Молоко 2-го гатунку прийматимуть на переробку ще 1,5 року, – Мінагрополітики
Молоко 2-го гатунку прийматимуть на переробку ще 1,5 року, – Мінагрополітики

До 1 січня 2020 року молоко другого класу прийматиметься переробними підприємствами на будь-які цілі. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 Нагадаємо, що оператори ринку побоюються, що реалізація європейського стандарту може привести до непередбачуваних наслідків, як для молочної галузі в цілому, так і для населення в селах.

Вона повідомила, що з 1 січня 2020 р. по 1 січня 2022 р. буде встановлено перехідний період, протягом якого молоко 2-го ґатунку буде продовжувати прийматися, але вже виключно в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну).

З 1 липня нічого не змінилося, молоко 2-го ґатунку не відмінили. Селяни та всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020 року молоко абсолютно всіх ґатунків, зокрема й другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей", – зазначила Олена Ковальова.

Водночас, із метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Мінагрополітики було розроблено проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».

Вказані вимоги мають на меті запровадити належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів.

Для забезпечення належної якості та безпечності при виробництві молока держава надає значну фінансову підтримку. Так, скористатися коштами та підвищити якість своєї продукції виробники можуть у рамках програми підтримки тваринництва (4 млрд на 2018 рік) та програми розвитку фермерства і кооперації (1 млрд грн).

Коли 30% молока, яке йде на переробку, це молоко другого ґатунку, то очевидно, що необхідні час та умови для того, щоб селяни або ті, хто виробляє молоко другого ґатунку, мали можливість переорієнтуватися, перебудуватися. Тому держава здійснює і фінансову підтримку, й інформаційну", – наголосила Олена Ковальова.

Як відомо, на сьогодні здійснено нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку ВРХ у сумі 6,7 млн грн, сільгосппідприємствам за утримання корів у обсязі 259,2 млн грн та компенсацію відсотків за кредитами в обсязі 21,4 тис. гривень. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 липня 2018
Продаж молоко і м’яса на ринку дозволятиметься лише за наявності холодильника
Київська міська адміністрація обіцяє закривати ярмарки, на яких продають м'ясо, молоко і швидкопсувні продукти без холодильників. Про це повідомляє...
6 липня 2018
Працівники агропідприємств UkrLandFarming мітингують біля «Гадячсир» через несплату за поставлене молоко (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
6 липня працівники агропідприємств групи UkrLandFarming з Полтавської та Сумської областей почали мітинг під стінами заводу...
2 липня 2018
З 1 липня Україна відмовилася від молока другого сорту
З 1 липня 2018 року в Україні розпочали діяти нові ДСТУ, які стосуються молочної сировини, відповідно до яких Україна відмовляється від молока...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...