НААН підготувала два варіанти законопроектів передачі своїх земель в оренду
НААН підготувала два варіанти законопроектів передачі своїх земель в оренду

Національна академія аграрних наук (НААН) подала до аграрного комітету Ради два законопроекти про передачу своїх земель в оренду. Про це AgroPolit.com повідомило джерело на ринку. За нашими даними, наступного тижня аграрний комітет розгляне їх на своєму засіданні і далі направить у сесійну залу. Ми дістали ці два законопроекти і пропонуємо їх нижче для вашого ознайомлення.

Читати до теми: 100 років «самотності» — як українська агронаука, попри все, виживає

У супровідному листі Академії до цих двох документів вказано причини їх прийняття.

Так, у постійному користуванні наукових установ та підприємств НААН — 465,3 тис. га земель, з них 364 тис. га орних.

Вони розділяються на зони (у них різний режим використання земель) залежно від напрямів досліджень дослідних станцій і господарств, експериментальних і дослідних підприємств (виробництв).

Є такі зони:

  • дослідних полів (довготривалі польові стаціонари, короткочасні досліди, демонстраційні полігони) — 98 тис. га;
  • виробництва та розмноження насіння сільськогосподарських культур, садивного матеріалу плодових культур і винограду — 117 тис. га;
  • організації кормової бази та виробництва племінної продукції — 61 тис. га.

Майже 90 тис. га всієї площі орних земель зайнято ділянками просторової ізоляції посівів насіння вітчизняної селекції та садивного матеріалу плодових культур і винограду та використовується для ведення товарного с/г виробництва. Землі вказаної зони безпосередньо не використовуються для ведення наукових досліджень і експериментальної перевірки та доопрацювання наукових розробок. Ефективність цієї частини землекористування дослідної бази є нижчою порівняно з іншими землями.

Читати до теми: Сценарії вільного ринку землі — наслідки для власників паїв та потенційних покупців

Аби підвищити ефективність використання цих земель пропонується передавати їх більшу частину в оренду іншими фізичними і юридичними особами, а також — для організації селянських господарств постійним працівникам дослідної бази Академії та соціальної сфери села і пенсіонерам з їх числа.

У НААН вважають, що за рахунок коштів від такої оренди можна розширити обсяги асигнувань на розвиток наукової діяльності та зміцнення власної матеріально-технічної бази наукових установ НААН на 200 млн грн щорічно.

Крім того для 11 тис. постійних працівників дослідно-експериментальної бази, які зараз працюють в господарствах і організаціях Академії, орієнтовно до 4 тис. працівників закладів освіти, охорони здоров’я та культури, що обслуговують жителів 363 населених пунктів цих господарств, а також 10 тис. пенсіонерів з числа працівників господарств і соціальної сфери села, можна було б передати в оренду для ведення особистого селянського господарства 25-30 тис. га землі. Ці категорії громадян під час проведення земельної реформи не одержували земельних часток (паїв) у зв'язку з забороною паювання земель радгоспів, дослідних станцій і господарств наукових установ, інших господарств державної форми власності і залишилися малоземельними.

Читати до теми: На кожну гривню, яку виділила держава, НААН заробляє 2 грн

Передача в оренду для с/г івикористання земель іншим юридичним і фізичним особам передбачається на строк не більше 7 років. Орендодавцем пропонується визначити Президію Національної академії аграрних наук України. Укладення договору оренди намічено провадити за результатами аукціону через систему «ProZORRO».

Розмір земельних ділянок, що передбачається передавати в оренду громадянам для ведення особистого селянського господарства, не повинен перевищувати двох гектарів. Списки осіб, яким передбачається надати земельні ділянки, погоджується з Президією НААН. Орендодавцями земельних ділянок є районні державні адміністрації.

Зонування земель і формування масивів для ведення особистого селянського господарства та розроблення проектів землеустрою щодо виведення земельних ділянок здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства.

Далі дивіться проекти цих двох законопроекті детальніше.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 лютого 2019
В Україні більшість озимих зернових культур — у доброму та задовільному стані, — НААН
Національна академія аграрних наук проаналізувала стан озимих зернових культур на території України. Переважна більшість посівів у доброму та...
23 листопада 2018
Потреба сільського господарства в інвестиціях — принаймні 75 млрд грн на рік, — НААН
За розрахунками Інституту аграрної економіки, для розвитку сільське господарство України потребує від 75 млрд грн інвестицій щороку. Про це повідомив...
14 листопада 2018
Уряд розгляне пропозиції НААН щодо землевпорядкування об'єднаних громад
Президент Національної академії аграрних наук (НААН) України Ярослав Гадзало подав Голові Верховної Ради Андрію Парубію та Прем’єр-міністру...

Вибір редакції

21 січня 2022
Продовольча безпека України, або гасіння пожежі без жодної стратегії
Зростання цін на енергоносії, добрива, продукти харчування та інше вкотре змушує замислитися про готовність України до нагальних викликів та...
18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...