«Народний фронт» допомагає всім, окрім аграріїв: аналітика роботи партії
«Народний фронт» допомагає всім, окрім аграріїв: аналітика роботи партії

Партія «Народний фронт», яку очолює колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, ігнорує потреби українських аграріїв. Про це свідчать дані, опублікувані в аналітичному матеріалі AgroPolit.com «Кулю в лоб, село – в «ігнор». Аналіз політики «Народного фронту» в парламенті.

Читати до теми: «Бригада Плугатарів Порошенка» – аналіз аграрної «політики» БПП у парламенті

Попри солодкі обіцянки, які давав Яценюк у роки прем'єрства, аграрії так і не відчули «покращення». Серед тодішніх пріоритетів Народного фронту було: «забезпечення ефективного землекористування і захист інтересів власників земельних ділянок, запровадження ефективної системи підтримки вітчизняних сільськогосподарських виробників, передусім сімейних фермерських господарств, підвищення добробуту селян, кардинальні зміни підходів до кредитування аграріїв». Також члени коаліції багато обіцяли зробити для дерегуляції підприємницької діяльності у сфері АПК, передбачивши, зокрема удосконалення процедур отримання сільськогосподарськими підприємствами дозволів на водокористування, екологічних вимог до споруджуваних об’єктів тваринництва, лібералізацію карантинного та фітосанітарного регулювання, спрощення процедури використання земель сільгосппризначення для будівництва господарських будівель сільськогосподарського призначення, делегування окремих функцій держави саморегулівним організаціям та органам місцевого самоврядування, формування конкурентних ринків послуг зокрема із сертифікації та проведення лабораторних досліджень.

Найбільш промовистим прикладом «уболівання» представників «Народного фронту» за долю українських аграріїв є баталії довкола скасування ПДВ на експорт олійних культур. Адже авторами сумнозвісних поправок №180 і 182 до законопроекту №6776-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», які загрожують нашим селянам 10-16 млрд грн збитків, були якраз представники фракції цієї політсили – Вадим Сидорчук і Юрій Бабій. Крім того, 69 представників НФ підтримали законопроект №6776-д.

Під час останнього голосування щодо «земельного» питання, 33 однопартійців Арсенія Яценюка проголосували за продовження мораторію на продаж землі. Більшість членів фракції, – вочевидь, балансуючи між заявами свого лідера, який не раз висловлювався за відкриття ринку землі, та партнерами по коаліції, котрі активно підтримали продовження дії мораторію, участі у голосуванні не брали. «Проти» були лише 9 членів фракції – Юрій Береза, Юрій Вознюк, Наталія Кацер-Бучковська, Олег Медуниця, Андрій Тетерук, Сергій Висоцький, Андрій Левус, а також – «народофронтівці-аграрії» – Ігор Бриченко й Валерій Лунченко. 

Відомий фахівець аграрної сфери, колишній віце-прем’єр з питань АПК та екс-міністр аграрної політики Віктор Слаута говорить про повну відсутність стратегічного бачення розвитку сільськогосподарської галузі у нашій країні. На відміну під середини 2000-х, коли було ухвалено (2005 рік) рамковий Закон «Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року».

Усе це зникло якраз під час урядування лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка, – стверджує Віктор Слаута. І робить висновок: тепер в аграрній сфері відсутнє як стратегічне, так і тактичне мислення

«Політики й посадовці поводяться як «лебідь, рак і щука»: одні говорять, що майбутнє – за розвитком дрібнотоварного виробництва, хтось підтримує виключно фермерство, інші погоджуються, що з урахуванням специфіки країни з її величезними земельними ресурсами потрібно забезпечити й успішну роботу латифундій – за умови збереження конкурентного середовища. А в результаті усі «добрі починання» скасовані. Немає бачення подальшого збалансованого розвитку – приміром, фактично усі державні дотації пішли «на бройлерів», – каже Віктор Слаута.

І робить висновок – за таку ситуацію відповідальна уся нинішня влада – насамперед, уряд і парламентська коаліція, «золоту акцію» у складі якої нині має «Народний фронт».

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

6 грудня 2021
Бюджет 2022 року: наслідки для економіки та агросектору
Бюджет 2022 року — дозволить Україні підтримати штани, але потрібного економічного зростання він не забезпечить. Через невизначеність питання...
3 грудня 2021
Плюси та мінуси бюджетного закону 5600 в частині оподаткування АПК
Ухвалення у другому читанні та в цілому закону №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України...
2 грудня 2021
Закон 5600 – податкові зміни для агросектору: мінімальна плата за землю, оподаткування птахівників, акцизи
Законопроект 5600 вносить такі податкові зміни для роботи агросектору: для власників паїв – мінімальне податкове навантаження (МПЗ) на1 га...