замовлений людьми, яким AgroPolit.com «наступив на хвіст» своїми об’єктивними публікаціями! Про вихід цього матеріалу й запуску дискредитаційної інформхвилі проти мене та видання мені повідомили ще раніше! Не дає  людям спати  правда,  та так, що аж вирішили вилити на нас відро помиїв! Хто ці герої? Якщо професійно робити свою роботу — критиків і ворогів завжди достатньо, особливо у політиці.

Тепер  щодо  змісту фейку — кілька деталей, котрі варто обдумати:

1)    Минулої п’ятниці мені телефонував чоловік, який представився Олегом (помічником одного нардепа) і запропонував передати резонансну інформацію щодо діяльності МХП. Оскільки він не погодився надіслати її Вайбером чи WhatsApp, ми домовилися про зустріч, щоби вивчити його документи. Це нормальна журналістська практика: так працюють із джерелами. 

2)  Поданий у новині звук — розірваний і не є цілісним, іншими словами, його порізали на шматки і подали в контексті статті так, ніби я із цим інформатором про щось домовилися. Однак на цих записах НЕМАЄ ЖОДНОЇ РЕПЛІКИ ПРО ГАРАНТІЮ ОПРИЛЮДНЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ — ТИМ БІЛЬШЕ, ЗА КОШТИ.

3)  Щодо поданих скрінів нібито нашої з Олегом переписки у  Телеграмі — фейк. Жодної переписки з ним у Телеграмі я не проводила. А підробити таку переписку — раз плюнути: береш два телефони, заводиш будь-який номер і записуєш у телефонній книзі як завгодно, наприклад, можна було підписати Максим Мартинюк, Петро Порошенко, або й навіть сам «Господь Бог».  Далі з іншого телефону надсилається потрібний текст і ведеться уявна бесіда за заданим сценарієм.

4) Про бредовість та штучність цієї переписки (до того ж виконаної дуже непрофесійно та «дубово»)  свідчить порівняння двох «псевдоскрінів»,  оприлюднених ЗМІ наче б то з розмови зі мною (дивіться уважно картинку далі). Якщо один корисувач пише у месенджері повідомлення іншому, то у діалоговому вікні він бачить як записана ця людина в його телефонній книзі (якщо припустити, що цей Олег переписувався зі мною, то він міг би побачити моє прізвище, якщо він його  вписав у  контакт). Але 100% ВІН НЕ МІГ БИ БАЧИТИ І ТИМ БІЛЬШЕ ЗРОБИТИ СКРІН  «ВІКНА» З МОГО МЕСЕНДЖЕРУ З ТАКОЇ РОЗМОВИ (А ЇЇ НЕ БУЛО  В ПРИРОДІ!!!!). Виходить, що задумщик і автор  цієї «заказухи» або сиділи поруч,  або це одна і та ж людина! 

5) Автори фейкової телеграм-переписки подали завідомо вигадане  посилання на новину на нашому сайті: зверніть увагу на літери (картинка нижче) написання у назві сайту Agropolit.com і Acropolit — різницю у другій літері  бачите?

6)  Творці цієї переписки  хотіли зробити акцент на тому, що сайт AgroPolit.com має малу читацьку аудиторію і через свою «професійність» у самому ж тексті «дали в штангу»: порівняйте два скріни цієї переписки — 20 і 762 перегляди.

7) Єдине, чого у цій «заказусі» немає, так жодного згадування про замовника, але ми здогадуємося хто це!

Читати до теми: Механізм розподілу дотацій для тваринників від уряду

AgroPolit.com систематично вивчає та об’єктивно висвітлює діяльність нашого галузевого флагмана — Міністерства аграрної політики та продовольства України. Наші правильні питання, журналістські розслідування та об’єктивність, схоже, не дають спокійно спати горе- чиновникам і реформаторам, які не люблять пролитого світла на свої підкилимні ініціативи та управлінські рішення. Я пов’язую запущену медіакампанію проти мене та AgroPolit.com саме із цим!

Що ж могло так роздратувати?

Саме AgroPolit.com першим підняв важливе для всіх аграріїв питання про «підкилимне» розпилювання в надрах Мінагрополітики 6,3 млрд грн дотацій для АПК, без обговорення з громадськістю. Порядки розподілу цих коштів (для тваринників та фермерів), які потрапили до нас завдяки власним джерелам, містили багато запитань до їхніх авторів (зокрема, першого зама аграрної політики — Максима Мартинюка) і дуже зацікавили аграріїв. Саме ми показали всі деталі публічно, щоб аграріям не нав’язали в Мінагро знову «кота у мішку» на рік, і попередили, що усі бажаючі мають  ще 4 дні для подачі пропозицій у МЕРТ, де фіналізувалися порядки.

