ТОП-5 країн, до яких експортується українська продукція
ТОП-5 країн, до яких експортується українська продукція

Загальна ситуація з торговим балансом нашої країни не є позитивною: за І квартал 2018 року експорт збільшився лише на 10 %, а імпорт – на 13% у порівнянні з тим же періодом минулого року. Про це на сторінці у Facebook заявив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За даними експерта, основним для продажу української продукції залишився російський ринок, хоча виробники знизили поставки на нього на 8%.

Другим номером є Польща, до якої ми збільшили поставки товарів, продуктів та послуг на 32%.

Є надія, що вже на початку 2019 року ми будемо продавати продукції більше до Польщі, ніж до Росії", – зазначає Дорошенко.

№3 – Італія купила в нас на 25% більше. До Туреччини Україна збільшила експорт на 12%, а от до Індії, яка замикає ТОП-5 країн, поставки, навпаки, зменшилися на 9%.

Щодо імпорту, лідером залишається також Росія. Багато про що свідчить приріст у 29%. Другим номером іде Китай, який збільшив поставки товарів до України на 23%. Країни першої п’ятірки імпортерів також збільшили свою присутність на нашому ринку: це Німеччина – на 5%, Польща – на 14% та Білорусь – майже на 2%.

Управляти імпортом значно легше, ніж експортом. Тому хочеться вірити, що збільшення поставок із Росії обґрунтовується значно кращими умовами, ніж Україна має порівняно з іншими партнерами", – додає Дорошенко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 червня 2018
У 2018 році Україна на чверть скоротила експорт яловичини
Починаючи з січня 2018 року, Україна на чверть скоротила експорт яловичини. Про це у своєму звіті за січень-квітень 2018 року ринку м’яса...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...