Як реформують Мінагрополітики – деталі
Як реформують Мінагрополітики – деталі

Ми всі є учасниками проведення реформ у державі. Нові підходи цього управління вимагають: нових організаційних структур міністерств; нових процедур розроблення рішень на основі аналізу політики; нових компетенції державних службовців.

Що передбачає реформаторський підхід у формуванні політики міністерства? Визначення напряму розвитку аграрної галузі, стратегічне середньострокове планування діяльності та визначення пріоритетів (тобто політики), формування та координація політики, оцінка їхнього впровадження. Застосування управлінських рішень під час розгляду завдань означає  опрацьовувати не один, а декілька варіантів, із  яких обирати найоптимальніший. Паралельно врахувати, як це впливатиме  на економіку, соціальне життя, умови для роботи бізнесу, вплив на бюджет усіх рівнів тощо.  

Читати до теми: Мінагрополітики в пошуках нових фахівців із питань реформ

Одна з цілей реформування – позбавити міністерства невластивих їм функцій:

  • управління держпідприємствами;
  • надання адмінпослуг;
  • здійснення інспекційно-наглядової діяльності.

Мінагрополітики є одним із десяти пілотних міністерств, де запроваджуються нові структури, – генеральні директорати. У ЦОВах, які теж беруть участь у пілотному проекті (Національне агентство з питань державної служби та Державне агентство з питань електронного урядування), вводяться генеральні департаменти.

На першому етапі в Міністерстві буде створено два генеральних директорати (ГД): директорат безпечності та якості харчової продукції і директорат стратегічного планування та євроінтеграції. 

Основні завдання генеральних директоратів:

  • забезпечення формування державної політики на основі постійного аналізу стану справ у сфері їхньої компетенції, вироблення альтернативних варіантів розв’язання наявних проблем;
  • здійснення моніторингу та оцінювання результатів реалізації державної політики;
  • забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері їхньої компетенції.

Додатково на 2017 рік міністерству надано 22 вакансії. До кінця 2017 року створять департаменти, у складі кожного буде по 10 штатних одиниць (пізніше штат працівників розширять). Чисельність директоратів не обмежена, визначається з урахуванням складності та обсягу завдань.

Читати до теми: Шпаргалка для реформаторів: як не прогавити  цивілізований ринок землі

Головна мета для нас під час проведення реформи ­– зберегти ефективну роботу, кваліфіковані та професійні кадри, інституційну пам’ять та намагатися оптимізувати й досягти поставлених завдань.

Фото взято з: newsua.one

Стартують конкурси на посади керівників генеральних директоратів та державних експертів. Вони мають спеціальні вимоги. Окрема конкурсна комісія складатиметься з 10 осіб: 7 – представники міністерства, 3 – залучені експерти. Перед початком роботи члени комісії пройдуть спеціальне навчання у Національному агентстві з питань державної служби. Сам конкурс супроводжується відеофіксацією, яка буде додатком до протоколу результату конкурсу. Це забезпечить прозорість та якість його проведення. Нормативно процедура проведення конкурсу визначена Постановою КМУ від 18 серпня 2017 року №648 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби».

Вимоги для кандидатів змінені – головною вимогою стає компетенція, а не тільки знання законодавства! Тести на абстрактне, вербальне та числове мислення. Знання іноземної мови, доброчесність і мотивація.

Читаи до теми: Реформа децентралізації в Україні зацікавила МВФ

Процедура конкурсу складається з усних і письмових ситуативних завдань, інтерв’ю, тестів. Задля  полегшення процесу участі, для кандидатів-конкурсантів створено спеціальний портал https://career.gov.ua, де можна знайти усю необхідну інформацію та он-лайн подати документи на конкурс. Організаційна підтримка та контроль за якістю й прозорістю конкурсу здійснюють консультанти ЄС.

Переможці пройдуть випробувальний термін від 3 до 6 місяців.

Після заповнення штатного розпису генерального директорату більш ніж на 50% – буде випущено наказ про початок здійснення директоратом повноважень.

Є неузгоджені чи не до кінця чітко зрозумілі питання. Але реформа державної служби носить політичний характер. Вона розпочалася, тож її не зупинити. Реформування дозволить вирішити низку питань, серед яких є  кілька найгостріших:

  • Як  уникнути дублювання  функцій і ризику неефективного використання трудового потенціалу за часткової передачі повноважень директорату від структурного підрозділу міністерства? Наша позиція: структурні підрозділи продовжують виконувати функції, якщо директорату повністю не передали їхні повноваження. Адже для повноцінної роботи нам потрібно бачити повну картину й провадити всю пов’язану з цим поточну роботу (виконувати доручення, відповідати та листуватися з органами державної влади, підприємствами, суб’єктами господарювання, громадянами, реагувати на запити щодо публічної інформації, народних депутатів тощо);
  • Виконання у новостворених директоратах технічних функцій (секретарів, діловодів, тощо);
  • Виправлення диспропорції в умовах оплати праці;
  • Запровадження у міністерстві повного циклу електронного документообігу.

Тому моє особисте прохання до усіх співробітників – не стояти осторонь процесу. Ділитися своїм баченням і пропозиціями. Знаходити механізми адаптації вимог реформи до наявних у міністерстві реалій. Брати участь у конкурсах, ставати державними експертами! Комунікувати з новоутвореними структурами та новопризначеними колегами. Тільки разом ми зможемо завершити реформу, котру розпочали.

Владислав Андронов, Держсекретар Міністерства аграрної політики та продовольства України

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 грудня 2017
Історія одного ДП, або Чи «доводить до ручки» Мінагрополітики Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу?
Працівники ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» заявляють про умисне перешкоджання їхній роботі...
6 листопада 2017
Держсекретар «на сіні» – півроку роботи Владислава Андронова в Мінагро
Владислав Андронов уже півроку на посаді державного секретаря Мінагрополітики. Кабінет Міністрів призначив його 25 квітня 2017 року. Тим часом, майже...
11 жовтня 2017
Мінагрополітики в пошуках нових фахівців із питань реформ
У Міністерстві аграрної політики та продовольства України оголошено конкурси на вакантні посади в Генеральних директоратах, у рамках урядової реформи...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...