Читати до теми: Фермерам не варто спати спокійно – деталі механізму розподілу «мільярду» на дотації
 
AgroPolit.com також постійно досліджує, що конкретно (не на словах, а на ділі!) роблять аграрні високопосадовці для покращення життя галузі та людей, починаючи з міністра («100 днів Тараса Кутового ― міфи і реалії» ), його першого зама Максима Мартинюка («Земельний «куратор» – перший рік Максима Мартинюка в Мінагрополітики») і закінчуючи держсекретарем Владиславом Андроновим («Держсекретар «на сіні» – півроку роботи Владислава Андронова в Мінагро»).

Є резонансні розслідування про управління держпідприємствами в підпорядкуванні Мінагро. Так,  в останньому з них (Історія одного ДП, або Чи «доводить до ручки» Мінагрополітики Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу?» ) ми показали, як його працівники відбивалися від спроби держсекретаря Владислава Андронова взяти під контроль підприємство із 22 тис. га с/г землі.  Зараз у розробці перебуває ще одна резонансна тема і в Мінагрополітики про це добре знають, бо відповідний запит щодо роз’яснення ситуації уже там лежить!

Можемо додати  «в корзину незадоволення» і дослідження про те,  як Мінагрополітики «допомагає» вижити аграріям «на лінії вогню» на Донбасі («За кілька метрів від АТО – як працюють господарства біля лінії вогню»). Список можна продовжити…

Спочатку «привіти» про незадоволення такою роботою  і поради, що «Вашу б енергію направити у мирне русло» передавали тільки  усно. Водночас на всі наші спроби отримати  фідбек щодо багатьох важливих питань особисто  у «героїв» натикалися на тотальну занятість останніх  і відсутність «вікон» у їхніх робочих графіках. Максимум, що було, — відписка.

AgroPolit.com — це рупор об’єктивної агрополітичної інформації, подобається це комусь чи ні. Ми писали, пишемо і будемо писати правду про найгарячіші події (і підкилимні зокрема) у Мінагрополітики, парламенті та скрізь, де є хоч «мікрон» інтересів аграріїв. Ми — професійне ЗМІ, а не кишенькові «інформ-додатки» на службі в окремих агродіячів та компаній.

Знайшлися ті, хто за N-ну кількість $ чи просто за щось інше (мені невідомо) поставив цю замовну «чорнуху» (адже жодного запиту на коментар про спростування чи підтвердження цієї інформації від цих видань не надходило). Та будьте певні: рота ви не закриєте AgroPolit.com! Ми докладемо утричі більше зусиль, аби ще пильніше придивлятися до того, що ви робите й не робите для сектору.

Я особисто готова стати тим громадським агроомбудсменом, який публічно викриватиме порушення та випадки корупції агрорегулятора.

Закликаю  всіх, хто  має факти,  які  вказують на корупцію чиновників Мінагрополітики, підпорядкованих йому відомств, держпідприємств, факти порушення ваших прав при отриманні держземлі  у користування, видачі дотацій, вимог грошей за прискорення будь-яких питань тощо  —  повідомляйте нас про це на поштову адресу corruption.minagro@gmail.com  

Кілька днів тому ми святкували четверту річницю Майдану. Від початку він був символом кардинальних змін. Але ці 4 роки показали одну важливу річ: країна не зміниться без зусиль  кожного з вас! Не можна заснути ввечері в одному режимі, а прокинутися уранці — в іншому. Зміни принесе лише ваша активна позиція! Аграрії, допомагайте боротися з корупцією та  порушенням закону.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 лютого 2018
Держгеокадастр отримав право визначення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення
Мінагрополітики визначилося з правами нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Про це йдеться у...
16 січня 2018
Гройсман і Мартинюк презентували «чернетку» нового механізму розподілу 4 млрд грн для агросектору
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся сьогодні з керівництвом Мінагрополітики та керівниками держбанків та депутатами для...
12 січня 2018
Аграрії Черкащини вийшли на акцію протесту через незаконні дії Держгеокадастру
Сьогодні аграрії Маньківського району Черкаської області о 9-й годині ранку проведуть акцію протесту під стінами районного відділу Держгеокадастру,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...